Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy fiúnak mikor illik az...

Egy fiúnak mikor illik az apósától megkérni a lánya kezét?

Figyelt kérdés
Hu remélem érthetően írtam le. Az a lényeg hogy ha meg akarom kérni a barátnőm kezét, akkor az eljegyzés előtt mennyivel illik beszélni az apával?

2021. jún. 15. 10:29
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
80%

Ennyi erővel az anyjától nem kell engedély?

Ő is a szülője.

Ostobaság.

A mai világban erről a nő dönt: hozzád megy vagy se.

2021. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
46%

Mi a francot pontozgattok le itt olyanokat, akik a kérdésre válaszoltak?

Nem az volt a kérdés, hogy NEKTEK ez tetszik vagy sem, mivel a Kérdező kifejtette, hogy ő ezt szeretné és ennek az időpontjáról kért tanácsot!

Majd a ti eljegyzésetek úgy lesz, ahogy ti akarjátok, de itt most a Kérdezőéről van szó!

2021. jún. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
79%

Anya-lánya közt is van kapocs.


Arra gondolnék, a srác erősen seggnyaló, vagy ő is elvárja majd ezt a semmivel kiérdemelt "tiszteletet" a saját családjától.

2021. jún. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem egy ilyenen még apuka is röhög magában, hogy mekkora egy giccses marhaság.
2021. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
92%

Hiába lett lepontozva, az ötösnek igaza van.

Régebben a lánykérés bizony erről szólt. Addig a lány felett az apa rendelkezett. A családok megegyeztek, föld, hozomány, miegymás, és ebbe a lánynak semmi beleszólása nem volt. Ezért is az apától kérték meg a kezét. Utána meg a férj rendelkezett vele.

Hát köszönöm... Ha annak idején a férjem az apámtól kérte volna meg a kezemet, biztosan nem mentem volna hozzá.

2021. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
56%
Én nem akartam kikérni a lányt az apjától mert fölöslegesnek tartottam amikor megbeszéltem a barátnőmmel, hogy igazából én gondolkozom rajta termesztésen meglepetés lesz hogy mikor és hol de mit szólna az ötlethez mondta, hogy szerinte jó ötlet rákérdeztem a kikérésre mondta, hogy az apjának biztos jól esne a gesztus és itt nem a lányt kéred el az apjától mint egy csavarhúzót vagy egy könyvet hanem az áldását kéred a házasságotokra amihez viszont köze van.
2021. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
90%
De az áldáshoz az anyának is köze van! Sokkal másabb lenne, ha a szülők áldását kérné, nemcsak "mi pöcsösök összeülünk, oszt döntünk a fehérnépről, he".
2021. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
Ha az apa nemet mondana rá, akkor is megkérném a lánya a kezét. Nem csak akkor veszem el feleségül, ha az apuka engedélyezi. Ez csak egy hagyomány. Elmondom az apjának hogy szeretem a lányát és el akarom venni.
2021. jún. 15. 11:02
 19/57 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, mit nem lehet azon megérteni, hogy ez egy hagyomány, formaság, hagyománytisztelő családoknál. Jellemzően manapság már csak leginkább Erdélyben.

Ugyanolyan, mint a húsvéti locsolkodás, a májusfa vagy a karácsonyfa állítása.

A kényszeresen bemagyarázott femináci tartalom nincs mögötte.

2021. jún. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
63%
Továbbra is gusztustalan. Ha az anyjától is kérnéd, szebb lenne. De gondolom, a nőket nem tiszteled.
2021. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!