Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A fiam barátnője túl sokat...

A fiam barátnője túl sokat van nálunk. Hogy mondjam meg Neki, hogy ez nekem nem tetszik?

Figyelt kérdés

18 éves fiam van.Alapjáraton kedvelem a barátnőjét de egy héten 5-6x nálunk van, hétvégén itt is alszik.

Nincs ezzel gond de ugye ilyenkor egy fővel többre kell főznöm ami plusz költség.Hétvégén itt van egyfolytában, egésznap vergődnek, röhögcsélnek...idegesítő.Itt is fürdik..szóval a vízszámla is nő.

A fiamnak már említettem, hogy többet lehetnének ott is, erre az volt a válasz, hogy a lánynak alkoholista az apja és nem szeret náluk lenni.

Értem, de akkor nem tudnának egy parkba vagy máshol találkozni?!

A kislány szokott hozni sütiket,néha hozz vacsira pizzat, segít a takarításban ez igaz de engem ez nem segít ki anyagilag.

A férjem szerint ez így van rendben és én egy hárpia vagyok aki nem érti meg szegényt, mert otthon az apja rosszul bánik Vele.. Persze, ha Neki kénne mindennap bevásárolnia akkor nem lenne ennyire megértő.


2013. szept. 24. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
75%
*fessen - fizessen Azért az eltartás túlzás. Ne vicceljünk már. Csak hétvégén alszik ott. De akkor vasarnap a csajnal esznek. Meg gondolom suli utàn dèlutàn. A fiünak baràtai nem is voltak? Akik feljàrtak, ettek? Mi se vagyunk gazdagok, de ezen sosem akadtam fenn, es örültem, hogy jò helyen vannak a gyerekek.
2013. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
85%
tényleg inkább mozira stb adj kevesebbet, vagy arra ne adj pénzt.. de az, hogy menjenek parkba.. hova? mikor? mminek? hogy szétfagyjanak majd a rossz időben? mondd hogy lehetnek nálatok, egyenek, igyanak, filmezzenek ott, de a bowling stb nem fér bele. de ezt is elég csak a fiadnak mondani
2013. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem neked van igazad én rég nyiltan kivertem volna a balhét, heti 5-6 nap ellátásért bármelyik kollégiumban komoly pénzeket kérnek és ott senki nem fizeti még a szorakozásukat is.
2013. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ.

Őszintén nem tudom mi ütött belém manapság.Talán csak a kislányra akartam fogni a sok kiadásunkat ami mostanában van.De teljesen igazatok van, ugyan ennyi lenne ha Ő nem lenne itt.

Igazán szeretem ezt a lányt, sokkal rosszabb lányokat látni manapság.Igazából hálásnak kénne lennem amiért boldoggá teszi a fiam..

Meglátta a férjem, hogy ezzen az oldalon vagyok és elolvasta mind a kérdéseim/hozzászólásaim, mind a válaszokat és elég keményen leszidott amiért ennyire gonoszan írtam róla. Azt is a "pofámba" mondta, hogy valójában mi szórjuk a pénzt két kézzel és nem a kislány pocskolja ki a vizet és eszi ki a hűtőt.

Szégyellem magam.. Őszintén meghatott amit az egyik válaszoló irt, hogy Őt alkoholista ember nevelte..még bele se gondoltam eddig, hogy talán szégyenli az apukáját vagy, hogy a fiamnak kellemetlen ott lenni amikor az balhézik.

Köszönöm, hogy felnyitottátok a szememet. Legközelebb is hozzátok fordulok ha kisagyam kombinálni kezd valami butaságot! :-)

Jóéjszakát Nektek!

2013. szept. 24. 21:18
 45/83 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem neked van igazad. Ha a lány szemszögéből tetted volna fel a kérdést, mindenki nekiesne, hogy ne terhelje le a családot, stb.


Csak a válaszolókban van egy ilyen reflex, hogy nekimennek a kérdezőnek. Az életükben nem mernek konfrontálódni, itt igen - és tök mindegy, hogy mi a kérdés.

2013. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
34%

Nem csak hogy hárpia vagy, hanem még önző is. Azt mondod, inkább költenéd a fiadra... most is azt teszed, egy szerettére költöd, ezáltal őrá. Ha neked, a 160ropis fizetés mellett havi 3-5 ezer forint fáj, vagy az fáj, hogy a kis eltervezett idilli családodba valaki "belepiszkít"? Miért jó neked ilyen mérhetetlen hülyeségen, egy generált problémán összeveszni a fiaddal, el akarod marni magadtól?

Ha meg fingod nincs, milyen egy alkoholista szülő mellett, akkor ajánlom a súlyos testi sértésekről szóló esettanulmányokat, vagy költözz be te egy elvonóra... Ott meglátod, miről is van szó. Én is alkesz lánya vagyok.

2013. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
59%

Hát hogyne, gyógypedagógus-pszichológusként nyilván elvből konfrontálok a szülővel, főleg, ha az ennyi feszült pontot érint.

Nézd, kedvesem, nekem kettő darab, kamaszkorú gyerkem van, fejenként egy-egy baráttal, barátnővel.

Nálunk ez úgy lett megoldva, hogy amíg mi a férjemmel dolgozunk, a fiatalokra marad a takarítás, a gyerekek egymás között felesben fizetnek mindent, ami számukra kiadás.

Én főzök, és örülök neki, hogyha esetenként a gyerekeim párjai odajönnek hozzám beszélgetni, és annak is, hogy okosan csinálják a gyerekek, megoldják a dolgokat. Ők jól érzik magukat, kicsi felelősséget tanulnak egymásért, én pedig örülök, hogy mindezt minimális anyagi ráfordítással segíthetem.

Én nem keresek havi szinten 100 ezreket, nem keresek jól, de rosszul sem, a férjem ugyanez, de megoldjuk. :)

2013. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 A kérdező kommentje:

Nem,nem. Igazságtalan voltam.Azt -talán szándékosan- kihagytam a mondókámból, hogy a fiam a lányka előtt a kábítószerekbe kereste a boldogságát.Persze, azt a zsebpénzből finanszírozta de akkor többször "csent" a családi kasszából.Ez a helyzet azért sokkal elfogathatóbb, csak mostanában kicsit stresszes vagyok és a lány volt a "célpontom."

Nem szeretnék több hsz.-ét írni! Jóéjt.

2013. szept. 24. 21:26
 49/83 anonim ***** válasza:
63%
47-es voltam: örülök, hogy úgy látom, átgondoltad a dolgokat. :)
2013. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
59%

Mikor összejöttünk a férjemmel egyetemre jártam, nem volt semmim, se munkám, se pénzem. A férjem anyukája nagyon örült, mikor itt voltam, sőt, támogatta azt is, hogy ideköltözzek. Egy évig nem volt munkám, segített, amiben tudott és ez nem 5 ezer forint volt havonta...

Ennyi a legkevesebb a gyereked boldogságáért, hidd el, ha most rendes vagy velük majd meghálálják, mikor felnőttek lesznek, lesz saját keresetük, otthonuk. Ha most kivered a hisztit 3-5 ezer forinton, ne lepődj majd meg, ha fel se hívnak majd és évente kétszer látogatnak meg...

2013. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!