Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom megpofozta a gyerekem?

Anyósom megpofozta a gyerekem?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kislányom, pont abba a korban van, hogy feszegeti a határait. Rászólt anyósom egyszer, hogy ne nyissa ki a fiókot, másodjára rászólt, de mellette kapta a pofont. Mi nem pofozzuk a gyereket, és erre őket is megkértem. Erre, erre a jelenetre érek oda hozzájuk. Nagyon kiakadtam, de a férjem is. Anyós nem érti mi a gond, mivel szerinte kell a pofon hogy a gyerek tudja hol a helye. Álljak elé, és mondjam meg, hogy többet nem visszük a gyereket (ők nem jönnek soha hozzánk), vagy csak írjak neki? Csak annyira pipa vagyok, hogy nem akarom elmérgesíteni a helyzetet, mert már így is rossz.

2020. nov. 30. 13:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező! Láthatod, olvashatod itt a gyerekverő felnőttek véleményeit, lehet következtetés lévő ni az értelmi színvonalból. Szerintem csak simán mondd meg az anyósodnak és kész, nem kell végighallgatni a válaszát, mert ezekhez hasonló lenne. A te gyereked, a te szabályaid. Ennyi.

Jah, és én simán rácsaptan a gyerekem fenekére, vagy a kezére, sőt, jelzés értékűen a szájára is csaptam, amikor többedszerre szándékosan beszélt csúnyán. De a 10 év alatt egyszer sem pofoztam föl. Szerencsére sikerült is a fenti kommentelőknél már most értelmesebb és tisztelettudóbb gyereket nevelünk - pedig még csak 10 éves.

2020. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
44%

71, a nap poénja hogy olyan ember gyerekverőzik másokat lenézve aki mindenhol ütötte a gyerekét, csak pofon nem, és erre büszke. Gratulálok.

Az agyam eldobom hogy másokat gyerekverőzöl miközben te is az vagy.

2020. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
32%
72 - nem tudom, hogy a jelzésértékű "ütés" miben összehasonlítható azzal, ha felpofozok egy 1,5 éves gyereket. Dehát, úgy látom idegent szúrtam a gyerekverőknél 😱🤷‍♀️
2020. dec. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
64%
73, szerinted az a jelzésértékű amit te csinálsz, a kérdésben szereplő nagymama szerint meg a pofon 🤷‍♀️ Egy fokkal sem vagy jobb nála. A fizikai bántalmazás az fizikai bántalmazás, akármelyik testrészre is megy.
2020. dec. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
11%

Fuh b+ ennyi értetlent...

Hát ilyenkor már magam sem tudom mit gondoljak erről a sok "erőszakmentes" szülőről 😅

Gondolom ti vagytok azok, akiknek a kölke földhöz veri magát a boltban, mert számotokra rászólni is erőszak, meg korlátozás🤦‍♀️

Ha nem tudjátok felfogni a különbséget, akkor szerintem vagy szándékosan vagytok értetlenek, vagy álszent ek, vagy csak simán idióták vagytok

Na pá

🙋‍♀️🙋‍♀️

2020. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
75%
Vicces hogy pár hozzászólással arrébb még fröcsögtél hogy mocskos gyerekverők, most meg azokkal van bajod akik erőszakmentesen nevelnek 🙄
2020. dec. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
94%

A válaszadók jelentős része nem észlelte, hogy itt egy másfél éves, azaz 18 hónapos kicsiről van szó. Már nem csecsemő, de még a gyermekkort se érte el, kisded korú.

Van, aki csak ilyenkorra tanul meg biztonságosan járni. Ha nagyon jól fejlődik, pár szót beszél, de könnyen lehet, hogy még egy szava sincs. Egyszerű dolgokat megért (saját neve, családtagok neve, autó, kutya, cica, néhány játék és cselekvés) és biztosan érti a szabad és nem szabad szavakat is. Amire határozottan mondja (nem ordítja!!!) a felnőtt, hogy "nem szabad", azt abbahagyja.

Viszont még egyáltalán nem várható el tőle, hogy többet ne is csinálja. Újra fogja kezdeni, amíg másra nem terelődik a figyelme.

Normális felnőtt rászól a kis fiókhúzogatóra, aztán megpróbálja másfelé irányítani. Lehet, hogy elég kicsit beszélni a gyerekhez, vagy el lehet hívni, odagurítani neki egy labdát, de lehet, hogy oda kell menni és megfogni a kezét, hogy tényleg hagyja békén a tiltott dolgot. Utána pedig valami más, érdekes, esetleg a tiltotthoz hasonló dolgot ajánl a gyereknek. A késes fiókot nem szabad nyitogatni, a páratlan zoknik fiókját viszont igen.

És azzal is tisztában kell legyen a felnőtt, hogy a gyerek még sokszor fog próbálkozni a fiókkal (vagy bármi más "nem szabad" dologgal), mire ez a tiltás belsővé válik. Ez nem neveletlenség, hanem a fejlődés normális útja.

Szemben a "jó nagyot csapok a kezére, és többet nem csinálja". Nem bizony, amíg eléggé fél tőle, hogy rajtakapják.

2020. dec. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
89%

Anyósom mindent megtett az unokáiért:

Ha mentünk mindent elpakolt, üvegcsecsebecséket a magas polcra, konnektorokat vakdugózta, a növényeket feljebbtette (a kézrecsapós nagyinak: a növény szárát felhajtod és tadaaam, nem éri el, nem rántja a fejére)

Ez neki is új volt, mert a “megkőcsapni” korban nevelt gyereket, de hajlandó volt az én módszeremet követni.

A két kiskamasz unoka hatalmas szeretettel fordul felé azóta is.

2020. dec. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
65%

Ha a kérésem ellenére tenné, soha többet nem vinném oda a gyereket.

Nem jelenteném be külön, hogy így döntöttem. Amikor hívna, hogy mikor megyünk, meg mondanám, hogy semmikor..

2020. dec. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!