Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom megpofozta a gyerekem?

Anyósom megpofozta a gyerekem?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kislányom, pont abba a korban van, hogy feszegeti a határait. Rászólt anyósom egyszer, hogy ne nyissa ki a fiókot, másodjára rászólt, de mellette kapta a pofont. Mi nem pofozzuk a gyereket, és erre őket is megkértem. Erre, erre a jelenetre érek oda hozzájuk. Nagyon kiakadtam, de a férjem is. Anyós nem érti mi a gond, mivel szerinte kell a pofon hogy a gyerek tudja hol a helye. Álljak elé, és mondjam meg, hogy többet nem visszük a gyereket (ők nem jönnek soha hozzánk), vagy csak írjak neki? Csak annyira pipa vagyok, hogy nem akarom elmérgesíteni a helyzetet, mert már így is rossz.

2020. nov. 30. 13:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
85%

1.5 éves kisgyereket megütni...szép dolog. Még ha nem is fogad szót...1.5 éves jesszus...

Én a helyedben inkább a férjednek mondanám h meccselje le anyospajtival a dolgot. Legalább is nálunk úgy van hogy mindenki a saját szüleit intézi.

2020. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
47%
A férjed mit szólt, amikor meglátta épp, hogy a másfél éves kislányát pofozta a kedves anyukája?!?
2020. dec. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
85%
Igaz, hogy másak voltak a nevelési elvek, amikor én voltam gyerek, én is kaptam pofont, de nem másfél éves koromban, és nem a nagyszüleimtől!! Én ezek után nem vinném oda a gyereket egy ideig és a kommunikációt is felfüggeszteném, legalább ameddig "múlik a mérgem". Aztán, ha megyünk is hozzájuk, nem maradhat a többet kettesben a gyermekemmel, az fix.
2020. dec. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
73%

Igazabol meg a szulonek sincs joga megutni a gyereket. Akik szerint igen, az linkelje mar be azt a torvenyt, amely engedelyezi a gyermekbantalmazas barmely formajat :)


A fejlettebb orszagokban van, hogy instant elveszik a szulotol a gyereket! Egy ertelmes szulo nem veri a gyereket, hanem elmondja, hogy miert ne csinalja ezt vagy azt, miert nem jo az amit tenni akar. Aki rogton fizikai eroszakhoz folyamodik (lehet az akar egy kezcsapas), az a szulo csak a sajat duhet vezeti le momentan, a gyereket pedig csak megfelemliti. Szegeny nem fogja tudni, hogy miert nem jo az, amit tenni akart vagy amit tett. Az ilyen gyerekekbol lesz szorongo felnott, aki aztan nagyon nehezen tud majd alkalmazkodni.


Kerdezo! Ne figyelj a sok idi****, aki az anyos partjat fogja! Egy jo szulo nem veri a gyereket, es nem nezi vegig ahogy mas megpofozza!

2020. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
86%

Anyósom úgy neveli a lányának a 3 éves fiát ha hisztizik hogy beviszi a fürdő szobába és kimossa a száját, vagy leönti vízzel. Múltkor azért hisztizet a kicsi, mert nem kapcsolgathatta a villanyt. Tiltakozás után jött a szajmosas.

Szerintem ez sem jobb, bár én sem örülnék neki hogy ha gyermekem megütné, még ha kis taslirol is van szó.

Érdekes unokatesóm soha nem volt megverve, nagyon gyengén kapott a fenekére Max. És normális 9eves gyerek lett belőle.

2020. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 A kérdező kommentje:
Végül nem kellett mondanom semmit, mivel anyósom felhívta a férjemet, hogy ön igazolást nyerjen. A férjem pedig baromi ideges lett, nem egészen úgy sült el, ahogy azt az anyósom szerette volna. Meg is lepődtem mert a férjem bocsánatot kért, hogy ott hagyott minket egyedül pár órára, és ez történt. Én is mondtam neki, hogy én is hibás vagyok, mert lent felejtettem a gyerek cuccát a kocsiba, és ott hagytam a gyereket az anyjánál. Tanultunk belőle az biztos.
2020. dec. 1. 09:51
 67/79 anonim ***** válasza:
77%
Előző vagyok, még annyit mondanék hogy kérdező, ne foglalkozz a negatív kommentekkel. Én megértem helyzeted, mivel ha lenne gyerekem én sem hagynám és nem is örülnék neki hogy ha bárki adna neki egy taslit. Hiába anyós. Ő ne nevelje így.
2020. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
82%

Az a lényeg!

Ne is hagyjátok. Ti vagytok a szülei, nem ő.

2020. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
16%
64-es, a nevelő szándékú pofont (ami max tettleges becsületsértés), nem bünteti a törvény. Viszont ettől függetlenül arcon csapni 1,5 éves gyereket túlzás.
2020. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó vagyok. Bocs, tévedtem. Valóban tilos
2020. dec. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!