Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom utasít, hogy szedjem...

Anyósom utasít, hogy szedjem le az elszáradt virágot. Téged ez mennyire bosszantana?

Figyelt kérdés

Ikerházban lakunk, így már korábban a virágválasztásomba is próbált beleszólni. Vettem végül olyat, ami nekem tetszett.


Egyik nap mondta, hogy el van száradva a muskátlim, szedjem le. Pont akkor készültem volna leszedni, de utálom, ha meg akarják mondani mit csináljak, 50 éves nőként, így maradt az ablakban. 2 nap múlva anyósom szólt: "Már mondtam múltkoris, hogy szedd le a száraz virágot az ablakból." Na én azért sem szedtem le, majd a fiamnak panaszkodott, hogy hogy lehetek ilyen.


Te erre a virágtémára hogyan reagálnál?



2023. okt. 18. 16:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mondogatta eleinte anyósom. Ide tegyem, oda tegyem. Mostmàr tudja , hogy nàlam a kaktusz is kipusztul . Mond meg neki, hogy felnőtt vagy, majd te tudod ès ennyi. Ha ezzel ilyen gond adódik , mi lehet fontosabb dolgokban. Rossz döntès volt az ikerhàz.
2023. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
89%
Alap dolog hogy anyóssal minimum 1 utca távolság legyen közöttünk. Pedig imádom és mindenkinek legalább fele ilyen jó anyóst kívánok....de mindenkinek legyen meg a maga élete
2023. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak ennyi eszed van addig ne dobd ki, amíg ő azt mondja.
2023. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
83%
Jól csináltad, én is szarni szoktam bele abba amivel ezt próbálják csinálni.
2023. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
98%

Ezért nem kell anyós mellé költözni. Mi is így éltünk, a szüleim az apám anyja mellé költöztek közvetlen. Ne tudd meg mik mentek ott is. Kulcsot követelt anyától, hogy ha 'valami' van be tudjon jönni, beleszólt mindenbe, gyereknevelés, főzés, virágoskert, udvar rendbetartása. Anyám mondjuk kb veled lehet egyidős, de mindig kiosztotta a nagyit, ha az túllépett egy bizonyos határt, mert apám képtelen volt a saját anyját korlátozni. Persze voltak építő jellegű beleugatásai is, de nem ez volt a legjellemzőbb. Egyszer betegen, lázasan feküdtem otthon, nem tudta, hogy otthon vagyok, simán átjött a kulcsával, főzött magának egy kávét és elkezdett a szekrényeinkbe kotorászni, átrendezte anyám konyháját. Mikor anyám hazaért, mondtam neki mi volt, gondolom ez olyan utolsó csepp volt neki a mama húzásaiból, ő üvöltve masírozott át hozzá, elég félelmetes volt, nagyapám is elhúzott inkább az útból. Leüvöltötte a fejét, minden százéves sérelmét rázúdította,, szerintem a fél utca hallotta, mert a szomszéd néni is átjött, hogy kit ölnek éppen meg. Irdatlan nagy cirkuszt lerendezett. Mikor kitombolta magát, nagyi beszólt neki, hogy ővele egy senkiházi így nem beszélhet, erre anyám visszakézből olyan pofont lekevert neki, hogy az almafa fogta meg őt. Érdekes, hogy se apám, se nagyapám nem firtatták a dolgot. Ezután nem volt se átjárkálás, se belepofázás a dolgainkba.

Ezzel nem azt mondom, hogy te is pofozd fel az anyóst, de ahelyett, hogy durcizol, nyisd ki a szádat és mondd meg neki, hogy törődjön a saját dolgával.

2023. okt. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%
A 25. nagyon vicces. A 13. miért van lepontozva?
2023. okt. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
90%
Én rendszeresen kapok tanácsot, utasítást kertépítés, virágos kert rendezés témában, illetve cserepes virágokat a házba. Mindig mindenkinek elmondom, hogy utálom, unom a kertészkedést, nem fogok foglalkozni vele, a nagy udvar nekem nem erre van. A benti cserepes virágot se fogom úgy ápolgatni, ahogy mondják, mert nem érdekel. Ezért ne vegyenek újabb leendő száraz kórókat nekem, bárki másnál jól fogja érezni magát a virág. Én már nem akadok ki ezen, ők meg se hallják, kapálni meg ültetni akarnak itt, mi meg mindig megmondjuk, hogy NEM, a drága idejüket a gyerekekre fordítsák.
2023. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
90%
Már rég! helyretettem volna anyósomat - bár ha fizetnének sem költöznék egy városba sem vele, pedig alapvetően kedvelem.
2023. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
78%
Mond az anyósnak szokja meg mert lesz idő amikor már csak száraz virágok lesznek fölötte.
2023. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Metionin ***** válasza:
100%
Első körben nem költöztem volna anyós mellé, második körben elküldtem volna a halál faszára, hogy a saját dolgával foglalkozzon. Én házam, én virágom, azt csinálok vele amit akarok.
2023. okt. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!