Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szulei azért néznek le,...

Párom szulei azért néznek le, mert egyetemista vagyok! Nem tudom hogyan kéne nekik visszavágni, hogy ne sertodjenek meg, de végre leszálljanak rólam?

Figyelt kérdés
Szóval párommal még gimi alatt jottunk ossze, most vagyok másodéves egyetemista, már egyutt élunk és nagyon j=l meg vagyunk. A szuleivel viszont akárhányszor találkozunk mindig beszólogatnak, hogy mire ez a nagy felvágás, meg már gyerek kellene nekunk,lehetnék szerényebb is, meg nagyok az igényeim, mindez azért mert nem szeretnék életem végéig minimálbérért gurizni. Már mondtam nekik hogy én máshogy gondolom, más az értékrendem, azt is hogy semmi kozuk hozza, de mégis folyton csesztetnek. Amugy nekik még érettségijuk sincs, anyos jeloltnek 8 általános, apos jeloltnek szakma
2013. dec. 5. 14:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
74%

Én ilyenkor mindig azt mondtam az anyósomnak, hogy "igen". Pl.

"-Édes kislányom, igazán lehetnél egy kicsit szerényebb!"

"Igen."

"Túl nagyok az igényeid!"

"Igen."

"A te koroban már gyereket kéne szülni!"

"Igen."


Egy idő után felfogta, hogy lesz@rom azt, amit mond. Ugyanakkor így fenntartod a beszélgetést, nem kell magyarázkodni, és még annak az illúzióját is kelted, hogy igaza van.

2013. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
7%
És még hallgat is rám,nyomja a pirosat ezerrel..
2013. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
8%
Én sem értem neked mi a problémád!
2013. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
90%

14.15-ös

Aki semmire sem tartja az egyetemistákat, az verjen magának sátrat, ne lakjon házban amit építészek terveztek, ne üljön autóba amit gépészek terveztek, ne járjon orvoshoz, és egyáltalán akadjon le mindenről amihez köze van egyetemet végzett embereknek. Többek között nem kell gyógyszert sem szedni, mert tudod, azt a gyógyszerészek készítették, és jéééé az egyetemen tanulták...

2013. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
80%
Egy ember csak egyszer nyomhat, szóval többen nyomtak le...
2013. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:
A párom dolgozik, és sajnos az o életét is a szulei tették tonkre, mindig is okos gyerek volt, de nem engedték neki hogy gimnáziumba menjen, beiratták autoszerelonek, meg lett a szakmája, végul sajat akaratábol leérettségizett, majd szeretett volna járni tovabbkepzésre, hogy tudjon felvetelizni egyetemre, de a szulei azt mondtak nem finanszirozzak neki, igy elkezdett dolgozni, es munka mellett mar nem gyozte sajnos. Most az anyagi háterret probalja nekunk megteremteni, hogy en nyogodtan tanulhassak.
2013. dec. 5. 14:22
 17/64 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg jól gondolkozol! Inkább legyen kezedben egy diploma! Ha nem jön össze azonnal munkahely, még el tudsz végezni később több okj-t, ha szükséges, akár gyerek mellett is, de a diplomát gyerek mellett nehezebb lenne megcsinálni. Párod is egyetemista? Ő mit gondol a gyermekvállalásról és a házasságról?
2013. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:
Most meg leszel lepodve 8-as nem nyomtam piros kezet, nem szokasom sem fel ,sem le pontozni.
2013. dec. 5. 14:24
 19/64 anonim ***** válasza:
61%

Akkor valószínűleg ez az anyósod baja, a fia dolgozik és eltart téged, te pedig "csak" tanulsz.

Próbálhatnál valami diákmunkát keresni, hogy anyósodék lássák, hogy nem csak eltartatod magad a fiúkkal.

2013. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező szerintem ezen nem nagyon tudsz változtatni, felnőtt emberek, szerintem ilyenek maradnak. Én a helyedben ezekre a megjegyzésekre nagyon semlegesen válaszolnék. Például rendben, de mindenki máshogy gondolkozik. Kb ennyit és egy idő után úgyis megunják, mert nem veszed magadra.


8as elég érdekes a hozzállásod. Ha például beteg vagy mit csinálsz? Gondolom egy semmirekellő egyetemet végző embertől nem várod el hogy meggyógyítson. Nem kell lenézni senkit az iskolázottsága miatt. Nem tudom miért érzed hogy joguk van lehurrogni a kérdezőt. Semmi olyat nem írt amiből az látszana, hogy nagyra van magával. Inkább a te írásodban látszik ilyesmi.

2013. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!