Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én fújom fel a dolgot, vagy...

Én fújom fel a dolgot, vagy jogosan vagyok mérges anyósomra?

Figyelt kérdés

Anyósommal eddig jó volt a kapcsolatunk, nem fog komoly vitánk. A hétvégén nála voltak a gyerekeink. Tegnap voltunk boltban, a nagy mondta hogy vegyünk mamának bort, mert elfogyott neki amikor nála voltak. Felhívtam anyósomat, aki mondta hogy igen, tényleg ivott 2-3 pohárral.


Nem értem, ha rá vannak bízva a gyerekek, miért iszik? Ha futni kell velük a kórházba, mit csinál? Nagyon haragszom rá. Elvileg jövő hétvégén is mennének a gyerekek, de én nem akarom engedni őket.


2014. nov. 5. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
68%

"És igen, ha elfogyott a bor, akkor nyilván megitta az egész üveggel. Meg nem csak ivott egy pohárral, ha a gyerek így emlékszik rá, hogy a mamának bort kell venni."


És ha egy hét alatt itta meg az egész üveggel?

Kérdező, ha eddig nem vettél észre rajta semmit, akkor igen, te spilázod túl. Ha alkoholista lenne, annak már lett volna nyoma.


És akkor mi van, ha a gyerekek látták bort inni a nagyanyjukat? Én is láttam, mégsem iszom egy pohárral sem.


Neked más a bajod, csak a gyerekekre akarod kenni.

2014. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
77%
Egy gyerek csak azért mondja, hogy bort kell venni, mert látott egy üveg bort anyósodnál, amit valószínűleg otthon sosem és ez felkeltette az érdeklődését. Ugye azt azért nem gondolod, hogy anyósod kérte, hogy legközelebb hozzanak egy kis bort neki az unokák a boltból? Nagyon felfújod ezt az egészet és ráadásul pont az ilyen szülőnek lesz alkoholista, meg drogos a gyereke, mert neked semmi fogalmad nincs ezekről a dolgokról, nem tudsz erről velük beszélgetni érdemben. Az én apám alkoholista volt, szerintem ő 2 pohár bort már hajnalban megivott, talán éppen ezért nem iszik gyakorlatilag az egész család alkoholt. De te, aki démonizálod már most is a gyerekeid előtt a piát teljesen abba az irányba tereled őket, hogy igyanak. Nekik ez sokkal izgalmasabb lesz, mint az átlag gyereknek, aki látott már borospoharat, mert a te gyerekeid számára ez egy tiltott, furcsa dolog, aztán majd az egyik házibuliban megkóstolják és rájönnek, hogy anyuci hazudott, mert igazából egész vicces dolog piálni.
2014. nov. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, na az ilyen nők miatt kell alaposan meggondolni minden férfinek a gyerekvállalást, nehogy a gyerek mellé egy teljesen elszállt, életidegen elvárás-halmot is kapjon a nyakába... az ember nem győzi kapkodni a fejét azokon a hülyeségeken amit itt a GYK-n összeolvasgat... az egyik szerint ne éljünk nemi életet ha otthon van a gyerek, a másik szerint ne igyunk egy pohárral se, ha otthon van a gyerek, a harmadik szerint... vááááá

Miért, ha anyósnak nem lenne jogosítványa vagy kocsija, akkor egyáltalán nem mernéd rábízni a gyereket, mert "jajjuramisten mi lesz, ha...".... nem is értem, hogy nőttünk fel, hogy nem halt ki a világ, amikor még a családok többségében nem volt autó...

Szerintem Kérdező, neked valami kóros szorongásod lehet, amit lehet, hogy pszichológussal kellene megbeszélni, mielőtt rámennek az emberi kapcsolataid. Ezt komolyan mondom.

2014. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
7%
Szed az anyósod valamilyen állandó gyógyszert?
2014. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
29%

Nem mindegy, hogy mekkora pohárral iszik. Mondjuk 3x 2dl, az már tóbb, mint fél liter. Én ennyitől fejre is állnék.

Én sem örülnék, ha z izgő mozgó 3 évesem egy olyan emberrel,lenne, akinek tompulnak az érzékszervei.

Persze tipikus magyar mentalítás, hogy jó bor, egészség. Csak nem mindegy mennyi. Az egészseges kategórianaz napi1-2 dl. maximum.

Vezetni sem vezethetsz, ha megiszol pár pohár bort. Na vajon, miért?

Szóval,kedves anyuka, szerintem nem fújod fel.

2014. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 A kérdező kommentje:

Vérnyomás-szabályozót szed.


Nem vagyok egyébként sárkány, nem szabályozom le hogy mit ehet-ihat-csinálhat a gyerek amikor nem velem van, akkor fekteti őket amikor akarja, de az alkohol nálam vörös posztó.

2014. nov. 5. 12:13
 37/77 anonim ***** válasza:
45%
#35 "Vezetni sem vezethetsz, ha megiszol pár pohár bort. Na vajon, miért?" a "zérótoleráns" honi idiotizmus miatt... a legtöbb európai országban nem 0 a határ, hanem nagyjából a korsó sör/2-3 dl bor amivel még vezethetsz, és semmivel sem rosszabbak a baleseti statisztikák. (nyilván 5 feles után ne akarjon senki se volánhoz ülni, se kisgyerekre felügyelni... az más)
2014. nov. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
68%

Nálad vörös posztó?


Akkor a saját rettegésed vetíted ki másra - talán alaptalanul.


Kérdező, nyugodj le.

2014. nov. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 A kérdező kommentje:
Nem alaptalanul, maradjunk ennyiben.
2014. nov. 5. 12:19
 40/77 anonim ***** válasza:
47%
Ne is engedd!!!legalább szerencsétlen asszony nyugodtan meg tud inni egy kis pohár bórt.Ha masszív alkesz lenne már rég észre vetted volna,tehát nem az.na bumm ivott.Az a pohár ép lehetett 1dl-is.
2014. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!