Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért probléma ez az apósomnak...

Miért probléma ez az apósomnak vagy Én vagyok kicsit elfogult?

Figyelt kérdés

Van egy 3hónapos kisfiam. És már előre szerettem volna közölni a nagyszülőkkel hogy nem szeretném, hogy el legyen kényeztetve (ajándékokra értek). Szerettem volna ha csak szülinap, névnap ünnepekkor kapjon nagyobb értékű ajándékot! Hogy mindig tudja értékelni az apróságokat is....

Az én szüleim teljesen megértették.

Viszont apósoméknak mikor közöltem...hát nagyon nem teszett, após fogta magát és kiviharzott szó nélkül a házból...nagyon megsértődött

Anyósom meg próbálta menteni a menthetőt és azzal magyarázza hogy azért sértődött meg mert a saját gyerekeinek is folyamatosan nagyobb értékbe vett mindig mindent, elsős szóra mikor a gyerekek azt a szájukon kiejtettek ( na én pont ezt nem akarom)

És mondtam anyósnak hogy oke... de Ő az én fiam és nem akarom h el legyen kényeztetve és értékeljen mindent...

Én is így nőttem fel és imádtam alig vártam a szülinapot stb...hogy kapjak valamit

Most szerintetek Én kérek olyan lehetetlent tőlük ????

Tökre szarul érzem magam....


2021. márc. 31. 12:29
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
59%

20-as, ilyen alapon miért baj, ha a gyerek ebéd előtt/helyett édességet kap a nagyszüleitől? Miért baj, ha egész napra a TV elé ültetik ahelyett, hogy elvinnék sétálni vagy ki az udvarra? Az ő döntése kellene, hogy legyen, mit eszik vagy csinál az unoka, ha nála van, nem?


A kérdező nem azt mondta, hogy egyáltalán ne vegyenek ajándékot az unokának, csak bizonyos mértékű kompromisszumot kért. A nagyszülőknek miért kell csakazértis másképp csinálni?

2021. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

#20

Itt nem arrol van szo hogy baj ha ajandekot kap, es nem is arrol milyen ertekbe!!!

Csak az hogy ha nincs se unnep se szulinap se nevnap akkor ne halmozzuk el ajandekokkal...foleg nem dragakkal!!!

Mert ha majd jon az unnep vagy szulinap mar az aprosagnak sem fog orulni hiszen azt egy atlagos nap is megkapja...es sajnos sose lesz eleg ami van

Erted mirol beszelek?????

2021. márc. 31. 16:08
 23/47 anonim ***** válasza:
47%

21!


A felsoroltak nevelés/egészség kategóriába tartoznak. A nagyszülő ajándéka nem az.

Amúgy igen, ha a nagymamánál van a gyerek, akkor az ő szabályai érvényesek, amíg azok a gyereket nem veszélyeztetik. Tehát igen, ehet a gyerek palacsintát ebedre, és nézhet tévét, sőt, az ágyon is ugrálhat, ha a nagyszülő azt engedi neki. Otthon majd ad anyuci biopapit, játszik vele fejlesztő játékot és nem engedi az agyon ugrálni. A nagyszülő nem nevel, nem az a dolga.

A nagyszuloi ajándékozás nem nevelés

2021. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
28%
Nem, nem ertem. Semmi baja nem lesz a gyereknek attól, ha a nagyapjától csakúgy ajándékot kap. De tiltsd meg neki nyugodtan. Majd nem vesz semmit, akkor meg az lesz a bajod.
2021. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Csak a nagyszuloket ismerve ha a gyerek kiejti a szajan hogy neki most iphone kell megkapja,megkerdezesem nelkul...

Meg mindig nem egy csokirol beszelek az ajandek alatt nem ezeket ertem...

Van egy13eves lanyuk, egyik nap kitalalta hogy neki most plazma tv kell

Masnapra ott volt a szobajaba...

Ja es hozzataszem sose eleg ami van!!!!!!

Hisztizik es had ne soroljam...

Ezert kertem meg amit megkertem nem tudom hogy ez bun e tenyleg h az en fiambol ne legyen egy elegedetlen hulyegyerek, en ugy akarom hogy ao is ugy nevelkedjen mint en!!! Ne mint az apja(O is tudja el lett rontva)

En sose varom h barmi az olembe hulljon en kuzdottem mindenert, O teljesen az ellentetje hiszen amit a tv elott kiejtett a szajan csoki eves kozbe azt az nap meg is kapta

Sose vart semmit, sose leste mit hoz a nyuszi vagy ha igen akkor annak se tudott orulni mert mindig kap ajandekokat!!!

En imadtam a mamamnal lenni ajandekok nelkul, jatszottunk a kertbe es boldogok voltunk

Es nem azert mentem mert ott van ajandek.... hanem az oszinte volt

2021. márc. 31. 16:16
 26/47 anonim ***** válasza:
26%
3 hónapos a gyereked, jó ideig ne, fogja a telefont kiejteni a száján.Plusz unokáról van szó, nem a saját gyerekükről.
2021. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
77%

De mondjátok már meg nekem, mi a f*szom olyan nehéz a nagyszülőknek azon, hogy ha megkérik őket valamire a szülők, azt tiszteletben tartsák, ha amúgy normális a kapcsolat?


Belehalnak, ha az unokának csak az alkalmakra vesznek nagyértékű ajándékot vagy mi? Nem azt mondta a kérdező, hogy soha nem hozhatnak nekik egy homokozószettet vagy bármit, csak azt, hogy legyen mérték az ajándékhalmazban.


Normális ember mondjuk ezt magától is tudja. Az após csak tolja a jól megszokott hatalmi játszmát, hogy neki senki ne mondja meg, mit csináljon, pedig ebben a helyzetben nem az övé az irányító szerep.

2021. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
9%

Belehalnak a szulok, ha a gyerek nem csak az alkalmakra vesznek nagyértékű ajándékot vagy mi?



Normális ember mondjuk ezt magától is tudja. Az ajándék az ajándék. Tudod,a mondás is úgy tartja: ajándék lónak ne nézd a fogát.

2021. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
70%
28-as, ha nekik ez a nevelési elvük, mert ezt tartják jónak, akkor ezt kell tiszteletben tartani. A nagyszülők már neveltek saját gyerekeket úgy, ahogy akartak, gondolom nekik is voltak elveik.
2021. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
19%
De az ajándékozásnak mi köze van a neveléshez??? Ha a nagyszülők egy budai villát akarnak az egyszem unokának venni, azt se lehet, mert jaj a szülők nem akarnak draga ajándékot a kölöknek?
2021. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!