Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom beszólását hogy kell...

Anyósom beszólását hogy kell érteni, lehet másképpen is?

Figyelt kérdés
Vendégségben voltunk náluk, és most a pulton volt a kaja, nem az asztal közepén, mindenki meg össze-vissza a lakásban. Férjem szedett, és odaszóltam neki, hogy szedne-e nekem is. Erre az anyósom odaszól, hogy tudok szedni magamnak is. Ezt hogy értette? :D Hogy ne ugráltassam a fiát? És ha ugráltatom, mert nekem jól esik, ha ő szed nekem, akkor mi van.
2022. nov. 2. 07:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem 20 éve nézegeti, hogy verébnek nézed a fiát -az itteni stílusodból ez jön le. Nem ez az egy eset bánthatja veled kapcsolatban, ennyiért nem szólna rád gorombán, vannak ott régebbi tapasztalatok. Érdekes természete lehet annak aki vadidegenekkel akarja szidatni az anyósát.
2022. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
66%

Az én támogatásom nem fogja megoldani, így értettem.


Lehet, hogy így érted, de nem ezt írtad. Késő bánat...

2022. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 A kérdező kommentje:

52

Nem, az bántja, hogy ő szeretné verébnek nézni a fiát, meg a lánya. Csak én ezt nem hagyom, és mivel számukra alapbeállítás a család férfitagjait rabszolgának nézni, azt hiszi, hogy én is ezt csinálom.

2022. nov. 2. 11:29
 54/74 anonim ***** válasza:
69%
Én a te véleményedet hallgattam meg, mégis te lettél ellenszenves a történetben. Erős a gyanúm, hogy ez még tovább mélyülne ha hallhatnám anyós oldaláról is az eseményeket.
2022. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
12%

Hát ha el van törve minkét keuetd hogy képtelen vagy kiszedni magadnak. Amúgy meg mondanám, indulás előtt mélytorkosan pippantottam le a fiukat így akkor meg én szolgáltam ki.


Amúgy ez akkor gáz ha nem is dolgozol és kiszolgálttaod magad.

2022. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk általában oda-vissza működnek a dolgok a férjemmel,de mindenki saját maga szed magának ételt,nem szeretjük,ha más szed nekünk .:-))Anyós részéről lehet csak poén volt,szerintem nem kell túlpörögni.
2022. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
86%
Én azért anyós-pajti verzióját is szìvesen meghallgatnám :-))
2022. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
73%
Tekintve, hogy nekem akkor szedjenek, ha én kontrollálom, mikor elég, ez a "szedjél nekem" csak akkor működik, ha egy asztalnál ülünk, csak úgy kényelmesebb. Persze a mama beszólását nem lehet máshogy értelmezni, mint hogy belepofázott valamibe, amihez semmi köze, de én pl. a gyereknek is megmondom, hogy nem szedek neki, szedjen magának, annyit, amennyit meg is fog enni.
2022. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
94%
Anyóséknál mindig anyósom szed apósomnak,sògornőm sógoromnak,a férjem pedig kiskorától nem szerette ha valaki szed neki ételt a tányérjába.Szerintem ez a "szedés"egy begyepesedett régi falusi szokás.Egy kisgyereket pedig ha pár másidpercre egyedül is hagyunk a szőnyegen játszani,semmi baja nem lesz.Kedves kérdező,szerintem kicsit tùlreagálid ezt az egészet.
2022. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
71%
#60 Nem falusi. Nálunk pl. mindenki magának szed, ha nem, mondja, hogy meddig. (Persze apám a legutáltabb kajákból azért az "elég" után még egy nagy kanállal rádobott, és nem állhattam fel, amíg nem fogyott el. Nem is lettem válogatós felnőtt, ezúton is puszi neki érte.) Mi alföldiek vagyunk, vannak soproni rokonok. Én azt figyeltem meg, az osztrák férfival házasodott nők szokása az, hogy mindenkinek szednek egy szerintük oké adagot az asztalnál, mint a cselédek, és a "sógor" el is várja ezt a kiszolgálást.
2022. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!