Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni egy alkoholi...

Mit lehet kezdeni egy alkoholista, büdös, buta apóssal, aki velünk lakik?

Figyelt kérdés
A férjem idén nyáron hozzánk költöztette az apját. Tudni kell róla, hogy előtte is a férjem lakásában lakott, azért lett a férjemé, mert meg kellett vásárolni, vagy különben kilakoltatták volna őket. Férjemnek kellett kifizetni, hogy ne ússzon el, mert az apja mindent elivott, nem volt semmije. Múlt évben eladtuk a lakást, apját az én kis garzonomba költöztettük, nekem is volt szép örökségem, vettünk rajta családi házat. Idén a férjem megsajnálta az alkoholista apját, hogy már öreg, meg gondoskodni kellene róla, egyre kevesebbet bír, és ha lerobban kényelmesebb, ha helyben van. Meg, hogy a garzont ha eladjuk, az árán be tudjuk építeni a tetőteret is. Észérvek miatt beleegyeztem. De azóta szenvedek. Úgy kell az öregre ráparancsolni, hogy fürödjön már meg, mert büdös. Mindenbe beleszól. Neki nem tetszik a szoba (külön tusolóval, wc-vel), amit a házhoz építettünk, mert miért nem ez, miért nem így, miért nincs ez, meg az. Nagyon mérges tudok lenni. Wc után nem mos kezet, úgy ül az asztalhoz. Ha kenyeret szel magának, a nagyobbik gyerek, vagy anyukám, aki gyakran van velünk már nem kér belőle, igaz, hogy én sem. Ha velünk ebédel forog a belem, csámcsog, szürcsöl, mint egy disznó. A tusoló nem jó neki, ő fürdeni akar, folyton fertőtlenítenem kell utána mindent. Amivel beszáll a konyhára, azt leeszi, talán még nem is elég, ergo teljesen ingyen lakik. Nem tetszik neki, ha vacsorára szendvicseket készítek. Azért csinálom, mert képes egyedül felfalni egy szál kolbászt, vagy a sonkát, szalámit is vastagon szeleteli és harapja. Nekünk egy olyan darab hármunknak elegendő lenne. Most is iszik. Bejön a konyhába, óbégat, rászól a férjem, hogy halkabban, a kicsi alszik, erre a paraszt vissza szól, hogy "no és?" Sajnálom a férjemet, mert két tűz közt őrlődik, mivel már elpanaszoltam neki a dolgokat. Belátta, hogy igazam van. Mondtam, hogy elviselem az apját, főzök rá, de velünk nem ehet amíg büdös, iszik és nem mos kezet. A férjem meg nem tudja neki hogy megmondani. Ha pedig szól, akkor: "majd megfürdök!". Aztán eltelik 3 nap mire 20. figyelmeztetésre megint csak nem tusol, hanem bemászik a kádunkba. Én meg amilyen finnyás vagyok, egyből súrolom, még a kád előtti szőnyeget is. Attól félek, hogy egyszer olyan mérges leszek, hogy elküldöm a büdös fenébe. Viszont akkor tuti, hogy felborul a családi béke. Az utcára nem dobhatom ki, mégiscsak a gyerekeim nagyapja. De undorodom tőle, idegesít, és utálom. Nekem elég lenne, ha nem járna be, nem enne velünk. De a férjem nem akarja megbántani, így én szenvedek, és persze a nagyobbik gyerek is. Kilátástalannak látom a helyzetet.

2014. szept. 14. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
36%

Leleszrk pontozva érzem de leírom hogy az én apósom is ilyen volt de én nem éreztem iránta ilyen gyűlöletet mint te. Arra még nem gondoltál hogy kicsit több türelem kellene hozzá? Idős már, ők nehezen változnak és alkalmazkodnak.

Apósom se szeretett fürödni hiába mondtuk neki, hetente 1x elment aztán ennyi. Nem tudom hogy azérte mert macerásnak találta de egy idő után megszoktam a szagát, ha nagyon szörnyű volt akkor nem vettem levegőt és gyorsan arrébb mentem :)

Ő is szeretett inni meg enni is de mi megoldottuk úgy hogy kifizeti mindennek a felét és onnantól engem nem érdekelt mennyit eszik, nem kezdtem el fillérenként számolni hogy most ő mennyivel evett többet. Az alkoholizmussal lehet mit kezdeni csak akarni kell: mi annyit mondogattuk neki hogy hagyja abba az ivásr mert nem lesz jó vége hogy a végén már alig ivott, pedig előtte sokat volt a kocsmában. A lényeg hogy akarni kell segíteni neki és sose feladni.


Lényeg a lényeg hogy több türelmet és ne ordibáljatok vele hanem mindig normálisan mondjátok el mit akartok. Előbbutóbb eljut majd hozzá. Nálunk könnyű volt mert én szerettem a kisöreget, te meg utálod az apósodat de ne felejtsd el soha hogy a férjednek az apja és akármilyen is ő szereti és valószínű fáj neki belül amikor szidod az apját. Azt soha ne kérd hogy válasszon kettőtök közül mert ez a legnagyobb szemétség a világon. Próbáljatok alkalmazkodni és őt is rábírni az alkalmazkodásra de ehhez sok idő és türelem kell. Sok sikert hozzá.

2014. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
40%
Szuper amit az utolsó válaszoló írt! Ilyenkor megmelegszik a szívem... :)
2014. szept. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
84%
21: Ez tényleg szép történet, de ritka, mint a fehér holló. A leírás alapján elég türelmesek voltak, kulturáltan ki kell dobni az öreget. Alkoholisták általában akkor tudnak leszokni, ha kapnak egy nagy "pofont", még akár be is jöhet.
2014. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:

Kedves 21-es.

Valószínűleg igazad van. Hidd el viszont, hogy meg van rá az okom, hogy utáljam. Ez is egy folyamat volt. Olyan dolgok miatt jutottam el idáig, hogy pl.: A gyerek nem ment el nyári tánc táborba, pedig nagyon könyörgött érte, mert a papának parkettát kellett venni, nehogy úgy érezze, hogy csak vacak pvc padlót kap, aztán szép csempét kellett venni, hogy legyen külön wc-je, meg tusolója, ne kelljen átfáradnia hozzánk, sorba állnia a retyóra, stb. A 26 m2-es szobára két új ablakot vettünk, mert szegény papának ne legyen sötét a szoba, legyen inkább két oldalról 2 ablak. Új ülőgarnitúrát kapott, új kandallót. Aztán hungarocellel is beborítottuk a "garzonját", nehogy szegény papa fázzon. Nekünk pl. a hálószoba fala még nincs beszigetelve, nekünk nem baj, ha a kicsivel fázunk majd télen. Erre jön a PAPA és azt mondja, hogy milyen sz@r, MIÉRT NINCS KONYHA IS? Fejbe tudtam volna vágni az első tárggyal, ami a kezembe került. Olyan mély utálat lett bennem, és olyan cifrákat gondoltam, hogy csuda. Aztán letesz 40 ezer Ft-ot az asztalra a reggeli, ebéd, vacsora, víz, fa, villany, mosópor, stb. stb.-re. Be van rúgva, kiabál, a pici felébred miatta, és nem is szégyenli a pofáját. Majd jön, hogy a terasz részt, ami a két bejárati ajtó közt van építsük be, hogy ha jön át, ne legyen hideg. Akkor kicsit kiakadtam, és mondtam neki, hogy nem a fenekemből rángatom ki az ezreseket. Nincs már türelmem. Elfogyott.

2014. szept. 14. 23:06
 25/64 anonim ***** válasza:
98%
21-es, remélem nem gondolod komolyan, hogy egy alkoholfüggő bagy valószínűséggel leszokik, ha eleget mondogatják neki. Megvan a helye a türelemnek és toleranciának is, de a kemény kiállásnak is. Ebben az esetben egy alkoholista vénember, tönkreteszi két felnőtt és két gyerek életét, feszültségeket szít, és minimálisan sem értékeli az érte tett erőfeszítéseket. Ha ez tovább folyik, valaki besokall, és széthullik a család. Ebben az esetben véleményem szerint nem a tolerancia a helyes megoldás. Gyűlölni nem kell az öreget, de véglegesen eltávolítani a háztól nagyon is. Rendkívûl rossz ötlet volt magatokhoz venni őt, kérdező, korrigáljátok a hibát!
2014. szept. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy olyan emberről van szó, aki a 3 zsák büdös ruháján kívül nem hozott ide semmit. Valamikor a 70 években volt bútora, amit a párom még a kapcsolatunk előtt kidobott, és saját keresetéből vett újakat. Az öreg minden pénzt elivott. Nincs egy fillér spórolt pénze se, de követelőzni azt tud.
2014. szept. 14. 23:10
 27/64 anonim ***** válasza:
5%

23, elég időt adtak neki? mennyit? 2 hónapot? Nyáron költözött oda, max 3 hónapot...? Ez a sok idő? Mi 9 évet éltünk apósommal miután meghalt anyósom és évekig könyörögtünk neki hogy hagyja abba az ivást. A nagy "pofon" csak arra jó hogy szerencsétlen öreg mégtöbbet igyon. Az segít ha látják hogy van aki törődik velük, van akinek fontos hogy minél tovább éljenek és van aki szereti őket. Én nem vagyok hívő dehiszem hogy csak a szeretet segíthet ilyen helyzetben.


Amúgy meg tudom hogy mi voltunk a különcök és valószínű kérdező addig fog veszekedni a párjával amíg apuka el nem költözik minél messzebbre. Szomorú hogy az emberek olyan hamar letudnak mondani másokról és egy picit sem próbálnak meg törődni vele de tudom hogy sokkal könnyebb megszabadulni tőle mint segíteni rajta.

2014. szept. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
4%

25, vagy lehet szerencsétlen azért iszik mert ilyen családja van...

Nekem ne magyarázd meg mitől szokik le egy alkoholista a piáról mert mi benne éltünk. De támogassátok csak a kérdezőt, had lökje mégnagyobb kilátástalanságba az apósát.


Kérdező: szörnyű... akkor jobban szeretnéd ha milliói lennének és nemcsak pár ruhája? Akkor ki se löknéd? Gratulálok, be is fejezem mert csak felhúzom magam. Remélem azért hogy a férjed fog törődni az apjával, ezt senki nem érdemli :/

2014. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:

25-ös

Már érdeklődtem a környéken, és a 90 ezer Ft-os nyugdíja sajnos nem elegendő a közeli öregotthonra. 110-120 ezerért van teljes ellátás. Nekünk nincs havi 30 ezer arra, hogy hozzá fizessünk. Albérletet ha fizet, akkor nem marad neki kajára, csak nagyon szűkösen. Megérdemelné. De a férjem épp ezért hozta ide, hogy ne nélkülözzön. Nem becsüli.

Engem olyan is zavar, hogy jövök ki reggel tejet melegíteni a picinek, az öreg meg egy szál alsóban, büdösen áll a konyhában, és kávét főz. Olyan is zavar, hogy a saját házamban nem mehetek végig egy melltartóban és egy bugyiban. Amikor a kicsi alszik délután le szoktam dőlni a tv elé a kanapéra szundikálni, mert reggel 5kor kelünk. Erre tuti bejön és zörög. (A nappalin keresztül járunk a konyhába.) Más öreg örülne, ha a gyereke csak havonta egyszer rányitná az ajtót, ez meg tiszta új kis lakást kapott új mindennel, és nem elég jó. Ne tudjátok meg néha üvölteni tudnék elkeseredettségemben. A férjem meg szegény járkál ki - be, lógatja az orrát, hogy ő nem így akarta. Tudom, hogy ki fog borulni, és azt is, hogy én leszek a gonosz menyecske, a hárpia, a boszorkány.

2014. szept. 14. 23:25
 30/64 A kérdező kommentje:
Szegény öreg? A férjem alkoholista szülők gyereke. Ő maga nem iszik, nagyon rendes ember. 8 éves korában elvették őt a "szegény öregtől" és az anyjától, mert az iskolában a tanítónő feljelentette a családot, hogy nem törődnek a férjemmel. Fél évig a rokonok nevelték. Az anyja fiatalon az alkoholizmusba halt bele. Hol volt "szegény öreg", mikor a fia reggeli, tízórai nélkül ment iskolába? Én csodálom a férjemet, hogy ezek után még törődik vele. Lehet, hogy ő megbocsájtott, én nem tudok. Főleg még most is csak magára gondol.
2014. szept. 14. 23:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!