Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire jogos a felháborodáso...

Mennyire jogos a felháborodásom azon hogy párom kijelentette hogy ha vita van az anyja és köztem egyikőnk oldalára se szeretne állni?

Figyelt kérdés

Nem egyértelmű hogy az én oldalamra kéne?!


A vitáink igazábol azon vannak hogy az anyja olyan mint egy ránk nőtt rossz púp! Folyamatosan a nyakunkba akar lenni,lassan mar ott tartunk h ha hivnánk képes lenne nyaralni is eljonni velunk!

Persze,van közos gyerekunk ez meg egy plsz amiert rajtunk legyen

Mar ott tartok 7x meggondolom ki merjek e menni az utcara mert ha osszetalalkozunk mar mondja is hogy akkor jon velunk haza !

Tudja anyos hogy nem szeretem ot es zavar hogy mindig rajtunk csung de akkor sem adja fel !!!


Mar tobbszoris osszevesztunk es olyankor parom csak ul csendbe es nez .....


2023. aug. 3. 07:54
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
40%
Én nincs az az isten, hogy úgy porig alázzam magam, hogy együtt éljek valakivel, aki nem szeret. Nem tűnik fel?
2023. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
37%

Irtó nehéz ez a helyzet, és az anyósod rosszindulatúnak is tűnik, és ügyesen kihasználja, hogy a kicsi fia nem tud elszakadni tőle.

Az van, hogy ha ennek valahogyan nem lesz vége, akkor rá fog menni a házasságotok, plusz a te idegrendszered is.

Nem az anyósodhoz mentél hozzá, hanem a fiához. De amíg a fia nem bír elszakadni az anyja szoknyája mellől, ha nem nem történik meg ez az úgynevezett "leválás", addig sose lesz nyugtotok.

Az ilyen embernél hiába adagolod neki finoman, hogy "szívem, kicsit állj már a sarkadra, nem veszed észre, mit művel az anyád?" Én értem, hogy fontos a házasságotok és a közös gyereketek meg minden, de ne áldozd fel magad egy olyan dolog oltárán, ami ilyen komoly nézeteltéréseket és vitákat generál, ami téged tönkretesz, plusz a gyerek is látja a folyamatos veszekedést és ő is szorongó felnőtt lesz (saját tapasztalat).

Tudom, hogy te is érzed, csak nem mered kimondani magadnak, de drasztikus lépésre van szükség. Ultimátumot kell adnod a férjednek: vagy te, vagy az anyja. Választania kell. És itt nem lehet finomkodni, mert akkor nem fog javulni a helyzet. Ha igazán szeret téged, és igazán fontos neki a családotok, te és a gyereketek, akkor titeket választ. Ha viszont megmondod neki, hogy válasszon közted és az anyja között, és nem tud választani, akkor el is dőlt: nem szeret téged annyira, hogy a te kedvedért konfrontálódjon az anyjával. És ilyenkor jön a kérdés: akarsz te egy ilyen emberrel együtt élni? Egy olyannal, aki nem is szeret igazán?

2023. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
78%

Attól még, hogy téged elvett feleségült, az anyós az anyja maradt a férjednek. Mindkettőtöket szeret és egyikőtöket sem akarja megbántani. Ettől persze még elmondhatná a véleményét vita esetén, de ezek szerint nem teszi.

Az, hogy te a felesége vagy, nem jelenti azt, hogy innentől automatikusan neked van igazad mindenben...

2023. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
90%
Nem egyértelmű. Lehet, hogy vannak olyan viták, amikor nem neked van igazad.
2023. aug. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
91%
Annak az oldalára kell állnia akinek igaza van. Nem állhat melléd, ha úgy érzi, hogy nincs igazad. Az már problémás, ha egyetért veled, csak nem akar fellépni az anyjával szemben. Érthető, hogy nem akar vitatkozni, de finoman is meglehet húzni a határokat, tisztázni, hogy mi az ami nektek már sok.
2023. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
77%
Abban, hogy az anyja ne üljön be 3.-nak a házasságukba, egyértelműen a kérdezőnek van igaza. Más esetekben pedig a házastárs igenis álljon egyik vagy másik fél mellé vagy közvetítőnek. Olyan, hogy kivonja magát, csak őt ne zavarják, olyan nincs. De az anyósnak eleve nincs beleszólása a házasságba.
2023. aug. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy nem akar oldalt választani, hogy mindig melletted áll ki a vitában, valamilyen szinten érthető, mert a másik oldal az anyja, na meg nem biztos, hogy mindig neked van igazad. Ugyanakkor váltogatni lehet, ki mellé áll éppen, ami pedig szerintem jobb, hogy közvetítő, békéltető is lehet egy vitában. Ha csak ül és nézi a műsort, hogy ti vitáztok akkor vagy nagyon kényelmes vagy mulya. De ez hosszú távon visszaüthet, ha elmérgesedik közted és anyós között a viszony. Ezt neki is megmondhatod. Ahogy azt is, hogy nagyfiú, önálló, családos ember, családfő(?), megvolt már a dackorszak és a kamaszkor is, valószínűleg rájött már, hogy ellent is lehet néha mondani az anyjának. Ha pedig rájött, akkor néha a sarkára is állhatna, ha már sok belőle. Egyenes emberek megmondják, hogy sok belőle, a konfliktuskerülők keresnek valami ürügyet, hogy miért nem alkalmas, ha átjön.
2023. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
88%
A férjem anyja egy sz*rkavaró szemétláda, a férjem szerint is. Én igyekszem tőle távoltartani magam és amennyire lehetséges, kizárni őt és a hülyeségeit az életemből. Mivel rám így érzelmileg semmilyen hatást nem tud gyakorolni, de a férjemre igen, ezért én a legelején megmondtam a férjemnek, hogy egészen bátran adjon igazat mindig az anyjának és értsen vele egyet, mert ő ettől kb kielégül és békén hagyja őt is meg minket is, engem meg baromira nem érdekel, mi van vele, mert idegen emberként tekintek rá. Így legalább a férjem se ideges.
2023. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
26%
A mérgező meny tankönyvi példája vagy.
2023. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
66%

A Te benned és az Anyukájában keletkezett feszültséghez neki mi a búbánatos köze lenne? Ez a Ti kettőtök igényéről szól, nem az övéről.

Fordított esetben én sem állnék közéjük. Boxolják le maguk közt, én max elmondom külsősként a véleményem. Az hogy egyezne a pároméval másodlagos.

2023. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!