Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy fiúnak mikor illik az...

Egy fiúnak mikor illik az apósától megkérni a lánya kezét?

Figyelt kérdés
Hu remélem érthetően írtam le. Az a lényeg hogy ha meg akarom kérni a barátnőm kezét, akkor az eljegyzés előtt mennyivel illik beszélni az apával?

2021. jún. 15. 10:29
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
76%
pont ezt akartam mint a #19-es egyszerűen az ember ismeri a barátnője családját vannak modern és hagyomány tisztelő családok és magamat modernnek tartom én pl nem várnám el nem is érdekelne, hogy megkérik-e tőlem a lányom kezét ha lesz. A barátnőm családja olyan, hogy tudtam hogy nekik ez fontos valamint tudom, hogy apám nem ragaszkodna hozzá de jól esne neki ha a húgomat kikérnék tőle. de szegény srác had döntse már el, ő ismeri a barátnője családját az aztán k*rva jó lesz ha teletömitek a fejét, hogy nem kell meg hülyeség meg régimódi sz*rság aztán mondjuk az apósa meg elvárná és megsértődik és veszekedés lesz belőle amikor nem és neketek az meg aztán marha mindegy lesz utána mert nem ti lesztek porondon
2021. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok jóban az apámmal. A párom felhívta (külföldön élnek a szüleim) és elmondta neki, hogy mit tervez. Igazából ha ellenezte volna is mindegy lett volna de jól esett az öregnek, hogy tőle "kért ki". Már megvolt a gyűrű mikor felhívta és nem telt el egy hét a lánykérésig. Mindenki úgy intézi ahogy neki jól esik.
2021. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
75%
#19 Egy igen idejétmúlt hagyomány, a megalázó a nőre nézve (mondom ezt úgy, hogy az általad emlegetett feminácikat én sem kedevelem, sőt...). A XXI. században semmi köze a szülőnek ahhoz, hogy a felnőtt gyerekének lánykéréséhez.
2021. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
76%

"Egy fiúnak mikor illik az apósától megkérni a lánya kezét?"

A fő kérdésre válaszolok: semmikor!

2021. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
30%
#22 mondjuk engem érdekel és nem az apósóm hanem a lánya érdekel akit szeretek és ha ez kellett ahhoz hogy ne legyen sértődés megmaradjon a családi béke nem hiszem, hogy olyan nagy ár odaállni egy ember elé, hogy ez a tervem ha nemet mondott volna se érdekelt volna de a gesztus. Nemet úgyse mond senki főleg hogy 2 éve együtt éltem már a barátnőmmel szóval olyan nagyon mindegy volt arra.
2021. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
81%

Én személy szerint nem örülnék, ha nekem az apámat megkérdeznék erről. Szerintem neki semmi köze hozzá. De ha a párom ragaszkodna hozzá a hagyományok miatt szerintem el tudnám engedni.


Te ismered a barátnődet, ha neki jó a kapcsolata az apukájával, akkor csináld, de ha nem, akkor ne. Szerintem 1-2 héttel előtte, ha van olyan alkalom, hogy egyedül tudsz lenni vele, akkor simán lehet akkor, de találkozhattok külön is. Hívd fel/írj neki, hogy szeretnél vele beszélni, szeretnél kérdezni tőle valamit. Ha áldását adja rátok, akkor minden rendben, ha meg nem, te attól még megkérheted a lány kezét.

2021. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
81%
Azt hadd döntse már el egy nő, hogy neki mi a megalázó az isten szent szerelmére már. Van ahol a lány is elvárja, hogy őt kikérjék pl a testvéremnek volt egy komolyabb kapcsolta ami végül végetért egy vidéki lánnyal nagyon fontossak voltak nekik az ilyen dolgok ő kikötötte, hogy őt kérjék ki majd az öcsém bele is ment volna aztán az összeköltözés után rájöttek, hogy sajnos nem tudnak együtt élni, és békében külön mentek de hajlandó lett volna rá ha a lány úgyérzi hogy megalázó akkor úgyse kéred ki mert vélhetően ismered azt akit el akarsz venni de nehogy már más ember döntse el, hogy nekem vagy másnak mi a megalázó.
2021. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
45%
Akkor illik amikor már nem fiúként hanem férfiként gondol magára. Szerintem fiúk ne házasodjanak még, várják meg hogy felnőjenek.
2021. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
26%

És így rontják el a hagyományokat az ostoba feminácik. Mondjuk őket a fogatlan kutya se veszi el.

Az eljegyzés után beszélj az apósoddal, én is így tettem. Nagyon örült neki és nagy bulit csaptunk utána. Nem volt kötelező, de a gesztust nagyra értékelte és örülök, hogy "fiam"-nak nevez.

2021. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
65%

Mielott megkered a lanya kezet, par nappal, gondolom.

De en pl az a nő vagyok, aki biztos, hogy nem engedne meg, hogy a parja az apjatol keregesse a kezet. Szerintem ez nagyon ciki es semmi letjogosultsaga.

2021. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!