Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok ha anyósotok a...

Mit szólnátok ha anyósotok a szomszédban lakna, és a baba születése óta egyszer nem kérdezte volna meg hogy segithet e valamit (vagy vigyázhat e a babára egy kicsit?

Figyelt kérdés
,(külön ház és telek!)saját szüleim testvérem nagyon messze laknak,és anyósóm a babám születése után soha nem segitett semmit.Férje 2 éve meghalt teljesen egyedül él,nyugdjias unatkozik.Volt hogy levittem tudna e egy kicsit vigyázni rá,azt mondta most nem ér rá mosogat.Azóta nem kérdem, örül neki.De azért fodrászhoz mindig eljut.....Férjem se szól neki...hogy birnád ki hogy ne szólj ?férjemnek hiába mondom nem szól neki.Tudom az én gyerekem(6 hós)de egyszerüen idegesit a szituáció mert minden nap látom ahogy kint pletykál és unatkozik de az unokájára két percet nem szán....talán más lenne ha a gyerekemnek itt lennének az én szüleim és lenne nagymamája nagypapája...
2014. szept. 23. 09:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:
ja kedves 39.es még valami.megválaszolnál nekem egy kérdést:szerinted egy családban a segitségnyújtás nem oda-vissza történik?nem az össztartásról szól egy CSALÁD?
2014. szept. 23. 13:09
 42/76 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is fontos a család, de soha nem panaszkodtam senkire, hogy nem segít a gyerekeim körül. A lehető legkevesebb segítséget kérem, és ha valaki nemet mond, akkor sem fikázom a gyk.- n. A második gyerekem extra rossz alvó a mai napig( lassan 2 éves lesz), mégsem sírok a nagyi után.

Miből gondolod, hogy a gyerekednek jó lenne egy olyan mentalítású nagymama, mint az anyósod?

Szóval fenntartom, hogy csinált a gondod, mert ezt a gyerekvállalás előtt is tudtad, hogy mi a helyzet a rokonsággal.

2014. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 A kérdező kommentje:
nem itt csak arról van szó hogy szerintem normális hogy egy nagymama néha ránéz az unokájára .de javits ki ha te úgy gondolod nem igy van.
2014. szept. 23. 13:17
 44/76 anonim ***** válasza:
79%

Hát, kérdező, kemény a stílusod. Panaszkodsz anyósra, a férjedre, aki (férj) esetleg segíthetne többet, mindenesetre nem tudom, mit vársz egy anyóstól, aki olyan, amilyen. Magad írtad, hogy a többi unokával sem törődött. Szóval ez a kérdéskiírás csak arra jó, hogy anyós ellen fröcsögj.

Vannak, akik szüleik segítsége nélkül nevelnek gyereket és nehéz, de tény, hogy magunknak és a társunknak szülünk.

A válaszolók pont abban a világban élnek, mint te, max. nem értjük, minek vívod ezt az értelmetlen csatát.

És látod: nem olyan tragikus a helyzet, itt is elég jól el tudsz beszélgetni.

2014. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 A kérdező kommentje:
ok.az igaz hogy tudtam hogy milyen a kedves anyós.csak mégis döbbenten állok és nézek mikor én tologatom a gyereket, találkozok a sok nagyival akik szembe jönnek és az én anyósóm meg ül a verandán egyedül egész nap.ilyenkor megdöbbenek.de tudom nem kéne tudtam elötte is hogy ö ilyen.
2014. szept. 23. 13:19
 46/76 A kérdező kommentje:
azért tudok beszélgetni mert a fiam az ülemben ül és közben játszok vele.ha ilyeneket irnak emberek akkor kinyilik a bicska a zsebemben.nem tehetek róla.szerintem undoritó hogy anyós mindent elvárhat hogy megtegyünk neki ö meg cserébe semmit.ti pedig úgy gondoljátok hogy igaza van ne is segitsen de mi továbbra is álljunk haptákba.ok elfogadom .a 34-es válaszolónak pedig köszönöm. sokat segitett.
2014. szept. 23. 13:22
 47/76 anonim ***** válasza:
88%

Te félreértetted a válaszokat, kedves kérdező.

Részletezhetném, de ha eddig nem értetted meg, akkor.......

2014. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
69%

de miért sértegeted alpári stílusban a válaszolókat? én már az anyós pártjára álltam:D


de én sem merem elmagyarázni, mi a különbség a kihasználás és a család a legfontosabb között, mert úgysem értenéd. Egyébként meg senki se mond már olyat, hogy "te sötét éjszaka", mert már 2014-et írunk.


Ti most egy család vagytok a férjeddel meg a gyerekkel, nem kell mást terhelni a dolgaitokkal.:)

2014. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
96%

30as vagyok.



Nem nekem sem angyal a gyerekem, o sem játszik 5-10 percnél többet egyedül, ràadásul napközben keveset alszik. De nem csinálok belőle problémát ott kotorászik a lábamnál meg felkapaszkodik a székre és ott kiabál amíg pl végzek a mosogatással, ha hisztikézni nyavalyogni kezd akkor mosogatás közben mondom neki a mondókákat énekelek akkor mebint el vaan kicsit, ha eddig sem végzek akkor atolsó pár darabnál sírdogál, v talál vmit amivel épp leköti magát, és igen főzni is szoktam v h odaégett kicsit a rántotthús mert be kellett vinnem a kicsit v épp amíg kiveszem a húst sír még nem halt bele. Wc-re is úgy megyek h jón oda velem v addig beteszem a kiságyba. Ja ès képzeld igen átalussza az éjszakát de óránkét is van h felsír mert álmában hasra fordul viszont álmában nem tud a hátára visszafordulni és akkor egyszer a párom egyszer én kelek fel megfordítani.

Igen nehezebb mellette mindent csinálni de megoldom ott van velem, nem tartogatom egésznap a kezemben hanem lekötöm nehéz de egyszerre lehet 2 dolgot is csinálni.


Nagyon csúnya dolog h a anyósod közbe titeker ennyire kihasznál mikor ő semmit se ad de ez a ti hibátok is mert ugrotok.


Igen a családban oda vissza kéne lenni a segítségnek, de sztem nem úgy h azt kötelezően elvárnám. Mi is segítjük egymást de viszont egyik fél sem várja el.

2014. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy a párodtól miért nem várod el h segítsen???miért csak az anyóstól?
2014. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!