Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szulei azért néznek le,...

Párom szulei azért néznek le, mert egyetemista vagyok! Nem tudom hogyan kéne nekik visszavágni, hogy ne sertodjenek meg, de végre leszálljanak rólam?

Figyelt kérdés
Szóval párommal még gimi alatt jottunk ossze, most vagyok másodéves egyetemista, már egyutt élunk és nagyon j=l meg vagyunk. A szuleivel viszont akárhányszor találkozunk mindig beszólogatnak, hogy mire ez a nagy felvágás, meg már gyerek kellene nekunk,lehetnék szerényebb is, meg nagyok az igényeim, mindez azért mert nem szeretnék életem végéig minimálbérért gurizni. Már mondtam nekik hogy én máshogy gondolom, más az értékrendem, azt is hogy semmi kozuk hozza, de mégis folyton csesztetnek. Amugy nekik még érettségijuk sincs, anyos jeloltnek 8 általános, apos jeloltnek szakma
2013. dec. 5. 14:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
28%

A kérdező, egy kisebbségi komplexussal küzdő újabb diplomás!


A lényeg, hogy jól keressél majd, hogy meg tudjad majd fizetni a mesterembereket, akiket most így lenézel!!

2013. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 A kérdező kommentje:
De te nem erted, hogy nem nezem le oket, a parom is szakmunkas es 6 eve vele vagyok. eppenhogy a szulei gancsoskodnak, meg kotekednek belem hogy minek a diploma
2013. dec. 5. 15:19
 43/64 anonim ***** válasza:
68%
Képzeld nekem is van diplomám, a tesómnak is. A szüleimnek is, nekik kettő-kettő. A férjemnek is, az ő tesói most egyetemisták, viszont anyósomnak nyolc általánosa van, apósom szakmát tanult. A férjem szüleitől sokkal több lelki támogatást kaptunk, mint az én szüleimtől amíg egyetemre jártunk. Jelenleg mindketten dolgozunk, egész jól keresünk. Olyan a munkánk, amit a diplománk nélkül nem tudnánk ellátni. Nyilván ha nem jártunk volna egyetemre is találnánk munkát, de neked miért fáj ha valaki tanul?
2013. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
20%
.
2013. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező!Nem bántásképp írom, de kicsit ellentmondásba keveredtél.Ezt írtad:

"az egyetem kapui mindeki számára nyitva állnak, te is élhettél volna a lehetoséggel vagy akár még most sem késo"

Utána meg írod, hogy a párod nem támogatták a szülei a továbbtanulásban, s munka mellett nem bírta volna az egyetemet.

Látod, mégse olyan egyszerű ez a továbbtanulás.Ha valakit nem segít a család, úgy elég nehéz.Szóval nincs annyira lehetősége mindenkinek, ahogy írtad te is.


Mindegy, nem is ez a lényeg,nem akartalak bántani, csak egy észrevétel volt.

A kérdésedre visszatérve:Itt valóban az lehet a probléma, hogy a párod szülei nem nézik jó szemmel azt, hogy te nem dolgozol, s a fiuk tart el. Oké, hogy a te szüleid is segítenek sok mindenben, ezt kellene nekik elmondani.

Egyébként 2 dolog van, ami érdekel, hogy tudjak több tanácsot adni:

1.Mennyit keres a párod?(már csak azért, hogy mennyire éltek szűkösen?

2.Titeket támogatnak az ő szülei?

2013. dec. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:
a parom 160000FT keres, plusz a szuleim tamogatasa minden honapban 30000FT, vagyis nem elunk szukosen. a parom szuleitol meg semmit nem kaptunk, pedig nekik is van kertjuk, es meg allatokat is tartanak.
2013. dec. 5. 16:36
 47/64 anonim ***** válasza:
79%
Csak egy észrevétel.Ha a szüleid tényleg taníttatni szeretnének téged,azt 30 ezerből nem hoznák ki havonta.(Egyetemi cuccok,albérlet rezsivel,bérlet,étkezés,szórakozás,ruházkodás,tisztálkodás és ha van tandíj). Ez az,amikor a szülő támogatja a gyerekét,hogy tanulhasson.A te tanulásod nagy részét a párod fizeti,szerintem ez nagyon bántja az ő szüleit,mivel jóval könnyebb élete lehetne a fiuknak,ha nem kellene még téged is eltartania.Lehet,hogy attól is félnek,ha lediplomázol lelépsz,a fiuk pedig még félre tenni sem tud.
2013. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
48%

Pesten éltek egyébként? Csak az albérlet miatt kérdezem,hogy mennyire jön ki rezsivel.

Egyébként, ha nem támogatnak titeket, akkor viszont nem szólhatnak bele, hogy te dolgozol-e vagy nem,tanulsz-e vagy nem.

Nem az ő kenyerüket eszed, nem az ő rezsijüket fogyasztod.

Jaj, de nem szeretem én sem, ha valaki ennyire rám akarja erőltetni, hogy nekem mi a jó.

Nálam is van ilyen a családban egyébként, s sose felelek meg nekik. Én meg nem fogok senki parancsára élni.

2013. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 Imola Ágnes ***** válasza:
48%
Már bocs, de a paraszt, ami az én értelmezésemben gazdálkodó, mióta ellentéte a diplomásnak? Nagyszüleim gazdálkodók voltak, a szüleim diplomások. Itt nem a diploma, vagy az egyetem a probléma, hanem az, hogy valaki támogatja-e a fejlődést vagy sem? A nagyszüleim mindent megtettek azért, hogy a gyermekeik tanulhassanak, és a szüleim szintén. Mindegy volt, hogy elméleti vagy gyakorlati tudást akartunk szerezni, megtehettük és támogattak ebben. Én és a testvérem is diplomások vagyunk, de ugyan úgy kijártunk a mezőre, ugyan úgy gondoztuk mi is az állatokat. Mind a kettőt csak úgy lehet csinálni, ha igényed van a fejlődésre, ami a kérdező párjának a szüleinél nincs meg. A mi családunkban nem a diplomást, vagy a diploma nélkülit nézik le, hanem azt, aki csak siránkozik, de nem tesz semmit a fejlődésért.
2013. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
33%

Te nézed le a szüleit vedd észre!

Talán nem futotta a szülőknek, hogy a fiuknak fizessék a tandíjat, te örülj, neked tudják! A helyedben mennék levelezőre vagy hazaköltöznék és nem arra verném a nyálam, hogy "én egyetemre járok és a pasim meg a szüleim tartanak el, mert nagylányosat játszom és nem lakom otthon"

2013. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!