Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni egy alkoholi...

Mit lehet kezdeni egy alkoholista, büdös, buta apóssal, aki velünk lakik?

Figyelt kérdés
A férjem idén nyáron hozzánk költöztette az apját. Tudni kell róla, hogy előtte is a férjem lakásában lakott, azért lett a férjemé, mert meg kellett vásárolni, vagy különben kilakoltatták volna őket. Férjemnek kellett kifizetni, hogy ne ússzon el, mert az apja mindent elivott, nem volt semmije. Múlt évben eladtuk a lakást, apját az én kis garzonomba költöztettük, nekem is volt szép örökségem, vettünk rajta családi házat. Idén a férjem megsajnálta az alkoholista apját, hogy már öreg, meg gondoskodni kellene róla, egyre kevesebbet bír, és ha lerobban kényelmesebb, ha helyben van. Meg, hogy a garzont ha eladjuk, az árán be tudjuk építeni a tetőteret is. Észérvek miatt beleegyeztem. De azóta szenvedek. Úgy kell az öregre ráparancsolni, hogy fürödjön már meg, mert büdös. Mindenbe beleszól. Neki nem tetszik a szoba (külön tusolóval, wc-vel), amit a házhoz építettünk, mert miért nem ez, miért nem így, miért nincs ez, meg az. Nagyon mérges tudok lenni. Wc után nem mos kezet, úgy ül az asztalhoz. Ha kenyeret szel magának, a nagyobbik gyerek, vagy anyukám, aki gyakran van velünk már nem kér belőle, igaz, hogy én sem. Ha velünk ebédel forog a belem, csámcsog, szürcsöl, mint egy disznó. A tusoló nem jó neki, ő fürdeni akar, folyton fertőtlenítenem kell utána mindent. Amivel beszáll a konyhára, azt leeszi, talán még nem is elég, ergo teljesen ingyen lakik. Nem tetszik neki, ha vacsorára szendvicseket készítek. Azért csinálom, mert képes egyedül felfalni egy szál kolbászt, vagy a sonkát, szalámit is vastagon szeleteli és harapja. Nekünk egy olyan darab hármunknak elegendő lenne. Most is iszik. Bejön a konyhába, óbégat, rászól a férjem, hogy halkabban, a kicsi alszik, erre a paraszt vissza szól, hogy "no és?" Sajnálom a férjemet, mert két tűz közt őrlődik, mivel már elpanaszoltam neki a dolgokat. Belátta, hogy igazam van. Mondtam, hogy elviselem az apját, főzök rá, de velünk nem ehet amíg büdös, iszik és nem mos kezet. A férjem meg nem tudja neki hogy megmondani. Ha pedig szól, akkor: "majd megfürdök!". Aztán eltelik 3 nap mire 20. figyelmeztetésre megint csak nem tusol, hanem bemászik a kádunkba. Én meg amilyen finnyás vagyok, egyből súrolom, még a kád előtti szőnyeget is. Attól félek, hogy egyszer olyan mérges leszek, hogy elküldöm a büdös fenébe. Viszont akkor tuti, hogy felborul a családi béke. Az utcára nem dobhatom ki, mégiscsak a gyerekeim nagyapja. De undorodom tőle, idegesít, és utálom. Nekem elég lenne, ha nem járna be, nem enne velünk. De a férjem nem akarja megbántani, így én szenvedek, és persze a nagyobbik gyerek is. Kilátástalannak látom a helyzetet.

2014. szept. 14. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
84%
Én biztos, hogy nem tűrnék el egy alkoholistát a házamban. pokollá teszik az ember életét, nem lehet őket kibírni.
2014. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
86%
Elképesztően buta és rossz ötlet volt! Semmilyen körülmények között nem maradhat veletek egy fedél alatt ez az alak, az, hogy nem fog megváltozni, az befejezett tény. Ha ottmarad, négy ember életét teszi végleg tönkre, köztük a te két gyerekedét, mielőtt alászáll a sírba. A házastársad kedvéért egyezél bele, és pont a házasságod, és vele az egész életed fog bele tönkremenni. Semmilyen más megoldás nincs, mint külön élni, ellenkező esetben nem telik bele fél év, hogy család helyett négy emberi roncs legyen belőletek, egy boldog alkoholista oldalán.
2014. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
Külön bejáratú "garzont építtettünk neki. Holnap került. A garzonom árából akik maradt valami, mert neki két ablak kell, csempézett tusoló, stb. Hülye jószívűek vagyunk. Bevallom, hogy azt is számolgattuk, hogy szegény alig jön ki a nyugdíjából ha rezsit is fizet, viszont ha leadja a lóvét (90 ezer Drága, neki is jobb élete lesz, rendes kaját eszik minden nap, és nekünk is marad, mert beszáll a rezsinkbe. Erre lepakolt nekem 40 ezret, és mindent mi állunk, kaja, mosópor, wc papír, szappan... Látom a férjemen, hogy ideges, nemrég már kiabált is vele, de úgy igazából még nem olvasott be neki. Sajnálja. Amit meg is értek, de ez így nem állapot. Köszönöm a hozzászóllásokat. Kemény és hajthatatlan maradok, a gyerekek miatt. Ez lesz csak a szemem előtt. Nem érdekel, ha megsértődik, h kitiltom, ő sincs ránk tekintettel.
2014. szept. 14. 21:40
 14/64 anonim ***** válasza:
87%
Ha külön garzont építettetek neki, akkor ne járjon át hozzátok... ennyi.
2014. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
91%

Ez amúgy mit jelent?


"Külön bejáratú "garzont építtettünk neki. Holnap került. "


Csak én nem értem?

2014. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
81%

"Kemény és hajthatatlan maradok, a gyerekek miatt."

Így legyen!!!

Kitartást!

2014. szept. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, telefonról írok, még új nekem ez, nem tudom, hol kell kikapcsolni a szövegszerkesztőt
2014. szept. 14. 21:45
 18/64 A kérdező kommentje:
15-ös Sokba került akart lenni, csak ez a sz... r bedobott más szót.
2014. szept. 14. 21:48
 19/64 anonim ***** válasza:
88%
Vidd át neki az ételt az ő lakrészébe, és mondd meg neki, ha alkohol szagot, vagy mosdatlan szagot érzel rajta, ne jöjjön át hozzátok.
2014. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:
Be fog kellenem keményíteni, és ha a férjemnek nem is tetszik, őt is rá kell vennem, hogy partner legyen ebben. A gyerekekkel fogok érvelni, mert tudom, hogy értük megteszi. Már mondtam neki, hogy igen, én is sajnáltam az apját, meg nem volt szívem kiküldeni, meg nem leülni vele enni, de gondoljon bele, hogy az apja magasról tesz ránk. Csak magára gondol. Piál, és még anyagilag sem azon van, hogy a gyerekének, unokáknak jó legyen. Ma azt is mondtam a páromnak, hogy ne haragudjon, de sz...os 40 ezerből nem tudom apjának biztosítani minden este a szál kolbászt, vagy a 40 deka sonkát, stb. Pár napja szépen kiosztom. Inkább belefercelem az időt, elé teszem a kaját, de legalább marad másnak is, és nem fogdossa össze a kaját a mocskos kezével. Holnaptól szépen tálcára kapja és húz vele a 26 m2-es két ablakos, parkettázott "kis sz@r lyukába".
2014. szept. 14. 22:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!