Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet elfogadni, hogy...

Hogy lehet elfogadni, hogy rossz döntést hoztál, amiről akkor sejtetted, hogy rossz döntés, de a férjed és az anyósod annyira "nyomta", hogy tedd meg, hogy megtetted?

Figyelt kérdés

Ők tényleg jó döntésnek gondolják most is, én viszont nem. Én kértem ki anyós segítségét, csak nem gondoltam, hogy ekkora hatása lesz a végén a véleményemre, vagy hogy az utolsó pillanatban érzelmi nyomás alá fog helyezni minket, hogy megtegyek valamit, ami szerinte jó ötlet, én meg nem vagyok benne biztos, sőt kissé szkeptikus vagyok és utána akarok nézni.


Hónapok teltek el, de még mindig neheztelek rá emiatt és nem tudom feldolgozni, ő meg felteszi a kezét, hogy az én döntésem volt, nem az övé, de közben azt érzem, hogyha nem lett volna ő, akkor lett volna még 3-4 napom végiggondolni, hogy mit szeretnék, és nem lettek volna ilyen túlfűtött veszekedéseink a férjemmel, hogy meglépjük vagy ne.


Rosszul esik ráadásul nyilván nem akarom kibeszélni, úgyhogy nem tudom senkinek elmondani sem, a férjemen kívül, aki viszont úgy érzi, hogy az anyját szídom (mert tényleg), úgyhogy konkrétan a téma említését igyekszünk kerülni. De mivel hetente többször más kontextusban feljön, ezért nagyon rosszul érzem magam.


Nem szeretnék rá haragudni, mert jószándékkal csinálta, de simán lehet, hogy több millió forintot buktunk az egészen, most kell fizetni. Hogy tudnék mégis túllendülni rajta? (Az, ha anyagilag rossz döntést hoztam, mindig rosszul érintett).



#anyós #túllépés #sérelem #döntésbe bevonás
2021. jún. 14. 00:34
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
89%
A sajatodat eladtad ? Remelem nem..
2021. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges az anyósodat hibáztatni. Itt a férjed is egyértelműen akarta ezt a lakást. Fogadd el, hogy a férjed nagyon szerette volna ezt a lakást. És próbáld meg jól érezni magad benne.
2021. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
81%

Az ügyvedhez minek ment anyós? Nem is értem..az meg alap szokott lenni hogy a szerzodest elotte atkuldik elolvasni, mindegyik felnek, nem ott helyben kell alairni valami tok ismeretlen papirt .

Nwkem ugy tunik nagyon tartasz a ferjed velemenyetol , de nem ertem miert. Anyosod igaz, nyomult de nem az ő hibaja a helyzet.

2021. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
93%

Akkor még javában zajlik az ügylet, "csak" a 6 milliót adtátok oda?

Most kellene elővezetned a JOGOS(!) kifogásokat, amik el lettek előttetek hallgatva és közös megegyezéssel bontani a megállapodást.

Ez esetben (közös megegyezés) a foglaló is visszajár.

Vagy bíróság.


Mondjuk én alapban nem értem, hogyha volt egy ugyanekkora lakásod, akkor egy közös tulajdonú tetőtérért miért fizettek ki 30-40 milliót, csak azért, mert van hozzá egy szintén közös tulajdonú kert?

Na, ehhez tényleg hülyeség kell!


Maradtatok volna a feneketeken és vettetek volna a 6 milliótokból egy tuti nyaralót valahol, ha igénylitek a kertet!...és akkor adósságotok sem lenne.

2021. jún. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
85%

21-es!

Mindenkinek példaként kellene tekintenie arra, amit írtál, ahogy felálltál az elnyomott birkaságból! Nagyon jó példákat írtál le! Én még járom az utat, nem könnyű, ha az ember úgy nőtt fel, hogy mindig ő volt az utolsó szempont a családban. A lényeg, amit írtál, hogy azért, hogy másnak megfelelj, ne bántsd magad.

Gratulálok!

2021. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

#31 Nem adtam el.


#32 Baromi nehéz, főleg mivel én is akartam lakást baromira. De mivel kiderült, hogy van mellette egy hangos szomszéd, aki gyakran felújít (két telekkel odébb), ezért nem vettük meg. Erről meg olyanok derülnek ki, hogy megmutatták a szàmlákat(víz, gáz, villany), a közös költség x ezer forint, az intenet és a telefondíj y. Csak egy dolog maradt ki, hogy májusban 40 000 forint volt a fűtésszámla, amit négyzetméterre számolnak. Az összes többi költség nem volt ennyi, hangoztatták, hogy be se kell kapcsolni a fűtést télen is alig, azt hittük, hogy benne van a gázszámlában, direkt kértünk több hónapra. A közös képviselővel beszéltünk kérdeztük, hogy akkor mindenkinek van mindenből saját mérőórája, ő is mondta, hogy persze van víz, gáz, villany...


A másik ami kiderült, hogy mindenki fizette a közösköltséget rendesen az elmúlt öt évben és tényleg van egy több milliós felújítási alap. De van egy ember, akinek van amúgy valami 1,5 millió tartozása rátelhelve a lakására, amit nem akar kifizetni, és amíg azt nem fizeti be, addig nem tudunk felújításra pályázni.

2021. jún. 14. 10:46
 37/48 A kérdező kommentje:

#33 Az eredeti szerződésben tulajdoni hányad szerepelt és ezért nem tűnt fel. Úgy voltunk vele, hogy ott finomítjuk a szerződést, ha még valami kiderül, az időhiány miatt.


Azért "tartok" a férjemtől, mert hetekig vitatkoztunk róla, hogy mit csináljunk és nem értünk egyet. Szerinte így is jó vételt közöttünk.


#34 Szerintem ezek nem "jogos" indokok, "mert utána tudtam volna járni" (mondjuk rákérdezek a fűtésszámlára külön) ráadásul a szerződésben se a rezsi se a közösköltség tartozás nem szerepel. Igazi használható tanu sincs. Ráadásul a hitelt egyenlìtették ki a pénzből, nem tudják visszaadni, amíg el nem adják a lakàst.


Röhögni fogsz, azért költöztünk ide, mert gyereket szerettünk volna és nem akartam 2 óra távolságban lenni a nagyszülőktől, hogy gyakran tudjanak jönni unokázni, meg mert a rezsije a másik lakásnak magas volt és olyat kerestünk, amit kényelmesen ki tudunk fizetni, ha a gyed miatt alacsonyabb lesz a fizum.

2021. jún. 14. 11:01
 38/48 A kérdező kommentje:
#35 Nagyon köszönöm, sok minden nem származott belőle...
2021. jún. 14. 11:12
 39/48 anonim ***** válasza:
90%

Ez több sebből vérző marhaságok sorozata volt, de még mindig lehetne rajta alakítani, ha a férjed melletted állna.


Két cél vezérelt, az egyik a nagyszülők közelsége, a másik az olcsóbb rezsi.

"...a rezsije a másik lakásnak magas volt és olyat kerestünk, amit kényelmesen ki tudunk fizetni, ha a gyed miatt alacsonyabb lesz a fizum"


Azóta ugye kiderült, hogy a rezsi nem alacsony, illetve a rezsi + hiteltörlesztés + gyerek + GYED miatt sokkal szarabb anyagi helyzetbe kerültök, mintha maradtatok volna a saját lakásodban adósság mentesen.


A nagyszülők közelsége?

Ebben az egyre mérgezettebb légkörben, ami nálatok alakul, lehet jobb lenne a 20 km. távolság, ami egyébként egy 20-30 perces út, ha igény van rá.


Nem tudom ennek végül mi lesz a kifutása, de óva intelek, hogy ameddig ez a dolog nem tisztul le valamilyen formában, gyereket NE VÁLLALJ BE!

2021. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

#39 Én is tudom, nem vagyok egy nagy ősanya, hogy mindenáron szeretnék gyereket, fiatalok is vagyunk (30 alatt mindketten), nem sietünk, kivárjuk.


Rezsi+hiteltörlesztés-a másik lakás kiadása + gyerek + gyed (+ eredetileg az volt a terv, hogy a nagyszülők be tudnának segíteni, mert az én szüleim nyugdíjasok és anyósom heti 29 órát dolgozik, illetve háztartásbeli az egyik sógornőm, aki a környéken lakik, én meg visszamegyek félállásban heti 20 órában home-officeba, mint két kolléganőm, ha a gyereket felveszik bölcsibe).

2021. jún. 14. 11:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!