Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy fiúnak mikor illik az...

Egy fiúnak mikor illik az apósától megkérni a lánya kezét?

Figyelt kérdés
Hu remélem érthetően írtam le. Az a lényeg hogy ha meg akarom kérni a barátnőm kezét, akkor az eljegyzés előtt mennyivel illik beszélni az apával?

2021. jún. 15. 10:29
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
19%

Nem ragadtam ott, igen a lány eldönti majd. A gyerekek (ha lesznek - és mielőtt megtámadnátok én nem akarok gyereket!) kinek a nevét fogják felvenni? Találtok ki egy harmadik családnevet a gyerekeknek?

Ez komolyan érdekel, nem kötekedek.

Könnyebb, ha egy családnevük van szerintem. Nem vagyok én ellene annak sem, hogy a férfi felvegye a nő nevét. Csak kíváncsi vagyok, hogy szerintetek mi lenne a legjobb? Mert ha a nő nem veszi fel a férj nevét, a gyerek meg igen, akkor nem lenne az fura? ... Vagy már nem is házasodnak az emberek? Olyan mintha mindenki "csakazértsem" lázadna.


De mostmár tényleg kíváncsi vagyok miért van ellene ennyire mindenki a hagyományoknak?

2021. jún. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekeknek lehet dupla nevük. Másrészt nincs abba semmi, ha nem mindenkit ugyanúgy hívnak
2021. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
87%

#51: Az lesz a legjobb, amit ők ketten egymás között eldöntenek. Te kezdted az egészet azzal, hogy olyan hülyeségeket írtál, hogy "elveszik" a lánya nevét.


Egyébként gyakori most a kötőjeles megoldás. Így meg is tartja és fel is veszi.

2021. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
92%

43

Tényleg nem bántásból csak nekem kicsit fura, hogy a szüleidet kellett megkérdezni, hogy állsz a dolgokhoz. Igaz mi 5 év után költöztünk össze, utána eljegyzés 7 év után esküvő. 18 évesen jöttünk össze. Na szóval nálunk nincs tabu téma. A házasság kérdése nekem nagyon fontos és mi megbeszéltük őszintén ki mit gondol, hogy legyen. Számomra furcsa lett volna , ha nem tudja hogy állok a kérdéshez és a szüleimnél puhatolózik. Nekem alap hogy egy ilyen fontos dolgot kettőnknek kell megbeszélni. Nem dönthet róla más nélkülem. De mondjuk nem is álmodoztam az esküvőről gyerekkorom óta.

2021. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
41%
Egy gesztusnak belefér manapság is szerintem.
2021. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
16%

Hogy mennyi idővel előtte, azt nem tudom. Minden családnak más a stílusa.

Ha a leendőbeli családjában pl. karácsonyra-születésnapra getekig készülődnek, menüt terveznek, vendégeket egyeztetnek, akkor így kell-illik időt hagyni eljegyzésre is.

Szerintem a lánykéésfélét nem csak az apától, hanem a szülőktől, sőt, ha nagyszülők vannak, az egész családtól lenne jobb. Hogy ezután a leendő férj is védeni-óvni-támogatni szeretné a jövendőbelijét.

Szóval a családhoz akar tartozni.

Még egy szinttel jobb lehet, ha a vőlegény szülei mennek ek a vőlegénnyel, hogy szeretnék a családjukba fogadni a jövendőbelit.

Hogy mikor, arra ki kell várni az alkalmat szerintem, hogy nyugodt legyen a helyzet, ne legyen beteg a családban, ne legyen más fontos esemény.

És akkor egy alkalmas napon megkédezni a leendő após-anyóst, hogy mikor beszélhetnétek egy komoly sorsfordító dologról velük.

Aztán megmondják.-

2021. jún. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
20%
Amikor a kapcsolatuk nagyon közeli, erős, és fontos a lánynak, hogy az apja is jónak lássa ezt.
2021. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!