Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szulei azért néznek le,...

Párom szulei azért néznek le, mert egyetemista vagyok! Nem tudom hogyan kéne nekik visszavágni, hogy ne sertodjenek meg, de végre leszálljanak rólam?

Figyelt kérdés
Szóval párommal még gimi alatt jottunk ossze, most vagyok másodéves egyetemista, már egyutt élunk és nagyon j=l meg vagyunk. A szuleivel viszont akárhányszor találkozunk mindig beszólogatnak, hogy mire ez a nagy felvágás, meg már gyerek kellene nekunk,lehetnék szerényebb is, meg nagyok az igényeim, mindez azért mert nem szeretnék életem végéig minimálbérért gurizni. Már mondtam nekik hogy én máshogy gondolom, más az értékrendem, azt is hogy semmi kozuk hozza, de mégis folyton csesztetnek. Amugy nekik még érettségijuk sincs, anyos jeloltnek 8 általános, apos jeloltnek szakma
2013. dec. 5. 14:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
25%
A 160.000 az bruttó vagy nettó?
2013. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az a gond, hogy a párod tart el. Én is voltam egyetemista, de eszembe se jutott hogy összeköltözzek a párommal, mert tudtam hogy nem engedhetem meg magamnak, maradtam szépen kollégiumban és diákmunkáztam. Amikor lediplomáztam és találtam munkát, akkor költöztünk össze, eszembe se jutott eltartatni vele magam. Mi van ha most 5 évig gürizik miattad aztán szakítotok? Ha azt a pénzt amit rád költött, félreteszi akkor már jóval előrébb van. Amúgy bárhogy is vesszük, nézzük, most kitartott vagy. Lehet rajta szépíteni, de így van. Üdv. : egy 2 diplomás.
2013. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
39%

A diplomások itt egy-két hozzászólásban felbukkanó szidása nagyon emlékeztet a néhány évvel ezelőtti pirézes felmérés eredményére... :D


Kérdező: gondolom a gyógyszerészetin tanultok legalább egy félév pszichológiát is. A kognitív disszonanciánál keresgélj és meglesz a válasz.

2013. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
51%

"És mégis lehet több eszük van mint neked kérdező a 8 általánossal.Az a baj veletek,hogy ekkora az arcotok mint neked de közben még le is nézitek a másikat.Gondolom a párod szülei is észrevették milyen nagy az arcod.

Én is azon a véleményen vagyok amin a párod szülei és semmirekellőnek tarom az egyetemistákat.Amúgy ugye tudod,hogy attól még lehetsz te is földönfutó attól,hogy egyetemre jársz?Dolgoznak ám több diplomások is 3 műszakban!Ennyi!


És most nyomd erősen a piros kezet légyszíves!"


Ezen a válaszom besírtam az első oldalon.

Tipikus példája annak, hogy hogyan próbáljuk meggyőzni magunkat mások kárán, hogy a zsebünkben levő 8 általános is elég az élethez. Szánalmas. :D

Na csak ennyit szerettem volna írni.

2013. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
57%
A személyiségeddel lehet itt a probléma nem a diplomával.
2013. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
57%

Én nem értem itt egyes emberek miért ítélkeznek a kérdező felett?

Ha neki és a párjának jó így, akkor miért írjátok le?Ennyiből hogy vontok le egy teljes jellemrajzot, hogy a kérdező személyiségével van a baj?

Oké, hogy 30 ezer Ft nem elég egy hónapra,de az se normális ahogy a párja szülei állnak a dolgokhoz, idézem:

"gyerek kellene nekunk".

Persze, akkor meg az lenne a baj, hogy "na otthon mereszti a se**ét,amíg a másik dolgozik"

Egyszerűen nem értem, hogy az miért normálisabb személyiségű ember, aki azt vallja, hogy "ne tanulj,inkább szülj"....valahol igen ez a szokás.

2013. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 A kérdező kommentje:
Elég a 30ezer mert nincs tandij, igy csak az utazasi koltseget kell allni, a rezsi pedig kettonkre 30000, amiben mar benne van a tévé és internet is.
2013. dec. 5. 21:12
 58/64 anonim ***** válasza:
47%

Egyébként nagyon sokan kevesebből élnek meg havonta, mint 190 ezer.

Mennyivel jobb, elfogadhatóbb az, amikor a nő nem dolgozik, mert eltartja a férje, s még semmi értelmeset sem csinál egész nap? Nem is rég volt itt egy kérdés erről. A nő elteázgatott, elszaunázgatott egész nap.

Arra meg mit mondanak sokan? "Ha nekik így jó,tegyék.Aki megszólja csak irigykedik biztos"

2013. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes a hozzáállásotok.A szüleid és te úgy gondoljátok,hogy 30 ezer+két káposztából havonta lehet taníttatni valakit?Közben a párod gürizi össze a kiadások 2/3-át.Nekem sem tetszene,hogy ha a fiam az épp aktuális barátnője jóléte miatt dolgozna reggeltől estig.Te nézed le azt,akinek 8 általánosa vagy szakmája van,de a párod nélkül a saját fenntartásodat sem tudnád biztosítani.Kicsit végig kellene gondolni,hogy milyen áron lesz neked diplomád és mégis ki juttat ehhez hozzá.Egy fiú,akinek a szülei elérték,hogy dolgozni tudjon,önellátó legyen,hogy most neked meglegyen mindened.A diplomát én is fontosnak tartom,ahogy a szüleim nekem úgy most én is megadom a lehetőséget a gyerekeimnek,hogy megszerezzék azt.De elsüllyednék szégyenemben,ha a lányom diplomáját egy másik család fizetné és én verném a mellem,hogy taníttatom a lányom.
2013. dec. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
33%

Az első oldalon beszólt neked vki.


Hát sajnos ez a nem diplomások véleménye a diplomásokról. Miért? Mert irigyek.


A másik pedig, hogy saját tapasztalat a párod szüleinek az értékrendje más! Sohasem fogják elismerni a tudásodat és a te családod értékrendját! És ez szomorú!


Nem fognak leszállni rólad, max. ha elég sokat keresel majd, de mivel a diplomád nem biztos, hogy a saját szüleid segítsége, protekció nélkül biztos megélhetést hoz, így ha majd diploma ellenére sem keresel eleget még frusztráltabb leszel és még jobban beszólogatnak majd.


A megoldás egy új társ lenne, aki hasonló értékrenddel rendelkezik. Én nem választottam új társat, állandó vita volt mindenen, egy értelmiséginek sajátos szókincse, szófordulatai és viselkedése van, ami egy 8 ált. végzett embernek nincsen. Sohasem tudsz az ő szájízük szerint beszélni és cselekedni. Nálunk csak a párom halála vetett véget az egésznek.

2013. dec. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!