Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért probléma ez az apósomnak...

Miért probléma ez az apósomnak vagy Én vagyok kicsit elfogult?

Figyelt kérdés

Van egy 3hónapos kisfiam. És már előre szerettem volna közölni a nagyszülőkkel hogy nem szeretném, hogy el legyen kényeztetve (ajándékokra értek). Szerettem volna ha csak szülinap, névnap ünnepekkor kapjon nagyobb értékű ajándékot! Hogy mindig tudja értékelni az apróságokat is....

Az én szüleim teljesen megértették.

Viszont apósoméknak mikor közöltem...hát nagyon nem teszett, após fogta magát és kiviharzott szó nélkül a házból...nagyon megsértődött

Anyósom meg próbálta menteni a menthetőt és azzal magyarázza hogy azért sértődött meg mert a saját gyerekeinek is folyamatosan nagyobb értékbe vett mindig mindent, elsős szóra mikor a gyerekek azt a szájukon kiejtettek ( na én pont ezt nem akarom)

És mondtam anyósnak hogy oke... de Ő az én fiam és nem akarom h el legyen kényeztetve és értékeljen mindent...

Én is így nőttem fel és imádtam alig vártam a szülinapot stb...hogy kapjak valamit

Most szerintetek Én kérek olyan lehetetlent tőlük ????

Tökre szarul érzem magam....


2021. márc. 31. 12:29
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
37%

Értjük! Ez a döntésed!

De azért -ha van vagy lesz- másik unokájuk /a másik gyereküktől/ a nagyszülőknek, akkor nem várod el, hogy őt is a te szabályaid szerint neveljék ugye?

Ha a másik unoka mindent megkap amit kiejt a száján, a te gyereked meg csak évente 3x kaphat nagyértékű ajándékot, akkor nem fogsz toporzékolni, hogy a másik unokának mért vesznek meg mindent! A te gyereked meg majd nagyot fog nézni, hogy miért? Remélem el mered majd mondani neked, hogy te miattad!

Igen a te gyereked, a te szabályaid, de nem kell majd csodálkozni, ha szép lassan a nagyszülők hátat fordítanak nektek.

Most nyeregbe érzed magad mert te vagy az ősanya, nehogy már valaki más megkérdőjelezze a döntésedet, de előbb-utóbb ez vissza fog ütni és ha elég okosak a nagyszülők, akkor majd ez akkor lesz mikor neked a legjobban fog fájni!

2021. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
67%

"de nem kell majd csodálkozni, ha szép lassan a nagyszülők hátat fordítanak nektek"


Hát olyan nagyszülők, akik hátat fordítanak az unokájuknak azért, mert a szülők nem engedik, hogy mindenféle kacatot odahordjanak a gyereknek, azok nem is érdemlik meg, hogy unokázhassanak. A gyereken verik majd le, hogy nem ők uralkodnak a szülők felett?


Lehet, hogy ha lesz másik unoka, az ottani szülőknek meg másban lesznek más elveik, amiket be akarnak tartatni a nagyszülőkkel, valami olyasmi, ami meg a kérdezőt nem zavarja majd.


Hihetetlen ez a hepciáskodás meg farokméregetés, meg ez a nézőpont, hogy a szülők k*ssoljanak és legyenek hálásak mindenért és ne lehessenek saját elveik. A nagyszülők vajon hagyták, hogy mindenbe belepofázzanak nekik?

2021. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

31#

Köszönöm, a másik unokának azt vesz amit akar az engem pont nem érdekel!!!!

Az nem az Én gyerekem!!

2021. márc. 31. 18:08
 34/47 anonim ***** válasza:
62%
De a te gyerekedet érdekelni fogja, hogy a másik unoka miért kap még mindent.
2021. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
12%

"...h az en fiambol ne legyen egy elegedetlen hulyegyerek, en ugy akarom hogy ao is ugy nevelkedjen mint en!!! Ne mint az apja(O is tudja el lett rontva)


En sose varom h barmi az olembe hulljon en kuzdottem mindenert, O teljesen az ellentetje hiszen amit a tv elott kiejtett a szajan csoki eves kozbe azt az nap meg is kapta..."


1. Szóval a férjedből egy elégedetlen hülyegyereket neveltek apósodék? Ez miben mutatkozik meg jelenleg? Várja a sültgalambot, nem küzd, dolgozik a családjáért? Ha így van, akkor mit szerettél meg benne annyira, hogy hozzámentél?

2. Attól, hogy a nagyszülő ajándékokat vesz, még nem biztos, hogy követelőzni fog a gyerek. Én anno mindent megvettem a gyerekemnek amire futotta, elvittem rengeteg helyre és nem csak országon belül. De közben neveltem! Tudod mit értem el vele mostanra? Igen, megvan benne a vágy egy jobb és mégjobb életre, s keményen dolgozik is azon, hogy elérje. Mert megmutattam neki a lehetőségeket. Rajtam és a másik szülőjén múlott természetesen, hogy ezek a dolgok ne rossz irányba vigyék, inkább inspirálják, hogy ha szeretné ugyanazt a színvonalat amit gyerekként kapott, akkor tennie kell érte.

3. Azért, mert neked anno mindenért küzdened kellett, akkor a gyereknek se legyen könnyebb? Okos szülő másként is megtaníthatja és a helyes útra terelgetheti ám a gyerekét!

Most pedig lehet nyugodtan lepontozni!

2021. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

Igen a párom a házat, autót munkát is szüleinek köszönheti... Semmiért nem kellett megdolgoznia és úgy gondolom ez nem biztos hogy helyén van..Attól még szeretem, ezen kívűl szeret minket és foglalkozik sokat velünk...nem erről van itt szó!!!

Igen mi is tervezzük, hogy elvisszük ide-oda kirándulunk..na ezek azok a dolgok amikbe nem akarom hogy hátrányt szenvedjen...

Sajnos rengeteg gyereket látni őrjöngeni a bolt közepén, vagy épp hisztizni...

Van egy ismerősöm annak a kisfia mindig mindent megkap...mára már egy nyalókának sem örül... hisztizik hogy Ő nem ezt akarja Ő mást, tőbbet..

Persze értem minden gyerek más, más nevelés..

Én katona vagyok, lehet keményen akarom Őt fogni, nem tudom ezzel mi a baj..

Attól függetlenül semmibe nem fog hátrányt szenvedni hogy nem hagyom hogy el legyen kényeztetve!!!

2021. márc. 31. 20:03
 37/47 A kérdező kommentje:

Az hogy nekem mindenért küzdenem kellett mára már köszönetet mondok a szüleimnek,hogy így neveltek!!!

És tudok mindent értékelni amim van!

2021. márc. 31. 20:05
 38/47 A kérdező kommentje:

Nagyon megosztóak a vélemények,amivel nincs is baj..

Nem vagyunk egyformák , gyerekeink se lesznek azok!

Ez így van rendjén, köszönöm mindenki válaszát!🙂

2021. márc. 31. 20:08
 39/47 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nagyon jól gondolkodsz. Apósodnak meg kellene értenie, hogy nem a ző gyereke. Te vagy az anyja, a te döntésedhez kell alkalmazkodnia mindenkinek.
2021. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
23%
A te döntésed, a probléma a stílussal van.
2021. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!