Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni egy alkoholi...

Mit lehet kezdeni egy alkoholista, büdös, buta apóssal, aki velünk lakik?

Figyelt kérdés
A férjem idén nyáron hozzánk költöztette az apját. Tudni kell róla, hogy előtte is a férjem lakásában lakott, azért lett a férjemé, mert meg kellett vásárolni, vagy különben kilakoltatták volna őket. Férjemnek kellett kifizetni, hogy ne ússzon el, mert az apja mindent elivott, nem volt semmije. Múlt évben eladtuk a lakást, apját az én kis garzonomba költöztettük, nekem is volt szép örökségem, vettünk rajta családi házat. Idén a férjem megsajnálta az alkoholista apját, hogy már öreg, meg gondoskodni kellene róla, egyre kevesebbet bír, és ha lerobban kényelmesebb, ha helyben van. Meg, hogy a garzont ha eladjuk, az árán be tudjuk építeni a tetőteret is. Észérvek miatt beleegyeztem. De azóta szenvedek. Úgy kell az öregre ráparancsolni, hogy fürödjön már meg, mert büdös. Mindenbe beleszól. Neki nem tetszik a szoba (külön tusolóval, wc-vel), amit a házhoz építettünk, mert miért nem ez, miért nem így, miért nincs ez, meg az. Nagyon mérges tudok lenni. Wc után nem mos kezet, úgy ül az asztalhoz. Ha kenyeret szel magának, a nagyobbik gyerek, vagy anyukám, aki gyakran van velünk már nem kér belőle, igaz, hogy én sem. Ha velünk ebédel forog a belem, csámcsog, szürcsöl, mint egy disznó. A tusoló nem jó neki, ő fürdeni akar, folyton fertőtlenítenem kell utána mindent. Amivel beszáll a konyhára, azt leeszi, talán még nem is elég, ergo teljesen ingyen lakik. Nem tetszik neki, ha vacsorára szendvicseket készítek. Azért csinálom, mert képes egyedül felfalni egy szál kolbászt, vagy a sonkát, szalámit is vastagon szeleteli és harapja. Nekünk egy olyan darab hármunknak elegendő lenne. Most is iszik. Bejön a konyhába, óbégat, rászól a férjem, hogy halkabban, a kicsi alszik, erre a paraszt vissza szól, hogy "no és?" Sajnálom a férjemet, mert két tűz közt őrlődik, mivel már elpanaszoltam neki a dolgokat. Belátta, hogy igazam van. Mondtam, hogy elviselem az apját, főzök rá, de velünk nem ehet amíg büdös, iszik és nem mos kezet. A férjem meg nem tudja neki hogy megmondani. Ha pedig szól, akkor: "majd megfürdök!". Aztán eltelik 3 nap mire 20. figyelmeztetésre megint csak nem tusol, hanem bemászik a kádunkba. Én meg amilyen finnyás vagyok, egyből súrolom, még a kád előtti szőnyeget is. Attól félek, hogy egyszer olyan mérges leszek, hogy elküldöm a büdös fenébe. Viszont akkor tuti, hogy felborul a családi béke. Az utcára nem dobhatom ki, mégiscsak a gyerekeim nagyapja. De undorodom tőle, idegesít, és utálom. Nekem elég lenne, ha nem járna be, nem enne velünk. De a férjem nem akarja megbántani, így én szenvedek, és persze a nagyobbik gyerek is. Kilátástalannak látom a helyzetet.

2014. szept. 14. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, az a probléma, hogy egyáltalán nem vagytok következetesek. Csak próbálgattok ilyen-olyan megoldásokat, ő tojik rá, ti meg elkeseredtek. Álljatok a sarkatokra!!

Te, a párod, meg a papa leültök egy asztalhoz. És KÖVETKEZETESEN kijelentitek, hogy vége a türelmeteknek, és innentől szigorú szabályok lesznek, ha nem tetszik, akkor lehet albérletbe költözni. MINDIG kézmosás, fürdés, csendesen kell viselkedni a gyerek miatt, stb stb stb. Ha csak egyszer is megszegi, máris kerestek neki albérletet. Pont.

Nem kell tűrni a végtelenségig, ha meg kajára is alig telik majd albérlet mellett, akkor egy kis étellel besegítenék, de max azzal. Ha nem cselekedtek közösen mihamarabb, tönkre fog menni a házasságotok, és az életetek, és a gyerekeket is nagyon meg fogja viselni. Először a pároddal beszéld meg négyszemközt az ötlet részleteit, majd utána 3-an. Tény és való, hogy baromi rossz ötlet volt hozzátok költöztetni, de ami történt, az megtörtént. Eddig tűrtetek, most ti jöttök!


Sok szerencsét!

2014. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező! Hatékonyan tegyél már valamit végre! Nem pedagógiailag kell oktatni, hogy mosson kezet! A helyzet ennél sokkal súlyosabb. A gyerekeid óriási veszélyben vannak! És ha nem távolítjátok el az apóst, akinek nem rossz szokása az ivás, hanem súlyos, házilag kezelhetetlen betegsége, sejtszintű, kémiai függőség, az idegrendszere már alkohol nélkül nem tud működni, akkor a gyerekeid súlyos, akár felnőttkorukra is kiható érzelmi zavaráért nem az após lesz a felelős, a férjed is csak részben. hanem TE! A gyerekeidet veszélyezteted. Nincs helye könyörgéseknek, nevelésnek, rábeszélésnek, haladékoknak. Vagy az após, vagy a gyereked! Nincs tovább!
2014. szept. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
47%
42 azért nem kell túlzásokba esni... ha olyan súlyosan alkoholista lenne akkor már ereje nem lenne enni menni, sőt nem is kívánná a kaját. Apuka valószínűleg csak eliszogat magában amj nem ugyanaz. A súlyos alkoholisták csak ülnek egy helyben és vedelnek addig amíg ki nem ütik magukat, aztán felkelnek és folytatják tovább. Az olyanokat már nem érdekli a kaja és max akkor kelnek fel a helyükről ha nincs mit enni és hőbörögve keresnek valakit akivel ordítozva közlik hogy piára van szükségük.
2014. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
50%
43 vagyok és elírtam, csak akkor kelnek fel a helyükről ha nincs mit inni.
2014. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
34%
Csináljatok neki egy konyhasarkot kvfőző rezsó pár edény hűtő. A kaját vigyétek át neki és ne engedd be hozzátok csak úgy bármikor. De ez nem végső megoldás. Ha kiadnátok albiba a garzonját abból kitelne a pluszpénz az öregotthonra.
2014. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
90%
Kedves kérdező én évekig alkoholistákkal foglalkoztam. Az apósod az a fajta aki egy idő egy fillért sem akar majd adni nektek, úgy kell majd tőle kicsalni a pénzt. Ettől ő lesz majd felháborodva, híreszteli majd hogy meglopjátok. Minél jobban a kényelmét nézed annál inkább kihasznál majd benneteket. Ezután jönnek majd a betegségek. Érszűkület, magas vérnyomás, nehéz mozgás, alkoholos balesetek. Az alkohol demenciáról nem is beszélve, amikor módosul a tudatállapota, elveszíti a józan ítélőképességét "teljes agyi leépülés". Ha elengedi magát, mert úgy tartja kedve beengedi majd a székletét vizeletét. Le is bénulhat, pelenkázhatjátok majd. Sürgősen vegyetek ki neki egy lepukkant házat, valahol a település szélén. Majd úgy is kikapcsolják a szolgáltatók a vizet a villanyt. Ne sajnáljátok, mert rámegy a házasságotok. Ami a legrosszabb, vigyázz a férjedre mert az alkoholista apák fiainál 50-% az esély, hogy maguk is azzá válnak. Ne tedd ki a férjedet a stresszenek.
2014. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
100%
Aki évtizedeken keresztül csak vedelt még a gyerekét sem tudta ellátni, azt ne akarjátok vénségére megváltoztatni (fürdés, tisztálkodás, kézmosás, illemtudó viselkedés) mert ennek annyi az esélye mint igás lónak az Epsom-i derbin.
2014. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 A kérdező kommentje:
Emlékszem úgy 2 éve azért nem volt karácsonyi ajándék a fa alatt, mert a drága apukát elkapták a rendőrök ittasan kerékpározni, és megbüntették, amit nekünk kellett kifizetni, mert nem volt rá pénze. De ez is már el van felejtve. ...és van pofája a libamájas pástétomos kenyér mellé, amit kentem mindenkinek letörni a hűtőből egy fél szál kolbászt. Neki az is kell hozzá. Szerintem ez már luxus, ez nem fér nekem bele 40 ezer Ft-ba! De én vagyok a h....e, mert úgy ledöbbentem, hogy szóhoz se jutottam. Oda kellett volna szólni, megjegyzést tenni, de engem úgy neveltek, hogy az időset tisztelni.. bla bla bla. Mondtam is anyámnak, hogy jó elcseszett nevelést kaptam. Inkább nevelhettek volna nagypofájú talpraesettnek.
2014. szept. 15. 22:08
 49/64 anonim ***** válasza:
63%

"nekem furcsa mert ha olyan szörnyű lenne akkor a fia sem szeretné szerintem"


A kötelesség tudat, meg a szeret nem ugyanaz.


Meg biztos azért iszik mert a kérdező hülye? És előtte évtizedekig minek ivott?

2014. szept. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a kialakult helyzetért egyedül ti vagytok a kőkemény felelősek. Tudtátok milyen, és nem is értem, hogy gondolhattátok, hogy egy évtizedek óta alkoholista ember majd egyik percről a másikra megváltozik, mert odaköltözik a fia családjához. Idős, megnevelni már képtelenség, nem fog megváltozni, és tojni fog minden kezdeményezésetekre, minden megoldási kísérletetekre. Úgyhogy ha nem akarsz egy tönkrement házasságot, és lelki sérült gyerekeket, akkor szélsebesen költöztessétek el máshová.

NEM sorolni kell, hogy miket csinált, hanem cselekedni!! Jó nagy hülyeség volt egyből az ő kényelmét nézni, meg miatta csempézni, parkettázni, lakást átalakítani, stb. Gondolom tudtátok, hogy sosem elégedett semmivel, akkor nem tudom min csodálkoztok.


Sürgősen keressetek neki valami kis albérletet, és költöztessétek el tőletek. Mert ha mindketten csak a sült galambra vártok, akkor ennyi erővel már be is adhatnád a válópert, mert a papa oda fog titeket juttatni.

2014. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!