Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Helyénvaló ha az anyós fiaként...

Helyénvaló ha az anyós fiaként szeret, és átverésed után úgy tesz, mintha semmi sem történt volna?

Figyelt kérdés
Ő nem mondható átlagos anyósnak. (Állítólag) sokan kedvelik. Egy nagyon vallásos embernek állítja be magát. Gyülekezetbe jár, mindennap imádkozik, s kb. hetente még böjtöl is. Az élet eseményeit is a Biblia szemszögéből értelmezi. Nagyon jó kapcsolatom volt vele, időnként úgy éreztem, többre tartom, mint az anyámat, ám egy napon mégis átvert. Nem egyszeri füllentésről van szó (amit esetleg egy kellemetlen választási kényszer idézett elő,) hanem módszeresen megtervezett, rendszeresen elismételt hazugságsorozatról, ami persze ugyanazt az állítást sugározta felém folyamatosan. Nem okozott ezzel semmiféle anyagi kárt nekem, mindössze annyit, hogy a fontosságomat árazta be, ezzel igen nagy csalódást okozva nekem. Mikor szembesítettem azzal, hogy tudok a hazugságáról állítólag benyugtatózta magát. Tehát, mint írtam, csúnyán átvert, de a következő találkozásunkkor úgy tett, mintha semmi sem történt volna. Mennyire szokványos attitűd ez egy olyan személytől, aki lebukik valaki előtt, akit állítólag a fiaként szeret?

2021. júl. 13. 23:23
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. júl. 14. 10:30
 22/48 anonim ***** válasza:
71%
Ok, az anyós hibázott, többiek írták, hogy miért. Ha az én anyósom lenne, a kérdés tisztázása után el tudnám engedni a dolgot és ott folytatni a kapcsolatot, ahol a konfliktus előtt volt, mert a motivációja fényében nem valami megbocsáthatatlan dolgot tett. Gondolj bele, hogy sokan képesek pl a párjuknak megbocsájtani, miután megcsalta őket, vagy a testvérünk, miután kihasználta őket vagy egy család tagnak, aki bűncselekményt követett el. Te meg az anyósnak ezen az egy botlásán rágódsz, aminek sem káros következménye nem lett, sem ártó szándéka nem volt, csak kerülte volna a családi konfliktust. A helyedben azt mondanám: "Anyuka, máskor nyugodtan mondja meg, ha gondot jelent szívességet kérni a sógornőmtől. Nem esett jól, hogy nem kaptam korrekt tájékoztatást, de tegyük túl magunkat az esetén, legyen úgy minden, mint régen." A sógornőddel való konfrontációba pedig állj bele te a feleségeddel, ne az anyósékat küldd.
2021. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 kovpet ***** válasza:
18%

Megleptek a válaszok... ennyien tartják elfogadhatónak a hazudozást?

Nem csoda, hogy itt tart az ország...

2021. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
80%

Kinek/kiknek a tulajdonában van a lakás?

Van haszonélvező?

2021. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
56%
23: nem elfogadható, hanem adott esetben, motivációtól függően megbocsájtható. Aki folyton csak a sérelmet őrizgeti, semmi empátia vagy rugalmasság nincs benne a család tagjai felé, azt csak sajnálni tudom.
2021. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 kovpet ***** válasza:
16%
Empátia és rugalmasság azon családtagjaim felé van, akik nem hazudnak a szemembe.
2021. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
73%

Megjött az EMBER, aki még SOHA nem hazudott egyetlen családtagjának sem, a 26-os személyében!

Tapsoljuk meg ezt a Világcsodát!

2021. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 kovpet ***** válasza:
0%
27: Köszi!
2021. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
70%

27

Pont az ilyenek a legócskább legösszeférhetetlenebb emberek.

Kíváncsi lennék ,a környezete menynyire tartja egyenes embernek.

De ezt sosem fogjuk megtudni.

2021. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
71%

aki a napokban megállított, s rávilágított arra, hogy szabálytalanul jártam el


Oké, de az elején meg azt írtad, márciusban kellett volna. Tehát valahol tuti hazudsz. Mert vagy tudtad márciusban is, hogy kell, tehát nem a rendőr közölte most; vagy nem volt semmiféle március...

2021. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!