Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szulei azért néznek le,...

Párom szulei azért néznek le, mert egyetemista vagyok! Nem tudom hogyan kéne nekik visszavágni, hogy ne sertodjenek meg, de végre leszálljanak rólam?

Figyelt kérdés
Szóval párommal még gimi alatt jottunk ossze, most vagyok másodéves egyetemista, már egyutt élunk és nagyon j=l meg vagyunk. A szuleivel viszont akárhányszor találkozunk mindig beszólogatnak, hogy mire ez a nagy felvágás, meg már gyerek kellene nekunk,lehetnék szerényebb is, meg nagyok az igényeim, mindez azért mert nem szeretnék életem végéig minimálbérért gurizni. Már mondtam nekik hogy én máshogy gondolom, más az értékrendem, azt is hogy semmi kozuk hozza, de mégis folyton csesztetnek. Amugy nekik még érettségijuk sincs, anyos jeloltnek 8 általános, apos jeloltnek szakma
2013. dec. 5. 14:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:
A szuleim fizetik a rezsi ram eso reszet, plusz az egyetemmel kapcsolatos koltsegeket, igy a párom tulajdonképpen csak az elelmiszert, kozmetikai szereket fizeti nekem
2013. dec. 5. 14:26
 22/64 anonim ***** válasza:
60%

8 hülyeséget írsz.

Nem biztos hogy nagy arca van, inkább azt gondolom hogy a szülők az a kategória, hogyha meg nem tanulna akkor meg az lenne a baj.

Én is megkaptam a férjem nagymamájától mikor egyetemre mentem hogy majd úgyis kidobom, stb.. 7 év kapcsolat után az esküvőnk előtt 1 hónappal végeztem levelezőn egy szakkal és akkor volt a diplomaosztóm is. Na még akkor is azt mondta hogy na majd most dobom ki a férjem, mert nekem van diplomám neki nincs.

Szóval vannak furcsa emberek, és ha te fejre állsz akkor sem leszel jó. Ha nem járnál egyetemre akkor kitalálnának mást.

2013. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
54%
Akkor anyós azért nem szeret, mert a párod tart el, ő gürizik, te meg tanulgatsz... Minek így együttélni???
2013. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
41%

"mire ez a nagy felvágás, meg már gyerek kellene nekunk,lehetnék szerényebb is, meg nagyok az igényeim, mindez azért mert nem szeretnék életem végéig minimálbérért gurizni"


Tévedsz. Nem lenéznek, hanem valójában veszettül irigyelnek. Ők azt aakárják bvekled érettetni, hogy ők lenéznek - tehát ők milyen magasan vannak hozzád képest. De ez nem igaz, ezt te is tudod. valójában felnéznének rád, ha nem szúrná a sezmüket az, hogy mennyire más világban és értékrend szerint élsz.


Ha a párod nem végez egyetemet, sem főiskolát, akkor nagyon komolyan gondold át, hogy ilyen családból származó, ilyen ostoba értékrenddel bíró emberhez hozzá akarsz-e menni és miért?


"már gyerek kellen nekünk"


KIK szerint? Azon emberek értékrendje szerint, akik 8 általánost végeztek? Akik számára más sem érték, csak a mielőbbi szülés? És te ehhez méred magad?


"Okos ember nem választ buta feleséget" - mondja Jane Austen (Emma c. regényében), ugyanez érvényes fordítva is: okos nő nem választ buta pasit magának. Azzal mindig csak a baj van.

2013. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
42%

24-es voltam. javítok, mert érthetetlen a szöveg.


"Ők azt akarják veled éreztetni, hogy ők lenéznek..."

2013. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
46%

csak az elelmiszert, kozmetikai szereket fizeti nekem


CSAK az élelmiszert?! CSAK?! Tanulsz és nem tudod, hogy milyen sokba kerül?

Hány éves vagy? Miért nem maradtál otthon?

Milyen értékrend szerint élsz? Mások tartanak el, nem te magad, szóval ne vágj fel a semmire!

2013. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
57%

24

Nincs teljesen igazad, attól hogy a párja nem végzett egyetemet és milyen a családja ő még nem biztos hogy olyan. Ne vegyük egy kalap alá a párját és a szüleit.

Mert ha én is egy kalap alá vettem volna a férjemet a familiával akkor nem lennénk együtt.

Kérdező, te érzed hogy vagytok a pároddal, ha jó ember , normális akkor ne azt nézd hogy szakmunkás.

Nem tudnátok inkább a te szüleidnél lakni?

2013. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem itt az anyagiak nagyon is számítanak a szülők szemében.Te tanulsz, a fiuk pedig hajt,hogy legyen mit enned.Két emberre több tízezer forint csak az étkezés egy hónapban.A kozmetikai szerek is pénzbe kerülnek,akkor még nem mentetek el közösen moziba vagy bárhova,nem vettél ruhát,nem tankoltatok.A rezsi rá eső részét is neki kell kifizetni.Ez nem tűnik neked soknak,de ez így együtt annyi,hogy akár az egész fizetése rá mehet.
2013. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:
Kedves utolso. nagyon koszonom a válszod, a párom nem buta, csak azt kell mondjam rossz családba szuletett, nem voltak hajlandoak ot tamogatni sem erkolcsileg, sem anyagilag. igy elment dolgozni, hogy majd maga fizeti az egyetemet, de sajnos nem gyozte energiaval. Most eppen angol tanfolyamra jár, de folyton kepzi magat, ezt szeretm benne.
2013. dec. 5. 14:37
 30/64 Shai-Hulud ***** válasza:
35%

Ládd-e no. Há nem kő mindenhő egyemetistát végezött embör.

Igy is lehöt aztat. Foggóval. Csak megtekeri osztég húzza.

Há minek ehhő diblomata? A feneja sok tudákossát!

[link]

[link]

2013. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!