Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyen esetben ti oda költöznét...

Ilyen esetben ti oda költöznétek a párotokhoz aki a szüleivel lakik?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat gondolkozok rajta,hogy oda költözöm,párom is felajánlotta már. 3 éve vagyunk egyébként együtt. Szülei rendesek, sosem volt velük bajom, elis tudok velük beszélgetni. Már idősebbek ezért párom nem szeretné ott hagyni őket, segít nekik mindenben. Albérletbe nem szeretne menni meg igazából nagyon drágák is az albérletek errefelé és nem szeretne ennyit költeni arra ami nem is a sajátunk..tudom ez lenne a legjobb megoldás de annyi pénzt elvinne, hogy nem igazán maradna semmire...meg szeret is ott élni a párom. Mindegy.. nem is ez a lényeg. Hanem, hogy már nem bírom itthon. Mert az apám állandóan bánt mindenkit. Állandóan részeg és sokszor fenyegeti anyukam és engem is.. nem egyszer elmondta már h utál engem 1 büdös dög vagyok dögöljek meg stb.. rettegesben élek itt. És bár ha oda költöznék a páromekhoz sokkal több idő lenne bejutnom meloba, 1 órát is kene gyalogoljak de legalább nem rettegnek, nyugodtabb életem lenne. Gondolkoztam már azon is h egyedül megyek párom közelebe alberletbe de sehogy se jön ki a matek h fent tudjam magam tartani egyedül:( tudom szégyen de ez van nem tudnám eltartani magam. Viszont itt már nem bírom idegekkel van h remegek és szurkal a szívem levegőt se kapok.. amikor hallom h hazajott egyből menekulok a szobába mert tudom mindjárt jön és ordibal kötözködni kezd.. párom irtó ideges rá.. nem 1szer volt már h csitotottam és le kellett allitanom mert nem bírja hallgatni amiket mond ránk.. viszont amikor nálunk van párom nem mer annyira fesztivalozni úgy vettem észre tart tőle. Nem tudom mit tehetnék.. tudom nem jó ötlet anyosekkal lakni de ők legalább nem bántanak. Idosek vannak hülye dolgaik de soha nem mondtak ram semmi rosszat és mindig szeretettel fogadnak.. ti mit tennétek megprobalnatok oda költözni? Sajnos anyum nem lepi meg a vallast mindig megbocsajt neki.. meg fél is tőle és nem mer lépni nem tudom.. de azt tudom ha itt maradok rá megy az egészségem :(

febr. 18. 18:41
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
36%
23as, régen a nők a mezőn szültek, most meg a kényes mindenük kórházba megy :-( Sőt, régen a férfiak eltartották a nőket, akiknek csak a háztartás és a gyerekek voltak a dolga, most meg a legtöbb nőnek dolgozni kell mert a pasi nem tudja eltartani egyedül :-( :-(
febr. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
88%

"Illetve párom korábbi traumája és munkanélkülisége miatt nem tudnánk mást megfizetni."


Ne haragudj, 14-es, de leírásod alapján te meg a párod sem vagytok százasak mentálisan, nyilván jó nektek a szülökkkel lakni, mert úgyse tudnátok önállóan. De a kérdező nem írta, hogy mentális problémás meg traumatizált lenne, mint ti.

febr. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
91%

Én nem tudnék egész életemben más szüleivel lakni, az enyémekkel sem. Azt tudnod kell, hogy mint írták, más találkozni valakivel és más együtt élni.


Mi laktunk anyósoméknál 8 hónapot, míg kész lett a házunk. Amúgy tényleg szeretjük egymást, nagyon jó a viszony, sosem cseszegettek, nem szólnak bele a dolgainkba, de azért együttélve a végén már érezhető volt a feszültség.


Most mondok egy példát, ök pl. tisztaságmániásak kicsit. Mi meg, bár szeretjük a tisztaságot, azért nem vagyunk kényszeresek. Na most, apósom még azon is felidegesítette magát, ha egy levél ott maradt a komódon, mert mindennek precíz helye volt, soha semmi nem lehetett máshol. Anyósom folyton utánunk takarított, pedig tekintettel rájuk mindent fényesre suvickoltunk mindig takarításnál, de neki sosem volt jó, megjegyzem, sose volt egy szava emiatt, nem szólt be, hogy ne bántson meg minket, de ismertük, láttuk, hogy nem tetszik neki. És ez csak egy a sok közül.


Na, azért egy egész életet így leélni azért necces, érted, nyilván mindenki visszafogta magát, mert tudta, hogy csak ideiglenes a helyzet. De ha nem az lett volna?

febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
41%
Próbáld meg. Aztán vegyél 1 biciklit, akár használtan is, hogy ne kelljen annyit gyalogolni.
febr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
93%

Nem lennék együtt olyan emberrel, aki ennyire félelmetesen életképtelen, mint a párod.


Albérletbe nem akar menni, mert akkor önállósodnia kellene, az pedig külön szép, hogy a szülőkkel takarózik :D


Ha odaköltözöl, akkor 99% rád maraf majf a beteg szülők gondozása, hisz "te vagy a nő".

febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

#32 "De a kérdező nem írta, hogy mentális problémás meg traumatizált lenne, mint ti."

Egy alkoholista szülő mellett felnőni -aki azon belül is az agresszív kategória-, mégis hogy ne lenne traumatizált a kérdező?

febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
70%

36, az én apám alkoholista volt (igaz, kisiskolás koromban lelépett), anyám meg egy idegbeteg, kontrollmániás, bántalmazó szülő, akitől menekültem 19 évesen.


Mégsem mondom azt, most 30 évesen, hogy traumatizált vagyok, és van egy normális, önálló életem saját családdal, önálló lakhatással, nem keresem a kifogásokat, hogy nem tudok elköltözni, mert lelki problémáim vannak.

febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

"tudom ez lenne a legjobb megoldás de annyi pénzt elvinne"

Menekülni akarsz otthonról. De nem oda jutnál, ahová szeretnél.

A párodnak jó otthon, és nem akarja kifejezetten azt, hogy csak ti ketten legyetek.

Te szeretnél csak vele ketten lakni/élni, ő nem.

Nem pénzkérdés.

Akik szeretik egymást, azoknak 1 szoba is elég (egy ideig).

febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
8%
Értelmes válaszok lepontozva. Na ennyit errő az oldalról.
febr. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
*erről
febr. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!