Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Helyénvaló ha az anyós fiaként...

Helyénvaló ha az anyós fiaként szeret, és átverésed után úgy tesz, mintha semmi sem történt volna?

Figyelt kérdés
Ő nem mondható átlagos anyósnak. (Állítólag) sokan kedvelik. Egy nagyon vallásos embernek állítja be magát. Gyülekezetbe jár, mindennap imádkozik, s kb. hetente még böjtöl is. Az élet eseményeit is a Biblia szemszögéből értelmezi. Nagyon jó kapcsolatom volt vele, időnként úgy éreztem, többre tartom, mint az anyámat, ám egy napon mégis átvert. Nem egyszeri füllentésről van szó (amit esetleg egy kellemetlen választási kényszer idézett elő,) hanem módszeresen megtervezett, rendszeresen elismételt hazugságsorozatról, ami persze ugyanazt az állítást sugározta felém folyamatosan. Nem okozott ezzel semmiféle anyagi kárt nekem, mindössze annyit, hogy a fontosságomat árazta be, ezzel igen nagy csalódást okozva nekem. Mikor szembesítettem azzal, hogy tudok a hazugságáról állítólag benyugtatózta magát. Tehát, mint írtam, csúnyán átvert, de a következő találkozásunkkor úgy tett, mintha semmi sem történt volna. Mennyire szokványos attitűd ez egy olyan személytől, aki lebukik valaki előtt, akit állítólag a fiaként szeret?

2021. júl. 13. 23:23
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
22%

Hinnye! Ezek a cikornyás jókais mondatok...

Te nő vagy! Vagy bölcsész.

2021. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
82%

Nem nagyon kellene már belebeszélnem, mert okafogyottá vált a hozzászólásom, hiszen kifejtettem a véleményem a kérdés kapcsán, de a 39-es és a 41-es választ olvasva nem tudom megállni.

Hozzáteszem, hogy nő létemre én sem vagyok hiszékeny. Érzelgős és puhány meg még kevésbé, ha az életem egy-egy fejezetéből mesélnék neked, azt mondanád, hogy hazudok. (És most ne játsszuk azt, hogy kinek volt rosszabb élete. Sem te, sem én nem tudunk a másikról semmit.)

Ennek ellenére adományként fogom fel, hogy maradt bennem empátia olyan emberek irányába, mint a kérdező, aki a mai kietlen, elgépiesedett, szürke, monoton, világban jólelkű ember tudott maradni. Nem puhány azért, mert bántja, ha hazudnak neki.

Én sem díjazom, egyszer lehet velem eljátszani, utána már nem beszélek az illetővel.

És igen, önzetlen, mert szereti / szerette a felesége anyját, bízván abban, hogy ez kölcsönös. Ezért lepuhányozni, nőnek nevezni nem kellene. Főleg nem ismeretlenül.

Amiatt pedig, mert valakinek van szókincse, nem feltétlen cikornyás, „jókais” a stílusa. Inkább arra gondolnék, hogy olvasott, intelligens ember, nem pedig sértegetem.

Mielőtt megint le Teréz anyázna valaki, mint egy másik kérdés alatt, itt is elmondom, hogy az állatokat és a növényeket jobban kedvelem, mint az embereket.

Egyre többször és többször bizonyosodik be, hogy alighanem jobban is teszem.:)

Tényleg nem értem, mi történt ezen az oldalon. Ahogy fentebb is írtam, a régebbi (mondjuk tíz évvel ezelőtti) hozzászólásokban még próbáltak segíteni az emberek a kérdezőnek, nem pedig leszólni.

Vannak olyan triviális kérdések, hogy hol lehet -mit tudom én- hennát kapni, legszívesebben odaírnám, hogy a hennaboltban, mert ezt tényleg itt kell megkérdezni? De pusztán azért, mert nem tetszik a kérdés, ez az én problémám, ezért inkább továbbmegyek. Miért nem lehet ezt megtenni ennél a kérdésnél is? Hiszen aki elolvassa, az láthatja, hogy a kérdezőt mélyen érintette ez a dolog, akkor nem idejövök belerúgni egyet, hanem egyszerűen fékezem a grafomániám.

2021. júl. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Vakvarnyúcska!


Köszönöm az írásodat, de ne aggódj! Talán olvastad, írtam picit fentebb, hogy szerintem kikre jellemző a személyeskedés, így a rájuk történő reagálás felesleges, mert a "grafomániájuk" önmagáért beszél. Továbbá olyan emberek támadják a személyt (szóban és fizikailag is), akik elvesztettek egy (nem az egyénre irányuló) konfrontációt, de azt képtelenek elfogadni. Pedig, ha tanulásként fognák fel, talán sikerrel tudnák alkalmazni ők maguk is.

Érdekes még, hogy egy olyan oldalon próbálják a kommentelőt 'beazonosítani', ami anonimitást kínál mindenki számára, és a másik személyéről kíváncsiskodó, szintén anonim. :) Valószínű ezért dobálja az elméjük a keresetlen szavakat olyan gyorsan az ujjuk alá. :) Az ilyen embereken csak mosolyogni tudok.


+ Szokták mondani, hogy ne állj le a disznóval a sárban dagonyázni, mert saras leszel, a disznó viszont imádja. :)

Nem szó szerint idéztem, de ez a lényege.


Aggodalmadat fejezted ki, a pontozás miatt. Én nem vagyok gyakorlott GYK felhasználó, szerintem nem is leszek, és nem tudom miért fontos az értékelés. Ha nem egyéb juttatások miatt, akkor csak egó-reptető funciója lehet. Gondolom én, hozzáértés nélkül.

Az, hogy jó-e a meglátásod, az a kérdésbe vágó ellenvélemények mennyiségétől függ. Ha nem reflektálnak az írásodra, valószínű azért, mert az rendben van, és nem tudnak rá mit írni. A hangsúly a KÉRDÉSBE VÁGÓ részen van. Persze, az sem mindegy, hogy ki az olvasó. Én pl. ha pontosan ismerném az összes olvasóm személyiségét, biztos, hogy nem kérdeznék ezen az oldalon ilyesmit. Ezután meg biztosan nem is fogok.

Tudod, "Ha sasokkal akarsz repülni, akkor ne ússz kacsákkal!"


Ha valaki azt mondta rád, hogy Teréz anya, annak mindegy mi volt a szövegkörnyezete, azt csak dicséretként érdemes kezelni. Őt nem véletlenül avatták szentté. Igaz, annak egyéb kritériumai is voltak. Sok Teréz anya kellene a Földre, hogy emberhez méltóbb legyen az élet a fajunk számára, de így ... ... ...

évek óta egyre többször olvasom azt az állítást, hogy megérett a Föld a pusztulásra. Van benne valami.


Mindez csak a véleményem. Sajnálom, de nincs nálam a bölcsek köve. :)

2021. júl. 22. 08:05
 44/48 anonim ***** válasza:
51%

#38, épp ezért írtam, hogy már az nem helyénvaló, ha fiaként szeret, de nem sok zsetont kaptam érte.

Pedig úgy van, ahogy írod: az egy rossz duma.

Nem vagy a fia.

Nekem van fiam, senkit nem szeretek olyan módon, mint őt!

A lányomat sem

2021. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
30%

Ezért kell külön ház, nem szabad egyik fél szüleihez sem költözni, mert az viszályt és sok problémát okoz. Én tavaly költöztem el életem legjobb döntése volt, azóta sokkal nyugodtabb vagyok.


Én alapból se költöttem volna más idegen házára milliókat, ez alól kivétel szüleim és testvéreim háza.


Előbb-utobb kifognak túrni téged a családból, csak szólok nem voltál elég alafahím így papucsnak kezelnek. Az anyós meg az igazi álszent házisárkány aki madzagon irányítja a párod.

2021. júl. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy ezt a témát kellőképpen körbejártuk. Amit a GYK közössége ki tudott hozni belőle, azt szerintem már megtette, ebből kifolyólag én nagyon szépen köszönöm minden hozzászólónak a segítő s kevésbé építő jellegű kommentjét. Többre nem számítok, s nem is szeretném kommentálni.


#45; Az írásodból a fentiek miatt kettő dologra tudok következtetni; Nem olvastad végig a komment előzményeket, vagy korlátozott figyelemmel tetted azt. Bármelyik is történt, indokolatlan ellenvéleményeznem az írásod, mert az eddigi kinyilatkozásaim tartalmazzák az ilyen érvekről is a véleményemet. Nagyon köszönöm a hozzászólásodat. Sajnálom, hogy a fő kérdésem felett Te is átugrottál.


#44; Nagyon köszönöm a kegyetlenül őszinte hozzászólásodat! Pont ez az, amire az eddigiek miatt nem számítottam, viszont jól esik "igazszagú" véleményt olvasni, (még ha nem is a feltett kérdésre vonatkozik) Gondolom azt nevezik zsetonnak, ha valaki hasznosként regisztrálja a véleményedet. Ha ez kell az elégedettségedhez, én megadtam neked. Cserébe megkérdezhetem, hogy a zsetonnak miért van jelentősége? Igen, nem vagyok gyakorlott GYK kérdező. :)

2021. júl. 24. 21:30
 47/48 anonim ***** válasza:
73%

#46 (én a 44), én így látom, kegyetlenség nélkül.

Azért van köze a kérdésed hét, mert a családdal való viszony erre a szokásos, de buta alapra épül. Apád, anyád fia vagy másé meg nem.


Ki is derült, mint láthattad.

Apósom próbálta egyszer, hogy úgy mutatott be, hogy új családtag, a fiam.

A feleségem szólt neki, hogy "nem a te fiad, az én férjem!"


Nagy különbség.

Van már vejem is, eszembe nem jutna ilyen marhaság.


Ők egy másik, a miénknél egyenrangú család, nem az enyém kiterjesztése.


Ezek a %-ok még csak azt mutatják, hogy milyen sokan etetik magukat ilyen romantikus, de tartalmatlan szövegekkel.


Mifelénk meg a pontos beszéd preferált.

2021. júl. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
#47; Félreértettél. Én a 44-es komment utolsó sorára utaltam.
2021. júl. 25. 04:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!