Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Felhívnátok ex anyóst ebben a...

Felhívnátok ex anyóst ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Elváltam a fiától, viszont van unoka,aki a közös gyerek a fiával. A fiamtól tudtam meg 3 szóból, hogy eltörte a lábát. Nem hívott fel, hogy nem tud a nyáron menni hozzá a gyerkőc nyaralni. Tél végén műtöttek, nagy műtét volt. KB 2x fél hívott, hogy vagyok. Utána már nem érdekelte. Két hete beszéltem vele, akkor is lerázott. Én most nem hívtam fel. Vagy kellene?
2022. jún. 23. 07:02
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha épp eltörném a lábam, nekem sem az lenne a legnagyobb gondom, hogy melyik rokonom sértődik meg, ha nem hívom fel. De most komolyan, ilyen esetben sem azért hívtad fel elsősorban, hogy a hogyléte felől érdeklődj, hanem hogy tudd, hogy mehet-e hozzá a gyerek?

Kicsit úgy tűnik, hogy te legszívesebben bosszút állnál: úgy érzed, mindig neked kellett alkalmazkodni, most legyen fordítva, igazodjon mindenki hozzád, ha meg nem, akkor pukkadjanak meg.

2022. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthető volt. És anyós sírt mint a záporeső, mikor ott hagytam a fiát, hogy nem akarja, hogy meg szakadjon a kapcsolat az unokával és ne szakítsam el tőle. Az egy év alatt egyszer volt az ex anyós a fiánál, ott volt 2 napot az unoka. Illetve vitte az apja húsvétkor, meg karácsonykor egy fél napra. Idén 2x hívta az unokáját. Ennyire nagyon tartani akarja a kapcsolatot. Ő ajánlotta fel, hogy menjen hozzá a gyerek, most ki akar hátrálni, hogy ne menjen a gyerek, hanem ex anyós eljön ide hozzám. Nem a fiához, hozzám, de hogy minek azt nem tudom.
2022. jún. 23. 15:17
 33/47 anonim ***** válasza:
0%
Pedig egyszerű. Ő nálad akar üdülni, gondolja hogy majd körülugrálod két héten át amíg ő napi pár percig unokázik. Esetleg elmegy veletek együtt mondjuk strandra, természetesen te fizetnéd a belépőjét is.
2022. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek aztán gondolom nagyon érdeklődik nagyi iránt, te is szépen neveled. Egy 10 éves már tud telefonálni, meg is kellett volna neki tanítani hogy az ő dolga is hogy keresse a nagyszüleit.
2022. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
83%
Most akkor kell segítség vagy nem amíg dolgozol? Ott is aludna mert messzi lakik? Dolgozik amúgy vagy ráér? Vagy talán felreértelmeztem? Nem hiszem hogy ingyen ellátásért menne. Így a fiad is a nagymamája al van. És mi a gond ezzel az új verzióval?
2022. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
65%

"Tehát nincs ingyen bébiszitter, ez a probléma"


Azért elgondolkodtatónak tartom, hogy a sok hozzászóló közül, aki kritikával illette a kérdezőt, vajon hányan gondoltak bele abba, hogy a gyereknek apja is van, nem csak anyja, de ő nem partner abban, hogy közösen, valamifajta igazságos teherviseléssel és áldozatávállalással találjanak megoldást arra a 8 hétre, amíg nyári szünet tart.


Tényleg elgondolkodtatónak tartom, hogy vajon miért tartja mindenki ennyire természetesnek és magától értetődőnek, hogy a közös gyerekkel kapcsolatos bármilyen megoldandó feladat, teher - jelen esetben 8 hét vakáció alatti elhelyezés kizárólag az anya feladata, azon túlléphetünk szó nélkül, hogy az apát nem érdekli a kérdés, és ekézhetjük az anyát, amiért némi segítséget remélt az apai nagyszülőtől vagy nagyszülőktől.


Őszintén kíváncsi lennék, milyen hozzászólások és milyen, az anyára tett megjegyzések születtek volna, ha egy gyerekét egyedül nevelő apa fogalmazta volna meg a kérdést, aki kétségbe van esve, mert nem tud 8 hét szabadságot kivenni nyáron, de az anya elintézi a kérdést annyival, hogy oldja meg, ahogy tudja.

2022. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
24%
A válási bírósagi határozatban gondolom benne van hogy a fele nyári szünet apué, a fele meg anyué. Menj bírósagra ha nem teljesít, vagy kérd el tőle a 4 hétre való bébiszitter, tábor árát.
2022. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
20%
36os gondolom apuka anyagilag száll bele a dolgokba
2022. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
9%

36. De most nem az apáról van szó. Ne térj el a tárgytól. És a nagyi unoka viszony a nagyon ÉS a szülő is múlik. Az is lehet hogy az ország másik felén élnek.

Jobban belegondolva azért mehet anyós hozzá mert így nem nonstop kell a gyerekre vigyázni ami a lába miatt érthető. Így csak addig kell amíg az anyja dolgozik. Más ok nem jut hirtelen az eszembe. De ha ez akkor ez. Ha nem kiallhatatlan banya az ex anyós akkor örülnék a segítségnek.

2022. jún. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

Nem egy településen élünk. És nem akarom, hogy itt aludjon, mert számára annyi a felügyelet, hogy turkál a cuccaim között. Mindig ezt csinálta.

A fiamnak elmondtam ezerszer, hogy hívja fel a mamát. Az én szüleimet fel szokta hívni, mert ők is érdeklődnek iránta.

Nem, apuka sem idővel, sem pénzzel nem száll bele a gyerek felügyeletbe. Neki eddig sem volt gondja a nyárral, egy nyáron nem maradt otthon vele. Inkább elnézte, hogy 10 hétből 8at nincs otthon a gyereke.

2022. jún. 23. 19:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!