Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy fiúnak mikor illik az...

Egy fiúnak mikor illik az apósától megkérni a lánya kezét?

Figyelt kérdés
Hu remélem érthetően írtam le. Az a lényeg hogy ha meg akarom kérni a barátnőm kezét, akkor az eljegyzés előtt mennyivel illik beszélni az apával?

2021. jún. 15. 10:29
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
86%
Továbbra sem értem, miért csak az apáknak jár a tisztelet.
2021. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
15%
41.Mert az apa a család feje, az asszony meg a gyerek csak másod, harmad sorban vannak.
2021. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
28%
Mi beszélgettünk egy ideje arról hogy szívesen elvenné, mit szólnék ha megkérné a kezem. Azt mondtam igent mondanék, dehát még nincs itt az ideje, későbbre tervezte. Egy hónap múlva amíg én dolgoztam meglátogatta a szüleimet és elmondta nekik hogy szeretne megkérni, de előbb velük akart beszélni hogy mit tudnak hogy állok a dologhoz, aztán ők mit szólnának hozzá. Persze ezt csak később tudtam meg. Szüleim nagyon szerették és azt is tudták hogy én is őt, így természetesen örültek a hírnek és nagyon jólesett nekik hogy erről beszélgethettek vele. Pár nappal később pedig megkérte a kezem. Utána együtt jelentettük be a családjainknak a hírt.
2021. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egy ilyen megalázó hagyománynak nincs ma már létjogosultsága. Régen az apa tulajdona volt a lánygyermek, utána meg a férjéé lett. Egyik elkéri a másiktól, akár egy tárgyat, egyik nevéről átkerül a másikéra.

Lehet mondogatni, hogy "jaj, de ez egy hagyomány", meg lehet feminácizni habzó szájjal, de ez akkor is arról szól, hogy tárgyiasítod a nőt. Ha ez neked belefér, meg nem gond, meg a barátnődnek is rendben van szerinted, akkor hajrá. Ha az én vőlegényem csinált volna ilyet, hatalmasat csalódtam volna benne emberileg.

2021. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
89%
Hagyjuk a feminácizást. Én férfiként iszonyú kínosnak érezném, ha egy másik embertől kéne engedélyt kérnem, hogy megkérhessem a barátnőm kezét. Abszurd.
2021. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
31%

Nem olvasom el a többi választ, bcsi ha írta ezt már valaki:

Szóval, lányként engem nem zavarna ha párom "megkérné" a kezemet apámtól. És hogy miért nem? Mert ismerem apámat és ő egy másik korban nőtt fel (közel 60 éves, én 25). Az ő korában ez tiszteletadás és hagyomány. Tudom, hogy jól esne neki, ha a párom előtte vele beszélne. Leegyszerűsítve: te ismered a leendő apósodat és a lányt is - ha úgy érzed, hogy szeretik a hagyományokat, akkor szép gesztus lenne és egy jót dumálsz is legalább az apóssal.


Kérdésre válasz ugyanaz: személyiségtől függ. Ha pletykás az apuka, akkor pár nappal a tervezett lánykérés előtt beszélj vele. Ha tud titkot tartani, akkor ahogy megvan a gyűrű/ahogy tudsz vele találkozni négyszemközt.


De az iztos, hogy ne a lány előtt beszélj vele, mert a lánynak nem lesz meglepi.

2021. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
15%

46os vagyok:

Egyébként aki ennyire ellene van ennek, azok remélem nem is várták el, hogy a szülők fizessenek bele a lagziba és adjanak ajándékot stb - hisz ezek is csak hagyományok...

Amúgy sem arról szól ez, hogy engedélyt kér a fiú. Hanem arról, hogy megbeszéljék - hisz csak elveszi a lány családi nevét is a fiú.

Én tudom, hogy az én apám biztos síra is örömében, hisz nagy lépés ez és tudja, hogy boldog leszek amikor megkérik a kezemet.

Nem értem miért ennyire ellenséges mindenki. Ennyire rossz a kapcsolatotok az apátokkal? Minden felfogás kérdése. Számomra hagyomány és gesztus - számotokra meg lealacsonyító, tárgyiasító tragédia. Akkor már mi a francért kéritek meg alány kezét? Ennyi erővel a házasság is csak egy szerződés két fél között...

2021. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
86%

"hisz csak elveszi a lány családi nevét is a fiú."


Nem vesz el senki semmit. A lány felveszi, ha akarja. Te a múlt században ragadtál?

2021. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
93%

"hisz csak elveszi a lány családi nevét is a fiú."


Mi van? Semmit nem vesz el. A feleség majd eldönti, hogy negrartja-e a születési nevét (direkt nem lanykorit írtam), vagy nem.

2021. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
90%

"Az ő korában ez tiszteletadás és hagyomány."


Az ő korában is csak max. elzart faluhelyen.

2021. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!