Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet elfogadni, hogy...

Hogy lehet elfogadni, hogy rossz döntést hoztál, amiről akkor sejtetted, hogy rossz döntés, de a férjed és az anyósod annyira "nyomta", hogy tedd meg, hogy megtetted?

Figyelt kérdés

Ők tényleg jó döntésnek gondolják most is, én viszont nem. Én kértem ki anyós segítségét, csak nem gondoltam, hogy ekkora hatása lesz a végén a véleményemre, vagy hogy az utolsó pillanatban érzelmi nyomás alá fog helyezni minket, hogy megtegyek valamit, ami szerinte jó ötlet, én meg nem vagyok benne biztos, sőt kissé szkeptikus vagyok és utána akarok nézni.


Hónapok teltek el, de még mindig neheztelek rá emiatt és nem tudom feldolgozni, ő meg felteszi a kezét, hogy az én döntésem volt, nem az övé, de közben azt érzem, hogyha nem lett volna ő, akkor lett volna még 3-4 napom végiggondolni, hogy mit szeretnék, és nem lettek volna ilyen túlfűtött veszekedéseink a férjemmel, hogy meglépjük vagy ne.


Rosszul esik ráadásul nyilván nem akarom kibeszélni, úgyhogy nem tudom senkinek elmondani sem, a férjemen kívül, aki viszont úgy érzi, hogy az anyját szídom (mert tényleg), úgyhogy konkrétan a téma említését igyekszünk kerülni. De mivel hetente többször más kontextusban feljön, ezért nagyon rosszul érzem magam.


Nem szeretnék rá haragudni, mert jószándékkal csinálta, de simán lehet, hogy több millió forintot buktunk az egészen, most kell fizetni. Hogy tudnék mégis túllendülni rajta? (Az, ha anyagilag rossz döntést hoztam, mindig rosszul érintett).



#anyós #túllépés #sérelem #döntésbe bevonás
2021. jún. 14. 00:34
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
81%

#40

Mivel minden rosszban van valami jó, most emiatt egyelőre jegelheted a gyerekkérdést, aztán majd kiderül, hogy akár ettől függetlenül, de együtt maradtok vagy sem. Mivel teljesen világosan átható, hogy az első rázósabb helyzetben magadra maradsz és a férj az anyjával összezár mögötted.

Kilépni meg ebből a kapcsolatból jobb egyedül, mint egy gyerekkel megtűzdelve!

2021. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

#41 Köszi! Azon a ponton, mèg nem tartok, hogy emiatt váljunk. Szeretném valahogy megoldani, anyósomnak nyilván mostantól nem osztok lapot (azért érthetetlen a viselkedése, mert vagy 30 lakást/házat néztünk már és sosem volt ilyen), a férjemmel viszont nem tudom mit kezdjek, általában nem "anyuci pici fia típus".


Volt egy másik lakás, amire kifejezetten megmondta anyósomnak - mikor másodszor hozta fel, hogy megvegyük -, hogy lehet neki tetszik, de nekünk nem, ne hozza fel többet. Anyósom pedig tudomásul vette és nem hozta fel. Volt olyan is, hogy mi ketten beszéltük le a férjemet egy lakásról, ami neki tetszett. Meg én is vétóztam meg lakást, ami nekem nem tetszett, nekik meg "igen" (második megtekintésre elmentek volna).


Szóval nem ennyire fekete-fehér, ők tényleg most is jó vételnek gondolják, ilyen "sors keze volt" módon, mert tényleg olyan, amit kerestünk. De én még mindig sokallom az árát befektetési szempontból (amikor a gyerekek suliba mennek, akkor el kell költözni, mert azért nem nagy) a rezsiről nem is beszélve. Egy sportcsarnokot kifűtenek 40 ezer forintból tavasszal, vagy az egész házat nem egy lakást. Szerintem kell hívni gázszerelőt, aki megnézi, hogy nincs-e gázszivárgás, mert ezt az összeget nem is értem...

2021. jún. 14. 12:04
 43/48 anonim ***** válasza:
80%
Ha rossz a ház höszigetelése, régi a kazán, símán lehet ennyi a fűtés. Miről megy a fűtés? Külön kazánja van a lakásnak vagy a háznak van egy közös kazánja? Ha közös a kazán: egyedi mérős? Mi alapján számolják a fűtésdíjat?
2021. jún. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Eddig három verziòt hallottunk, most nem tudom mi az igaz (valôszínűleg mind, csak más vetület).
2021. jún. 14. 13:05
 45/48 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, da akkor midannyian elkapkodtátok ezt a házvásárlást. Az első dolgok egyike, hogy a fűtésre rákérdezek, és a saját szememmel is meggyőzödök róla, mi szolgáltatja a fűtést. A rezsiköltség legnagyobb részét a fűtés viszi el. De ez nem egyedül a te hibád. A férjed sem járt ennek utána.
2021. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

#45 Radiâtoraink vannak. Eredetileg azt állították, hogy központilag van egy gázkazán(?) és az fűti a hâzat. A kazánt megmutatták (valami sötét szoba volt sok porral, apumat hagytam ott elmélkedni rajta), meg valami mérőórákat is mutogattak, megmutatták a víz, gáz, villany órákat, meg magyarázták, hogy valamit a közös képviselőnek fizetünk, nem a szolgáltatónak. (Szerintem amúgy az eladók sem értik, hogy hogyan működik).


Ahhoz jobban kéne a fűtésrendszerekhez érteni, hogy meg tudjam mondani, hogy vajon lehetséges-e, hogy az én gázórám forog, mikor fűtök, vagy egy globális van, ami felfűti a vizet és a vízátfolyást nézik vagy mi van. (A meleg vizet is a ház állítja elő magának).


Beszéltem amúgy a közösképviselővel szerinte a 40 ezer az egész ház fűtésszámlája lehet - de mivel több háznak is közösképviselője, ezért nem tudja fejből. Azt mondta, hogy biztos 5000 forint alatt van a gázszámlánk és nem számolnak semmit négyzetméterre (a szemétdíjon kívül - de azt meg miért, nem emberre kéne...).

2021. jún. 14. 14:14
 47/48 anonim ***** válasza:
51%

Mi is érdiek vagyunk, nemrég vettünk itt házat.

Sajnos mikor nézegettük a lakást, rájöttünk, hogy szeretnek sunnyogni az ingatlanosok és az eladók is. Ti jól belefutottatok a f.szerdőbe, sajna ebből nem tudtok kimászni már szerintem.

2021. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 lizzi77 ***** válasza:
100%

1.Nem volt értékbecslés? Ott kiszámolják két tized pontossággal a redukált négyzet métert két tizedes pontossággal. Pl. 78.14

2.Az adásvételibe nem írunk bele rezsiköltséget, sem egyebet, ami nem kifejezetten az árra, illetve a jogokra vonatkozik.

3.Marha válogatósak vagytok, ha mindenki ilyen lenne, kb. senki nem venne ingatlant. Ezt kb. csak a hipergazdagok,meg akik erdő közepére költöznek, azok engedhetik meg maguknak. Rossz szomszéd helyett bármikor jöhet még rosszabb, de jobb is, az alkesz előbb-utóbb kihal onnan. "2 telekkel arrébb lévő szomszéd gyakran felújít"???

4.Az a 40e-es számla nem a különbözeti számla volt véletlenül?

5.Lehet a sztoriban mindenkit hibáztatni apukádat is beleértve a kazánok miatt, de Te is aláirtad.Ott és akkor kellett volna német mondanod, de egyébként ha nem zárult le az ügyet, akkor ha bizonyíthatóan megtévesztő adatok és paraméterek szerepelnek az adásvételiben, akkor vissza kell menni az ügyvédhez, és vagy semmissé lehet tenni(ez esetben polgári peres úton lehet visszaszerezni a zsét, ha maguktól nem adják) , vagy újra lehet tárgyalni az árat, és keletkezik egy módosító okirat.

2021. jún. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!