Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet elfogadni, hogy...

Hogy lehet elfogadni, hogy rossz döntést hoztál, amiről akkor sejtetted, hogy rossz döntés, de a férjed és az anyósod annyira "nyomta", hogy tedd meg, hogy megtetted?

Figyelt kérdés

Ők tényleg jó döntésnek gondolják most is, én viszont nem. Én kértem ki anyós segítségét, csak nem gondoltam, hogy ekkora hatása lesz a végén a véleményemre, vagy hogy az utolsó pillanatban érzelmi nyomás alá fog helyezni minket, hogy megtegyek valamit, ami szerinte jó ötlet, én meg nem vagyok benne biztos, sőt kissé szkeptikus vagyok és utána akarok nézni.


Hónapok teltek el, de még mindig neheztelek rá emiatt és nem tudom feldolgozni, ő meg felteszi a kezét, hogy az én döntésem volt, nem az övé, de közben azt érzem, hogyha nem lett volna ő, akkor lett volna még 3-4 napom végiggondolni, hogy mit szeretnék, és nem lettek volna ilyen túlfűtött veszekedéseink a férjemmel, hogy meglépjük vagy ne.


Rosszul esik ráadásul nyilván nem akarom kibeszélni, úgyhogy nem tudom senkinek elmondani sem, a férjemen kívül, aki viszont úgy érzi, hogy az anyját szídom (mert tényleg), úgyhogy konkrétan a téma említését igyekszünk kerülni. De mivel hetente többször más kontextusban feljön, ezért nagyon rosszul érzem magam.


Nem szeretnék rá haragudni, mert jószándékkal csinálta, de simán lehet, hogy több millió forintot buktunk az egészen, most kell fizetni. Hogy tudnék mégis túllendülni rajta? (Az, ha anyagilag rossz döntést hoztam, mindig rosszul érintett).



#anyós #túllépés #sérelem #döntésbe bevonás
2021. jún. 14. 00:34
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
72%

Válj el, de tényleg.

Ha ezzel így átvágtak, akkor a mama folyamatosan ugyanúgy ott lesz az életedben, bele fogsz őrülni

2021. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
81%

1. Itt nem az anyós volt föleg, akivel gond van, hanem a férjed - aki "remegett az idegeségtöl", nehogy messzebb költözzetek az anyjától.

2. Másrészt neked nem kellett volna belemenni, ha ennyire nem akarod, lehet, hogy most így is lenne veszekedés, csak még lenne más kiút is, mint a válás.

2021. jún. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
60%

Aha.

Tehát tanácsot kértél, adott.

Utánanézhettél volna máshol is, nem tetted.

És most ő a rossz.

Nevetséges vagy.

2021. jún. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
82%
nem akarlak elkeseríteni ,de az 1,90 m alatti részek nem beszámítandók a nm-be.
2021. jún. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

#14 Köszi! Akkor az 1.9 alatti részek jönnek le, a nm-t tudom. A tulajdoni lapon valamiért a teljes ház x hányada volt feltűntetve, így elsőre nem tűnt fel, mikor lekértük, hogy a nm nem stimmel.


#8 Az ügyvédnél derült ki (amúgy annyiból jogos, hogy tényleg nem érzed annyival kisebbnek, eddig mindig érzetre kiszúrtam, ha 5nm-nél többet kamuztak), fél órát veszekedtünk a férjemmel és anyósommal, hogy akkor megvegyük-e. Én mondtam, hogy akkor mégse, de ők már annyira belelovalták magukat, hogy egyszerűen nem lehetett velük beszélni.


#12 A férjem azért volt ideges, mert neki tetszett (azokhoz képest, amit néztünk tényleg jobbnak tűnt, én kicsit sokkaltam de meg akartam venni), de eleinte még tudott volna várni, csak aztán jött a marketing, hogy ha megtetszik valami, akkor rögtön lépni kell, ez egy olyan jó lakás, hogy bármikor elvihetik az orrunk elől, anyósom ismeri az eladókat nagyon rendes emberek stb.


#13 Nyilván, de végig néztük az ingatlanokat közösen és eddig anyósomat soha nem láttam ennyire erőszakosnak, anyum segítségét nem is kértem, mert tudtam, hogy akkor ő vesz lakást nem mi. Ha tudom, hogy ez benne van a pakliban, akkor őt sem kérem meg. És őszintén a napi 2x-i telefonhívásokat nem nevezném tanácsadásnak. Egy mlm ügynökre jobban hasonlított.

2021. jún. 14. 08:24
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát, itt nemcsak az anyósod, hanem a férjed is erőltette ezt a vásárlást. Itt az áron lehetett volna alkudni, amikor kiderült, hogy erősen felfele kerekítík a nm-eket.
2021. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
#9 Ez zavar a legjobban, hogy futottunk bele olyanba, hogy osztatlan közös, derítettük ki lakásról, hogy szörnyű a szomszéd, megtudtuk egyszer egy utcával arrébb lakó szomszédtól, hogy gond van az alapozással, mert kilopták az anyagot, megsüllyedhet a ház, és a tulaj be is ismerte végül, hogy nem teljesen tökéletes egyezik az alapozás a tervrajzzal, amire a statikus korábban áment mondott. Volt, hogy kiderítettük, hogy az önkormányzat nem tervezi az út megépítését, a vállalkozó bármennyire is állítja. Volt olyan, hogy azt álította a vállalkozó, hogy társasházzá nyilvánítható lesz az ingatlan és kiderült, hogy nem. Volt, hogy egyéb helyiségeket hozzászámoltak az alapterülethez a szomszédtól stb. Szóval az zavar, hogy ugyanezt a hazugságot megtaláltuk már háromszor. A hirdetésekben tipikus volt. Csak akkora volt rajtunk az nyomás (én épp vizsgáztam is munka mellett), hogy mondtam, hogy ok, majd az ügyvéd úgyis lekéri a tulajdoni lapot. Arra nem számítottam, hogy gond lesz, vagy hogy a többiek úgy gondolják, hogy nem állunk fel és jövünk el ilyen esetben.
2021. jún. 14. 08:37
 18/48 anonim ***** válasza:
83%

Te írtad alá te hibád is.

Jól lehúztak benneteket.

Plussz a férjed anyuci kisfia.

2021. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként most valójában a lakás minden téren megfelel (kivéve, hogy közel van az anyóshoz), csak a tulajdoni lapon nem annyi van, mint gondoltad?
2021. jún. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
84%

Most nem azért, de ha amúgy rendben van a kecó, akkor nem teljesen mindegy, hogy mennyi a nettó alapterület? Az csak egy szám, a teljes alapterület mínusz az 1,9 alatti részek. Tehát maga a lakás megvan x nm.


Láttátok, mielőtt megvettétek, nem arról van szó, hogy egy 20 nm-es szobáról kiderült, hogy amúgy a szomszédhoz tartozik és mielőtt beköltözöl, le lesz választva a lakásról.

2021. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!