Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyen esetben ti oda költöznét...

Ilyen esetben ti oda költöznétek a párotokhoz aki a szüleivel lakik?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat gondolkozok rajta,hogy oda költözöm,párom is felajánlotta már. 3 éve vagyunk egyébként együtt. Szülei rendesek, sosem volt velük bajom, elis tudok velük beszélgetni. Már idősebbek ezért párom nem szeretné ott hagyni őket, segít nekik mindenben. Albérletbe nem szeretne menni meg igazából nagyon drágák is az albérletek errefelé és nem szeretne ennyit költeni arra ami nem is a sajátunk..tudom ez lenne a legjobb megoldás de annyi pénzt elvinne, hogy nem igazán maradna semmire...meg szeret is ott élni a párom. Mindegy.. nem is ez a lényeg. Hanem, hogy már nem bírom itthon. Mert az apám állandóan bánt mindenkit. Állandóan részeg és sokszor fenyegeti anyukam és engem is.. nem egyszer elmondta már h utál engem 1 büdös dög vagyok dögöljek meg stb.. rettegesben élek itt. És bár ha oda költöznék a páromekhoz sokkal több idő lenne bejutnom meloba, 1 órát is kene gyalogoljak de legalább nem rettegnek, nyugodtabb életem lenne. Gondolkoztam már azon is h egyedül megyek párom közelebe alberletbe de sehogy se jön ki a matek h fent tudjam magam tartani egyedül:( tudom szégyen de ez van nem tudnám eltartani magam. Viszont itt már nem bírom idegekkel van h remegek és szurkal a szívem levegőt se kapok.. amikor hallom h hazajott egyből menekulok a szobába mert tudom mindjárt jön és ordibal kötözködni kezd.. párom irtó ideges rá.. nem 1szer volt már h csitotottam és le kellett allitanom mert nem bírja hallgatni amiket mond ránk.. viszont amikor nálunk van párom nem mer annyira fesztivalozni úgy vettem észre tart tőle. Nem tudom mit tehetnék.. tudom nem jó ötlet anyosekkal lakni de ők legalább nem bántanak. Idosek vannak hülye dolgaik de soha nem mondtak ram semmi rosszat és mindig szeretettel fogadnak.. ti mit tennétek megprobalnatok oda költözni? Sajnos anyum nem lepi meg a vallast mindig megbocsajt neki.. meg fél is tőle és nem mer lépni nem tudom.. de azt tudom ha itt maradok rá megy az egészségem :(

febr. 18. 18:41
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
76%
N. E. M.
febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
77%

Vagy szobát bérelsz, ami sokkal olcsóbb, vagy olyan munkahelyet keresel, ahol van munkászállás. Sok ilyen van, nézelődj! Ráadásul a munkásszállás ingyenes!


A "párodat" meg hagyd el. Nem igazi felnőtt, csak egy életképtelen kisgyerek. Jobbat érdemelsz.

febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
24%
Régen az volt a megszokott, ha 3-4 generáció együtt élt, most meg általában kettő él csak együtt! :(
febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
20%
23-asnak like!
febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
87%

Megértem,hogy menekülni akarsz a rosszból,de akik óvnak ettől,azok nem beszélnek mellé. Nem tudhatod,hogy ott jobb lesz e neked.

És a munkahelyed is messze lenne...

febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
80%
Sok buktatója van, de szerintem meg lehet próbálni. Csak arra figyelj, hogy legyen B terved, ha nem jön össze! Hogy ne legyen ebből vita, a legelején beszéljétek meg a feltételeket, hogy mit várnak el tőled cserébe (anyagilag, házimunkában) és te mit várhatsz el tőlük (ne járkáljanak be a szobátokba pl.). Ami pénzt megspórolsz így, azt rakd félre, hogy szükség esetén legyen menekülési utad és ne legyél kiszolgáltatott!
febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
85%

Nem és vele sem akarnék együtt lenni.

Nincs barátnőd akivel együtt tudnátok albérletbe menni?

febr. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
50%

El vagyok képedve milyet fordult a világ. Az idősekről az átlag úgy beszél, mint ha valami lepra lenne.

De akik ellene beszélnek Kérdező, azoknak fogalmuk sincs arról, hogy milyen egy alkoholista szülő mellett felnőni.

Nincs veszíteni valód, nyugodtan költözz oda ebből a közegből. Ha már ott vagy és mégsem válik be, majd akkor ráérsz gondoljozni a B terven. Egy szóval sem említetted, hogy mar pelenkázni kéne az öregeket.

febr. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
47%
Beszélj a pároddal, hogy hogyan tervezi ezt a dolgot. Később el tudtok menni onnan albérletbe ketten már egy kisebbet ki tudtok fizetni. Csak nehogy az legyen, hogy ő egyáltalán nem akar, nehogy arra játszon. Én megértem, hogy segíteni akarja őket, szerintem ez egy szép gesztus, de örökké ezt te nem fogod bírni, hogy másnál laksz csak tapasztalatból írom. Jelen esetben ha komolyan terveztek akkor jó megoldás lehet. Az alkoholista szülőktől inkább menekülj.
febr. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
85%

"De mégis mit tehetnék ha párom nem jön alberletbe egyedül meg nem tudok menni? :("


Másik munkát keresel, ahol több a fizetés. Ha a párodhoz költözöl és egyszercsak vége, mit csinalsz?

febr. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!