Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni egy alkoholi...

Mit lehet kezdeni egy alkoholista, büdös, buta apóssal, aki velünk lakik?

Figyelt kérdés
A férjem idén nyáron hozzánk költöztette az apját. Tudni kell róla, hogy előtte is a férjem lakásában lakott, azért lett a férjemé, mert meg kellett vásárolni, vagy különben kilakoltatták volna őket. Férjemnek kellett kifizetni, hogy ne ússzon el, mert az apja mindent elivott, nem volt semmije. Múlt évben eladtuk a lakást, apját az én kis garzonomba költöztettük, nekem is volt szép örökségem, vettünk rajta családi házat. Idén a férjem megsajnálta az alkoholista apját, hogy már öreg, meg gondoskodni kellene róla, egyre kevesebbet bír, és ha lerobban kényelmesebb, ha helyben van. Meg, hogy a garzont ha eladjuk, az árán be tudjuk építeni a tetőteret is. Észérvek miatt beleegyeztem. De azóta szenvedek. Úgy kell az öregre ráparancsolni, hogy fürödjön már meg, mert büdös. Mindenbe beleszól. Neki nem tetszik a szoba (külön tusolóval, wc-vel), amit a házhoz építettünk, mert miért nem ez, miért nem így, miért nincs ez, meg az. Nagyon mérges tudok lenni. Wc után nem mos kezet, úgy ül az asztalhoz. Ha kenyeret szel magának, a nagyobbik gyerek, vagy anyukám, aki gyakran van velünk már nem kér belőle, igaz, hogy én sem. Ha velünk ebédel forog a belem, csámcsog, szürcsöl, mint egy disznó. A tusoló nem jó neki, ő fürdeni akar, folyton fertőtlenítenem kell utána mindent. Amivel beszáll a konyhára, azt leeszi, talán még nem is elég, ergo teljesen ingyen lakik. Nem tetszik neki, ha vacsorára szendvicseket készítek. Azért csinálom, mert képes egyedül felfalni egy szál kolbászt, vagy a sonkát, szalámit is vastagon szeleteli és harapja. Nekünk egy olyan darab hármunknak elegendő lenne. Most is iszik. Bejön a konyhába, óbégat, rászól a férjem, hogy halkabban, a kicsi alszik, erre a paraszt vissza szól, hogy "no és?" Sajnálom a férjemet, mert két tűz közt őrlődik, mivel már elpanaszoltam neki a dolgokat. Belátta, hogy igazam van. Mondtam, hogy elviselem az apját, főzök rá, de velünk nem ehet amíg büdös, iszik és nem mos kezet. A férjem meg nem tudja neki hogy megmondani. Ha pedig szól, akkor: "majd megfürdök!". Aztán eltelik 3 nap mire 20. figyelmeztetésre megint csak nem tusol, hanem bemászik a kádunkba. Én meg amilyen finnyás vagyok, egyből súrolom, még a kád előtti szőnyeget is. Attól félek, hogy egyszer olyan mérges leszek, hogy elküldöm a büdös fenébe. Viszont akkor tuti, hogy felborul a családi béke. Az utcára nem dobhatom ki, mégiscsak a gyerekeim nagyapja. De undorodom tőle, idegesít, és utálom. Nekem elég lenne, ha nem járna be, nem enne velünk. De a férjem nem akarja megbántani, így én szenvedek, és persze a nagyobbik gyerek is. Kilátástalannak látom a helyzetet.

2014. szept. 14. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Teréz anya, a korrekt hozzáállás annyit tesz, hogy a másik embert pontosan ugyanannyira figyelembe vesszük, mint saját magunkat. Nem várható el viszont, hogy "szeretet" felkiáltással valaki válogatás nélkül toleráljon minden, és beáldozza magát bárkiért. Magunkat is szeretni kell. Nyugodtan húzd fel magad.

Kérdező, azt csodálom, hogy belementél ebbe az egészbe.

2014. szept. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
11%

Nem vagyok Teréz anya és csak a kérdező oldalát hallottuk de rendben legyen: az apósa egy szörnyű elviselhetetlen ember (nekem furcsa mert ha olyan szörnyű lenne akkor a fia sem szeretné szerintem).

Megoldás? Mit vársz kérdező hogy mi legyen? Azt mondom türelem már nincs, oké legyen. Azt mondod albérlet nem jó mert nem elég a pénze. Akkor mi marad? Addig uszítani a férjedet az apja ellen amíg ki nem dobja az utcára? Őszintén mondom hogyha szereti az apját és ilyen eset történne akkor a végén téged utálna meg és akkor végül miattad menne tönkre a kapcsolatotok.


Egyébként a 90 ezres nyugdíj nem olyan rossz, 60 ezret nyugodtan elkérhettek tőle, az a jó ha minél kevesebb pénze marad piára.

Nem tudom hol éltek de egyházi otthonba ennyi pénzből betudna kerülni, más kérdés hogy nem hiszem hogy alkoholistát oda bevesznek de nálunk borsodban 90ért államit is találnatok. Én államiba egy embert se raknék be soha mert nem sok jót hallottam róluk.

Esetleg megdumálhatod a férjeddel hogy beszéljen azapjával hogy nem járhat át hozzátok, majd ő megy. Mondjad a férjednek hogy álljon a sarkára és oldja meg ezt a helyzetet. Ne tököljön hanem mondja el neki mik a problémák és mi vár rá ha nem alkalmazkodik. Ha nem akkor adjátok ki albérletbe apósod lakhelyét és abból a pénzből meg a nyugdíjából keressetek neki albérletet.


Bocs ha bántó voltam korábban, nem volt szándékomban. Sajna apósom nemrég halt meg és ő amúgy egy tündéri ember volt alapból és mindenkit hozzá mérek de elfogadom ha a tiéd nem ilyen. Az a lényeg ezt valahogy oldjátok meg de ne veszekedéssel hanem megbeszéléssel. Sok sikert.

2014. szept. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
9%
21-el értek egyet.van olyan aki igenis letud szokni a piáról önszántából.Én is ismerek ilyent.Az viszont gyomorforgató,azt lesed nem hajszálvékony kolbászt vág egy vekni kenyérhez.Lehet azért iszik,mert te is elviselhetetlen vagy.A menyek hajlamosak csak apósba anyósba keresni a szálkát,miközben magukba nem látják meg a gerendát.
2014. szept. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
54%
Kulon lakresz kulon konyha kulon haztartas ez a megoldas.
2014. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
81%
Na akkor majd írd meg hogy mi lett, kèrdezô
2014. szept. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
81%

Simán elküldném, még akkor is, ha a saját apám lenne, főleg, ha nem is kaptam tőle semmit az életben.

Felnőtt ember, van nyugdíja, olyan életet kap, ahogy élt. Ennyi. Nekem csak a gyerekeim számítanának. Attól, hogy valaki öreg, még tud normálisan élni, gondolkodni.

2014. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen megértem a kérdezőt, én is ilyesmi helyzetben vagyok, de semmi jó tanáccsal nem tudok szolgálni.

Mi a nagyapámmal élünk egy házban, ő is alkoholista, büdös, nem fürdik, nem lehet nála kiszellőztetni, mert akkor ordibál érte. Nagyon sok pénzt eliszik, és ugyanez, mint ott az após, hogy húst hússal a jó neki, semmi más kaját nem eszik meg.

Volt már sokszor kórházban főleg a pia miatt, de mindig visszaesik, anyámék már nem is próbálnak rá hatni, odaadják az utolsó fillért is, hogy menjen el vele a kocsmába. Sokszor nekünk nem marad ételre, mert ami neki kell meg kell venni, különben agresszív is lesz.

Én gyűlölök itthon lenni, de sajnos muszáj vagyok, mert még tanulok. Barátokat nem merek hazahozni, mert a papa mindent összepiszkol, pisiszagú és úgy ül le a kárpitos székre, ruhát nem cserél satöbbi.

Folyamatosan a takarítás megy utána, minden használat előtt a wc-t, asztalt mindent el le kell fertőtleníteni.

Undorítóan viselkedik, főleg ha be van rúgva, magában ordít, pisil a teraszon, semmi kézmosás és úgy nyúl az ételhez.

Sajnálom a kérdező helyzetét. SZankciókat kell szabni a papának, különben ez lesz valószínűleg a ti gyerekeitekkel is, hogy utálnak majd a saját házukban lenni! Szégyellni fogják a barátok előtt, és az sem egészséges, ha ezt látják. Sajnos én ezt láttam, az alkoholizmust szinte az egész családomban. Kívánom, hogy sikerüljön valahogy megoldanotok.

2014. szept. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 A kérdező kommentje:

Sajnos naiv voltam a férjemmel együtt, azt hittük, hogy ha szerető családba kerül, törődünk majd vele, látja, hogy tisztaság van, rend, ott vannak az unokák majd megváltozik. De már rájöttem, hogy bunkó embert főleg öregségére már nem lehet megtanítani.

Ma megpróbáltam azt a verziót, hogy mikor jött be megnézni, hogy van -e már ebéd, kiáltottam a férjemnek, a lányomnak, hogy "Ebédelünk! Mossatok kezet, mielőtt az asztalhoz ültök!" Mindketten furán néztek rám, és mondták, hogy ők már mostak. Az öreg megtorpant a konyhaajtóban, de aztán simán leült kézmosás nélkül. Szóval feladom. Mai vacsorát tálcán kapja, a saját lakrészében fog enni. Megmondtam a férjemnek azt is, hogy mielőtt ide költözött az apja, rezsivel együtt 150 ezerből simán kijöttünk, úgy hogy még a téli tüzelőt is megvettük. (Van kertünk, sok mindent megtermelek, zöldséget nem is kell vennem). Most, hogy itt lakik, és beszáll, még csak 15-e van és már elfogyott 120 ezer, és hol van még az elseje. Mondtam, hogy meg se kérdezze, hol a pénz... én nem fogok veszekedni ezen.

2014. szept. 15. 14:52
 39/64 anonim ***** válasza:
100%
Màr règ kidobtam volna az öreget hiàba nincs hol lennie, talàlja fel magàt ha ennyire nagy pofàjù. Nekem a hàzanban nem hetvenkedne az biztos. Ha fèrjemnek nem tetszene, akkor mehetne ô is kifele. Nem vagyok durva vagy hàrpia de mindennek megvan a hatàrja fôkèpp gyerekek mellett
2014. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
0%
Jó, és ez a kis sztori minket miért is kéne érdekeljen?
2014. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!