Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szulei azért néznek le,...

Párom szulei azért néznek le, mert egyetemista vagyok! Nem tudom hogyan kéne nekik visszavágni, hogy ne sertodjenek meg, de végre leszálljanak rólam?

Figyelt kérdés
Szóval párommal még gimi alatt jottunk ossze, most vagyok másodéves egyetemista, már egyutt élunk és nagyon j=l meg vagyunk. A szuleivel viszont akárhányszor találkozunk mindig beszólogatnak, hogy mire ez a nagy felvágás, meg már gyerek kellene nekunk,lehetnék szerényebb is, meg nagyok az igényeim, mindez azért mert nem szeretnék életem végéig minimálbérért gurizni. Már mondtam nekik hogy én máshogy gondolom, más az értékrendem, azt is hogy semmi kozuk hozza, de mégis folyton csesztetnek. Amugy nekik még érettségijuk sincs, anyos jeloltnek 8 általános, apos jeloltnek szakma
2013. dec. 5. 14:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
80%
59es válaszán gondolkodjál el! Minden szava igaz!!!!!
2013. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
75%

Abban egyetértek, hogy a szüleidnek igenis a kajába is be kell szállni, amíg tanulsz. Nem két káposztával, ahogyan írták, hanem ami pénzbe került, annak a felével. Blokkokat elrakni, elszámolni. Nyilván 10 Ft ide-oda nem számít.

Nekem szülőként a pofámról égne le a bőr, hogy nem én taníttatom ki a gyerekemet, hanem más. Amint végez a gyerek, és lesz munkája, onnantól pedig nincs szükség rám, ő pedig majd eldönti, hogy neki szüksége van-e más támogatására.


Másrészt, tényleg mi van, ha szakítotok? A srác inkább rakjon szépen félre, gyűljön neki a pénz. Aztán ha te is dolgozol, és még mindig együtt lesztek, akkor lehet az a kezdőtőke a közös élethez, ha ilyen jó arc a barátod, akkor vélhetően bedobja majd a közösbe.

Ha meg szétmentek pár éven belül, lesz a srácnak kezdőtőkéje az új élethez.

És ne monmdd, hogy "de mi sose megyünk szét". Mi van, ha diploma után kapsz egy PhD ajánlatot külföldön? Az alsó hangon 3 év, nagy lehetőségekkel. Vajon követne oda a barátod? A gyógyszerészet nagyon jó szakma, rengeteg elhelyezkedési lehetőséggel, kül- és belföldön egyaránt. Szóval közel sem biztos az ásó-kapa-nagyharang.


Szülőként én nem hagynálak papást-mamást játszani mindennemű anyagi felelősség nélkül...

2013. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
64%
van valami, amit nem értek... ahogyan leírtad, a párod is szeretne továbbtanulni, de kénytelen volt dolgozni menni, mert nem támogatták a szülei. elment dolgozni, szépen keres, akár meg is valósíthatná a továbbtanulási céljait: félretehetne az egyetemi éveire, és ha csak feleennyit dolgozna is egyetem mellett, megkeresne annyit, hogy fenntartsa magát. de mégsem teheti ezt meg, mert rólad is gondoskodnia kell. ha én szeretném a páromat, mindent megtennék, hogy segítsem őt a céljai elérésében, és nem hátráltatnám. a párod is ezt gondolja feltehetően. te viszont a tetteid alapján nem. szerintem ez szúrja a szemét a családnak. tudod rossz látni, amikor valaki annyira szerelmes, hogy a saját igényeit és céljait totálisan háttérbe szorítja. pláne ha ez a balga szerelmes az ember saját fia. még rosszabb ha a szeretett fél nem érzi a felelősséget és simán hagyja, hogy ez a balga szerelmes lemondjon a saját ambícióiról. nem is értem, te hogy hagyhatod, hogy a párod a pénz miatt ne valósítsa meg magát, miközben téged eltart...
2013. dec. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
29%

Anno virágbolti eladó anyósom az alkoholista férjével és a szar házasságával meg akarta magyarázni nekem, hogy azért lesz szar a házasságunk a fiával, mert én egyetemet végeztem és ezzel fogom tönkre tenni mindkettőnk életét. Erre én csak annyit mondtam, hogy "Tényleg? Hmmmm."


Azt hiszem a házasságom a lehető legjobban sikerült, leszámítva, hogy hülye az anyósom.

2013. dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!