Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom megpofozta a gyerekem?

Anyósom megpofozta a gyerekem?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kislányom, pont abba a korban van, hogy feszegeti a határait. Rászólt anyósom egyszer, hogy ne nyissa ki a fiókot, másodjára rászólt, de mellette kapta a pofont. Mi nem pofozzuk a gyereket, és erre őket is megkértem. Erre, erre a jelenetre érek oda hozzájuk. Nagyon kiakadtam, de a férjem is. Anyós nem érti mi a gond, mivel szerinte kell a pofon hogy a gyerek tudja hol a helye. Álljak elé, és mondjam meg, hogy többet nem visszük a gyereket (ők nem jönnek soha hozzánk), vagy csak írjak neki? Csak annyira pipa vagyok, hogy nem akarom elmérgesíteni a helyzetet, mert már így is rossz.

2020. nov. 30. 13:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
20%

Nincs gyerekem. 21 vagyok. De van egy 4eves keresztlanyom meg egy 2eves unokaocsem. Nem azt mondom hogy minden 5. Percben felvannak pofozva, de igen neha elszalad veluk a lo, es olyankor az anyjanak megkell csapkodnia a segget hogy ertsen a szobol, mert mar tulzasba esik. Es igen ilyenkor ert is a szobol.

Anyam elmeselte hogy en/mi mennyit kaptunk gyerekkent. Aztan ittvagyok. Nem is volt velem gond soha :)

21/f

2020. nov. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
80%
Pofont akkor sem adnék neki. A fejét sosem ütném meg. Se kicsit, se nagyon. Egy segges azért szerintem más.
2020. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
80%

Itt tényleg túlzásnak tartom.

Mondjuk én inkább akkor kevertem le a gyereknek, ha a szemem láttára rúg bele egy állatba. Ilyenkor nem érdekel, hogy hogy nevelik otthon, tanulja meg, hogy bizony van olyan helyzet, hogy nem intézik el annyival, hogy "Bencuska, ne bántsd a cicát!Fáj neki, neked is fájna!".

Meg lehet kövezni, de vegyük tudomásul, de a magyar az nem egy élére fésült svájci meg skandináv nép, akinek soha sem kell odabaxni, még 1 alkalommal sem. Nem azt mondom, hogy orrba-szájba verrni kell a gyereket, mert avval tényleg csak sérül-lsd: előző generációk-, de ha tényleg nem használ semmi , akkor már csak ez marad.

2020. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
22%
*kevertem volna le
2020. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 A kérdező kommentje:
Azt tudom és elfogadom, hogy vannak nehezebb esetek, de az én gyerekeim nyugodtak, és együttműködőek ha figyel rájuk az ember.
2020. nov. 30. 14:36
 26/79 anonim ***** válasza:
80%

A kisgyerek sokszor a szülő (anyós, stb) feszültségét testesíti meg, amikor "csakakzértis" rosszalkodik...


Na, melyik volt előbb: a tyúk, vagy a tojás?


Anyóst amúgy felkenni a falra!

2020. nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
85%

Másfél éves ahogy írtad, anyósod szerint nevelő célzata volt?

Nem.

Kicsi még, nem fogja fel.

Azért a 24-es válaszoló remélem nem úgy gondolta, hogy akárki gyerekét nyakon vágja?!

A veréssel elmondom mit lehet elérni, pusztán annyit, hogy a gyerek félelemből nem fog csinálni valamit.

Kitől fél? A szüleitől.

Ezért nem bántom a gyereket.

Semmi értelme, sokkal több eszköz van a féken tartására, mint egy pofon vagy nem tudom...

Persze, ehhez kell némi intelligencia, hogy a gyereket verés nélkül tudd szabályozni, beismerem, hogy az nem mindenkinek van.

2020. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
92%
Milyen válaszok vannak már itt! Másfél éves gyakorlatilag kisbaba. Vagy a 3 hónapost is megpofozod, mert bőg? Egy normális másfél éves az engedetlen és minimum kétszer kihúzza a fiókot, anyja meg magyarázza neki, hogy nem szabad, blabla, erről szól az 1-2 éves kor. Más kérdés, hogy én is ráhúztam a lányom fenekére, amikor nem hagyta, hogy átpelenkázzam és szaros seggel menekült a kanapén, de egyrészt az a saját gyerekem, másrészt nem felpofoztam, harmadrészt nem a fiók kihuzogatásáért kapta. Szerintem amúgy régen se volt normális ezért felpofozni ilyen kicsi gyereket.
2020. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
80%

Akkorat adtam volna neki a te helyedben hogy a fal adta volna a masikat. Egy jo pofont neki. Nem erdekelt volna se az eletkora se hogy kije vagyok se semmi. Usse sajat magat ne a gyereket.


No

2020. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
84%
30* vagyok. Marmint anyosodnak adtam volna egy jokora pofont a te helyedben. O is tudja..hol a helye.
2020. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!