Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok ha anyósotok a...

Mit szólnátok ha anyósotok a szomszédban lakna, és a baba születése óta egyszer nem kérdezte volna meg hogy segithet e valamit (vagy vigyázhat e a babára egy kicsit?

Figyelt kérdés
,(külön ház és telek!)saját szüleim testvérem nagyon messze laknak,és anyósóm a babám születése után soha nem segitett semmit.Férje 2 éve meghalt teljesen egyedül él,nyugdjias unatkozik.Volt hogy levittem tudna e egy kicsit vigyázni rá,azt mondta most nem ér rá mosogat.Azóta nem kérdem, örül neki.De azért fodrászhoz mindig eljut.....Férjem se szól neki...hogy birnád ki hogy ne szólj ?férjemnek hiába mondom nem szól neki.Tudom az én gyerekem(6 hós)de egyszerüen idegesit a szituáció mert minden nap látom ahogy kint pletykál és unatkozik de az unokájára két percet nem szán....talán más lenne ha a gyerekemnek itt lennének az én szüleim és lenne nagymamája nagypapája...
2014. szept. 23. 09:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:
Kedves 7 es válaszoló!igazad van próbálok nem foglalkozni vele de!és most kapaszkodj meg a férjem minden nap!átviszi a babát 5 percrecsak hogy megmutassa neki!igy nem lehet azt mondani hogy nem látja csak nem kell vele foglalkoznia.ilyenkor ad neki egy puszit integet neki és jönnek haza.szerinted?
2014. szept. 23. 10:06
 12/76 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nagyon végletekben gondolkodtok!vagy az van hogy egész nap itt ül(nyilván azt senki nem akarja) vagy az hogy ne is lássa.szerintem van egy köztes megoldás.mondjuk minden héten egy-két órát sétálni vele ameddig mondjuk a kismama le tud zuhanyozni vagy megfözni,,,,
2014. szept. 23. 10:17
 13/76 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj, egyrészt ő nem te vagy, ezt el kell fogadni. Magatoknak szülted, nem pedig csak magadnak, és főleg nem neki. Nincsenek saját szüleid?


Nem kényszerítheted rá a babád senkire, főleg nem azt, hogy vigyázzon rá. Nem tudom, mennyi idős, de lehet, hogy már zavarják a gyerekek. A nővérem gyerekei pl. üvöltenek egész nap, anyukám néha sírni szokott, mikor ott vannak náluk a tesómék, annyira kiborul a gyereksírástól (pedig csak 60 éves, még dolgozó aktív nő).


Lehet, hogy majd változik a helyzet, ha nő a gyerek, és gyerek lesz belőle, akivel lehet értelmesen időt tölteni. Vagy: lehet, hogy téged nem szeret, és nem akarja a csecsemődet, nem lehet tudni, miért is csinálja ezt, de el kell tudnod fogadni.


Ne erőltess rá semmit.


26l

2014. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:
sajnos saját szüleim 400 kmre laknak és dolgoznak rengeteget....ezért nem tudnak ide jönni,,,,nem engem nem szeret hanem ilyen.nem akartam ráeröltetni csak én nem ismerek az ismerettségi körömben ilyen nagymamát.Megoldottam már a helyzetet lesz babysitterem
2014. szept. 23. 10:40
 15/76 anonim válasza:
82%
Az én anyósom sem különb. A gyerekem 22 hónapos és konkrétan azért h meglátogassa 2 hónapos korában jött el 1 órára. Csak akkor jön ha szülinapot vagy névnapot tartunk és meghívjuk az egész családot. Az én anyukám külföldön él de ő többször babusgatta a lányomat mint az anyósom aki 8 km-re lakik tőlünk. Még akkor sem jött amikor 2 hetes volt a kincsem és én kórházba kerültem. Még arra sem volt képes, h a fiának a páromnak legalább főzzön egy ebédet mivel egyedül volt a kicsivel az én családom segített. De minden hétvégén szombat vasárnap bulizik. Meg a facebookon lájkolgatja a képeinket. Szóval én már nem is igénylem h jöjjön a kislányom ezt szokja meg. :( Nem tudok de már nem is akarok ez ellen tenni. Sztem Te is fogadd el h ő ilyen. Majd ha nagyobb lesz a gyereked akkor lehet h menni fog csak lehet h akkor a gyereked nem nagyon fogja "körberajongani". Sztem ha megoldható inkább a szüleidhez menjetek el többször hátha azért velük át tudja majd érezni ha kicsit is h mi az a nagymama és nagypapa! :(
2014. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
84%

Minden nõ magànak szül, ez tetszik nem tetszik ìgy van. Akkor szabad szülni egy nõnek, ha felkészült arra, hogy ha esetleg egyedül marad akkor is el tudja làtni sajàt magàt és a gyereket.

Nem lehet elvàrni màsoktòl olyat ,amit nem akarnak csak mert te nem úgy gondolod.

2014. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 A kérdező kommentje:
kedves 13-as válaszoló!onnan tudom hogy nem velem van baja hogy van már két unokája azokkal sem foglalkozott ezért most hogy nagyok nem akarnak soha ide jönni hozzá!
2014. szept. 23. 10:45
 18/76 A kérdező kommentje:
persze tudtam hogy most jön az hogy magamnak szültem.ha itt élnének a szüleim akkor nagy ivben szarnék rá örülnék neki mert akkor lennének nagyszülei a gyerekemnek.de igy hogy 1 rokonom sincs itt...
2014. szept. 23. 10:50
 19/76 csabika1971 ***** válasza:
93%

Kedves kérdező, te vagy abban a hiszemben mivel te idilli családban nőtél fel, mind ilyen. El kell szomorítsalak, nem az. Mert pl az én drága nagymamám az hagyján bennünket a nővéremmel mint unokáit ki nem állhatott. Mikor édesanyám az ő lány halálos betegen feküdt a kórházban még azt sem kérdezte meg, hogy van. Ilyen magának való típusvolt, senki nem bírta hosszútávon elviselni, talán nem véletlen, hogy a temetésén senki rokon nem jelent meg. Csak az önkormányzattól páran akiknek hivatali kötelesegük volt, senki más. Gyermekként személyes sértésnek vettem ha elakartak vinni hozzá, mert gyűlölt engem, ezért én sem szerettem.

Lehet a te anyósod nem ilyen szélsőséges eset, de egy biztos ha ő az idejéből kifolyólag képtelen lenne arra, hogy néha átjöjjön megnézni az unokáját. Én a fiaként nem járnék oda hozzá a gyerekkel, kis kicsikart 5 perces kényszer üdvözlésekre.

Mert ha anyámként képtelen szeretni az gyermekem és rá sem néz. Akkor nem is kellene látnia, mert én egy ilyen ember előtt biztosan nem hajbókolnék kikényszerített álságos szeretetért!

2014. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 A kérdező kommentje:
de a nagymama az "más" ember?hiszen itt minden barátnömnek a nagymamája kényezteti az unokáját!a legközelebbi rokona nem egy "másik ember".én nem értem szerintem más bolygón nöttem fel mint ti.....
2014. szept. 23. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!