Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire jó ötlet azt kérni a...

Mennyire jó ötlet azt kérni a leendő menyemtől, hogy legyen mindig őszinte velem és ha valami gond van azt nekem mondja el és ne a fiamon keresztül üzengessen?

Figyelt kérdés
Saját magamból indulok ki, én utálom ha a hátam mögött panaszkodnak rám. Nekem anyósom volt leginkább ilyen, a szemembe egy tündér volt, aztán a férjemnek panaszkodott hogy mi mindent csinálok rosszul és mennyire megbántottam. De a saját nagymamám is ilyen, illetve a régi szomszédunk. A fiam menyasszonya, a leendő menyem, közeli családtagnak számít a szememben, és szeretnék vele jóban lenni. Szeretném kultúráltan megbeszélni a konfliktusokat, szeretnék változtatni magamon, ha valamit rosszul csinálok. De ehhez szükségem van az őszinte visszajelzésre. Mit gondoltok?
2022. ápr. 2. 12:02
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy mondod, és mi a mondandod lényege.

Ha úgy jön le, hogy te már előre vetited, hogy úgyis valami baja lesz majd, és akkor majd ne a fiaddal uzengessen, az nem biztos hogy jó.


Viszont alapvetően azt kérni, hogy ha bármi nézeteltérés adódna, akkor veled nyugodtan megbeszelheti, mert te is a problémák megoldására törekszel, az jó ötlet lehet.


Csak az nem, hogy “ha bajod van ide mondjad nekem”. 😀

2022. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Amúgy a menyed problémája a fiad problémája is, így vagy úgy. Másnem azért, mert ha a fiad nem is ért egyet a feleségével, akkor is veszekedni fognak ha a feleség szerint rájuk telepszel (csak hogy a példánál maradjunk).

Nyilván olyan megoldás kell majd ami mindenkinek jó, de ilyenkor a férjnek sem korrekt mosni kezeit, hogy nélküle meccseljétek le a dolgot a menyeddel.

2022. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Sok esteben azért a férjnek( párnak ) mondja a, mert ha a két nő egymás közt beszéli meg, akkor a férj két verziót fog hallani. Egyik a feleségé, egyik az anyjáé, és ez sokszor két különbözően előadott történet és nem tudja kinek higgyen. Sőt sokszor az anyja mellé áll, mert az nem olyan, az nem mondhatott ilyet.
2022. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Én az anyósomtól szeretném ugyanezt, de mikor megkértem rá, illetve biztosítottam arról, hogy bármikor nyugodtan mindent elmondhat és megkérdezhet tőlem, arra az volt a válasz, hogy ne utasítsam őt.
2022. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!