Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lányok, asszonyok a férjetek...

Lányok, asszonyok a férjetek /párotok ruhásszekrényét ti tartjátok rendben?

Figyelt kérdés

Minden nap igyekeztek a férjetek ruhásszekrényét is rendben tartani? A kulcsszó a rendben tartani-n van , merthogy az valamiért alap , hogy a gyönyörűen kivasalt ruhákat , pólókat, ingeket , nadrágokat szépen behelyezzük mi nők a kis férjecskénknek a szekrényébe.

Magától nyilván nem vasalja ki senki..

Na szóval miután szépen bepakoltatok, és miután a férfi összetúrta a ruhákat, mondván keresi a mindennapi kis ruhácskáit , azt ti igyekeztek utána megint összehajtogatni, hogy a szekrényben rend is maradjon?

Illetve ti mondjátok meg a férjeteknek /párotoknak hogy milyen ruhát húzzon fel vagy hagyjátok, hogy azt a pár ruhadarabot hordja amit szeret, de ami kevésbé csinos?

Valóban ez (is) a nők dolga?

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy másoknál ez hogy működik, mert a párom anyukája szerint ezekre a dolgokra nekem nőnek kellene figyelnem..

egyszerűen annyira rosszul esik, hogy tényleg állandóan mosok, vasalok (komolyan napi szinten mosok, már-már túlzásba is viszem) minden holmija a páromnak gyönyörűen ki van vasalva, még kis illóolajos sprével is lefújom, hogy kellemes illata legyen, frissebb legyen és erre ma feljött anyukája és elkezdte rendbe rakni azt a polcot , ahol a párom a nadrágait összetúrta és azt mondta, hogy ezeket nekem kellene megcsinálni, mert ez a nő dolga...

komolyan..annyira rosszul esik, amikor az ember a lelkét kiteszi, gyönyörű rendet tartok a lakásban és kiszúrja azt a 2 dolgot ami épp nem volt rendben.

Ti hogy kezelitek ezt a helyzetet??

Komolyan nem értem, mert mások szerint is rendmániás vagyok.

Konkrétan ma már véresre takarítottam a kezem, annyit sikáltam, mosogattam , takarítottam.

Szülinapot tartottunk és 8 fő után egy óra alatt mindent elmosogattam , gyönyörűen felmostam (fertőtenítővel) ma már másodjára , mert ugye az ember igyekszik a covid miatt is mindent megtenni, és komolyan sírva tudnék fakadni attól, hogy ilyen....

úgy érzem ha a világ legtökéletesebb nője lennék , akkor sem lennék elég jó neki...

Most őszintén kérlek válaszoljatok, tényleg ez is az én dolgom lenne ?

Még a jogosítványt is nekem kell megcsinálni , mert a párom nem akar jogosítványt, viszont a családban is , főleg majd ha gyerek lesz, ugye kelleni fog, így kénytelen vagyok megcsinálni.

Ok a páromnak diplomája van , nekem nincs, de 3 szakmám van egy negyediket egy évig tanultam (rájöttem , hogy nem nekem való) , mellette folyamatosan dolgoztam, közben csináltam egy középfokú nyelvvizsgát csak úgy és most vezetni fogok járni.

Minden kis pénzem a tanulásra, saját magam fejlesztésére költöttem, akkor most rosszabb vagyok vagy kevesebb mint a párom, mert nekem nincs diplomám?

Ő egyszer elvégezte az egyetemet, azóta ha hazajön munkából csak játszik...

engem nem zavar, mi jól megvagyunk, sőt ha megkérem bármire segít a takarításban (elmosogat, néha felsöpör) de igazából főleg mindent én csinálok. Főzni is szokott néha ami tök jó.

Részemről a takarítás miatt nincs sok konfliktusunk, mert megvannak a kis trükkjeink, hogy mivel lehet kiváltani a takarítást (pl. egy masszázs) de azt gondolom, hogy amíg én is ugyanúgy dolgozom, addig alap hogy ő is kiveszi a részét a házimunkából néha.

Sőt..én azért nem olyan könnyű fizikai munkát végzek és mégis itthon nekiállok takarítgatni, megcsinálni mindent amit kell.

Nem mintha lenézném az ő munkáját, de tudom, hogy azért neki sokszor sokkal lazább a munkája mint nekem.

Komolyan nagyon elszomorít az anyukájának a hozzáállása.

Én a gyerekeimet arra szeretném majd tanítani , hogy igenis amíg mindketten dolgoznak a nő és a férfi kutyakötelessége mindkét félnek kivenni a részét mindenből..

Főleg a mai világban úgy érzem a nők most már annyi szerepet vállalnak , hogy nem csoda , ha néha kibuknak..

Nálatok hogy működnek ezek a dolgok?

Tényleg minden a mi dolgunk?



2020. nov. 17. 22:28
 51/98 A kérdező kommentje:

Hu köszönöm a válaszokat, nagyon jó hogy ennyien írtatok. Azt hiszem ezek alapján végképp tisztázódott bennem, hogy ez nem így működik. Régen lehet, hogy így működött , de most már nem..Tulajdonképpen ezt meg is mondtam anyósnak. Megmondtam , hogy ez a véleményem, hogy amíg mindketten dolgozunk, addig mindkettőnknek kutyakötelessége a házimunkából ugyanazt a részt kivenni, és hogy így is mindent én csinálok, nem fogom még a szekrényét is rendben tartani. Azt is mondtam, hogy felnőtt férfi és nem vagyok az anyja , hogy megmondjam mit húzzon fel..Szóval elmondtam én a véleményem, csak piszkál a dolog, mert ideges lettem tőle és mint írtam is kíváncsi voltam mások véleményére , hátha az én gondolkodásommal van a baj.

A durva az , hogy amúgy azt látom, hogy elég férfias az anyja, vezető pozícióban dolgozik, és ő az igazi férfi" ebben a családban.

Ezért is csodálkozom, hogy mi ez a középkori felfogás.

Megkérdeztem a párom, hogy ez mi nála, azt mondta mindig kényes volt a ruháikra és a szekrényüket mindig ő rendezgette, meg nagyon figyel arra, hogy ki hogy öltözködik..

Vicces, mert én soha nem adtam az ilyen dolgokra és szabályosan rosszul vagyok attól, ha valaki a másik öltözködése alapján ítéli meg az embert.

A diploma sem a párom érdekli , ha félreérthető voltam, anyós kérdezgeti folyton, hogy mikor csinálom meg az egyetemet..a párom teljesen másképp gondolkozik, szerinte felesleges a diploma és csináljak inkább még egy szakmát , ami érdekel.

Amúgy soha nem szoktak feljönni, de most a párom szülinapja volt, és mivel 2 hete még étterembe akartak menni(covid kellős közepén) ezért inkább mondtam, hogy jöjjenek ide, mert nálunk nagy a nappali és itt 3 fele tudtam szétszedni a 8 fős társaságot.

Amúgy is rossz ötletnek tartottam most a 8 fős ünneplést, de most mit csináljak, a párom családjára is tekintettel kell lennem...

Én jómagam részéről azt is kibírnám, hogy 3 hónapig nem találkozok a szüleimmel, csak hogy ezzel védjem őket, de nem vagyunk egyformák.

2020. nov. 18. 08:22
 52/98 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam a kommenteket.


Én férfival élek együtt, úgyhogy nincs arra dolgom/gondom, hogy a szekrény-részében rend legyen, mert neki is van rá igénye, hogy ne összehányva legyenek bent a ruhák. Mondjuk nem is értem, hogy egy felnőtt ember miért csak úgy tudja kivenni a ruhát a szekrényből, hogy a többit összetúrja? 10 éves kor felett ennek már alapnak kellene lennie, hogy igényesen ki tud valaki venni ruhát a szekrényből.

2020. nov. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
88%
én a sajátomat se tartom rendben, anyósod szívbajt kapna tőlem :D
2020. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
78%
nem egy dedós, ha összetúrja, akkor úgy marad. Évente 1*-2* nézzük át a ruhásszekrényt, akkor kitörlöm, válogatunk.Amúgy meg ahogy beteszi, úgy van.
2020. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
69%

mindkettőnknek kutyakötelessége a házimunkából ugyanazt a részt kivenni, és hogy így is mindent én csinálok


mondom én, hogy összebeszélsz mindent...

2020. nov. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 A kérdező kommentje:

55- azért mert így gondolom, hogy ez lenne a normális, és ezért ezt szeretném átadni a gyerekeinknek, de abban igazad van, hogy ha csak mondom , hogy így lenne normális , de a tetteim nem ezt mutatják, akkor hiába...hát igen egy kicsit majd be kell keményítenem. Talán beiratkozok az egyetemre és akkor végképp nem marad időm semmire, aztán legalább nem szólhat bele senki, hogy miért nincs tökéletes rend és tisztaság..:D

Bár most sajnos a covid miatt megint egy hónapig itthon kell lennem , szóval most nekem százszor több időm van mint a páromnak.

2020. nov. 18. 09:29
 57/98 anonim ***** válasza:
80%

Én se takarítanék egyébként úgy, hogy van egy buzgó nejem aki azt mondja hogy nagyon szereti csinálni és ki nem adná a kezéből.

Elkényelmesednék melletted és nagyon meglepődnék ha hirtelen dühből az asztalra csapnál.

Senki nem kéri tőled, hogy véresre súrold a kezedet, kár lenne a fejemhez vágni. Ami egy nő szerint már kosz, az sok férfi szerint arany tiszta. Nekem ez így nagyon mártír.


Én a helyedben megpróbálnám azt, hogy vasárnap -amikor egy valamirevaló háziasszony 3 fogásos ebédet csinál- elmész plázázni vagy bármi.

Én a nyakamat ráteszem, hogy a párod nem fog szólni semmit!


Fent már kifejtették, hogy miben élsz. De azt ne feledd, hogy ezt te rendezted így.


Tipikus áldozatszerep.



Nálunk nem takarít a párom. De megigazítja a cserepet a tetőn, lenyírja a füvet és a sövényt, rendbe teszi a garázst, rendben tartja az autókat, bevásárol, a mamámhoz is átjár és segít neki a ház körül.

Lehet hogy valaki erre azt mondja, hogy ezek nem mindennapos feladatok, de engem abszolút nem zavar ez. De hozzá kell tegyem, hogy én nem fogom felbosszantani magam ilyeneken hogy valamit nem oda tett le ahová én gondoltam. Nem érdekel. Nem én vagyok a házért. Megcsinálom mert nem élhetünk retekbe, de én ilyeneken nem fogok veszekedni mert nem ér annyit.

2020. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
75%

Nem olvastam végig a válaszokat. A férjem ruhásszekrényét saját maga tartja rendbe. Ő mos magára, ha ing kell neki, kivasalja magának stb.

Ha nagy ritkán eljönnek a szülei, soha nem nyitogatnák ki a szekrényeket, de ha meg is látná, hogy valahol kupi van, soha nem tennék szóvá.


Én nem vagyok senkinek a csicskája, sem a bejárója. Javaslom neked, hogy próbáld ki, milyen nem más után ganézni, nagyon felszabadító érzés lesz. Anyóst meg küldd el a francba.

2020. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 A kérdező kommentje:

Hát igen amúgy én is arra gondoltam, hogy nekik hogy esne ha én is elkezdeném mondani, hogy úristen micsoda kupi van a konyhádban stb stb...mert amúgy látom, hogy mindig nálunk van a legnagyobb rend..

csak egyszerűen rosszul esik az embernek, hogy tényleg mindenhol gyönyörű rend van és mit vesznek észre , azt a 2 dolgot ami nem volt rendben.

A párom szekrényében azt a pár nadrágot ami össze volt túrva illetve hogy a fürdőszobában penészes a függöny...(ok, rendben már én is ezerszer le akartam cserélni) de ezen kívül tényleg minden patyolat tiszta volt.

Márciusban a karantén alatt még a falat is (lemosható) letisztogattam, hogy újra szép fehér legyen. Komolyan beteges, hogy az jutott eszembe erről a találkozóról, amit anno a munkatársam mondott, hogy ne hagyjak támadási felületet...(szobalánykodtam és ugye ott tökéletes munkát kellett végezni)

2020. nov. 18. 10:05
 60/98 A kérdező kommentje:

amúgy amikor együtt nyaraltunk, akkor még azért is kaptam a beszólást, hogy milyen kupi van a hotelszobánkban....(persze , mert még arra sem volt időnk, hogy normálisan kipakoljunk , mert rögtön menni kellett mert program volt..)

Pedig még anno az exem is emlékszem mondta, hogy ez nem normális, hogy még a szállodai szobákban is azzal foglalkozom, hogy rend legyen....

nagyon rosszul esnek ezek a dolgok, mert úgy érzem , hogy igazságtalan...

illetve ha engem meghívnak vendégségbe (ok, hogy az ő lakásuk amit páromnak vettek, de az elejétől fogva beszállok a rezsibe, sőt az elején mindig többet is adtam mint a rezsi fele, plusz még gyakran én vásárolok be, egyáltalán nem használom ki a párom anyagilag vagy ilyesmi ) akkor eszembe sem jutna beszólni a rendre.

Áh ..attól félek, hogy egy idő után ha ez így marad vagy rosszabb lesz , akkor a mi kapcsolatunk fogja megsínyleni..:S

Sőt...attól is félek, ha gyerek lesz, akkor elmérgesedik ez az egész...

2020. nov. 18. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!