Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én fújom fel a dolgot, vagy...

Én fújom fel a dolgot, vagy jogosan vagyok mérges anyósomra?

Figyelt kérdés

Anyósommal eddig jó volt a kapcsolatunk, nem fog komoly vitánk. A hétvégén nála voltak a gyerekeink. Tegnap voltunk boltban, a nagy mondta hogy vegyünk mamának bort, mert elfogyott neki amikor nála voltak. Felhívtam anyósomat, aki mondta hogy igen, tényleg ivott 2-3 pohárral.


Nem értem, ha rá vannak bízva a gyerekek, miért iszik? Ha futni kell velük a kórházba, mit csinál? Nagyon haragszom rá. Elvileg jövő hétvégén is mennének a gyerekek, de én nem akarom engedni őket.


2014. nov. 5. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
45%
Mivel anyósod nem tagadta le, így valószínűleg nem hulla részegen fetrengett a földön a gyerekek mellett. Hanem semmi rosszat nem lát abban, hogy ha megiszik 1-1 pohárral napközben. Szerintem van aki tolerálja az alkoholt, van aki pedig nem. A kérdezőt sem kell hülyének nézni, mert ha ő nem akarja, hogy a gyerekei azt lássák, hogy a mama megiszik 2-3 pohárral, akkor nem akarja. Más eltűri, ő nem. Szerintem nyugodtan beszéld meg anyósoddal ha ennyire zavar, hogy lehetne-e hogy nem iszik amikor az unokák ott vannak, ha kell magyarázd meg neki, hogy te miért érzed úgy, hogy nem lenne túl jó, ha a gyerekek ezt látnák. És ne a kórházas példát mondd, mert az tényleg nem túl jó. :) Találjatok erre egy közös megoldást, kompromisszumot. Biztos a mama is kibírná, hogy max 1 pohárral igyon az ebédhez vagy a vacsorához ha nála vannak a gyerekek, ha meg nincsenek annyit iszik amennyit akar. És máris nem lesz ebből vita, vagy félreértés. Ameddig nem mondod neki, ő nem fogja tudni, hogy neked ez ekkora probléma. Meg kell beszélni.
2014. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
78%

És akkor mi van, ha megiszik 2 pohár bort? Nem vagy százas.

Örülj inkább, hogy van ingyen bébicsőszöd. Vagy ha nem tetszik, akkor lehet fogadni absztinens egyetemistát (már ha van olyan...) óránként egy ezresért.

2014. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 A kérdező kommentje:

Miért lenne mehetnékem? Ő kéri, hogy vigyük az unokákat, nem én küldöm őket. Engem nem zavarna, ha nem mennének tőlleb, sőt.


És igen, ha elfogyott a bor, akkor nyilván megitta az egész üveggel. Meg nem csak ivott egy pohárral, ha a gyerek így emlékszik rá, hogy a mamának bort kell venni.

2014. nov. 5. 11:22
 24/77 anonim ***** válasza:
77%

"Inkább az a szánalmas, hogy valaki 1 napot nem bír ki alkohol nélkül"


Kérdező! Lehet, hogy csak azóta iszik, amióta megismert tégedet?!

2014. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
81%

"Nem értem, ha rá vannak bízva a gyerekek, miért iszik? Ha futni kell velük a kórházba, mit csinál?"

Tipikus aggódó szülő...persze félted a gyerekeket megértem...de nem kell egyből a legrosszabbra gondolni...szerintem nincs vele gond...nem hiszem, hogy felelőtlenül ivott volna...

2014. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
79%

"És igen, ha elfogyott a bor, akkor nyilván megitta az egész üveggel. Meg nem csak ivott egy pohárral, ha a gyerek így emlékszik rá, hogy a mamának bort kell venni."


És mi van ha nem egyedül itta meg? vagy nem 1 nap alatt???

és én pl gyerekként sok dologra figyeltem...sok sok olyan mondatot/cselekedetet máshogy értelmeztem mint ahogy kellett volna...biztos vagyok benne, hogy te is...max nem emlékszel rá...

2014. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
45%
És, ha fél literes volt az üveg? Egy üveg aszút én is simán megiszom, ha olyanom van. És az tényleg csak 2-3 pohár, attól függően, mekkora a pohár és mennyit öntök. Szerintem egy kicsit túlreagálod.
2014. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
76%

"És igen, ha elfogyott a bor, akkor nyilván megitta az egész üveggel. Meg nem csak ivott egy pohárral, ha a gyerek így emlékszik rá, hogy a mamának bort kell venni."


Mert csak egyszerre lehet meginni egy üveg bort?

Lehet, hogy már csak az a két pohár volt benne.

Egyébként meg a gyerekek azért nem mindig jegyzőkönyvszerűen mondják el a dolgokat, lehet, hogy kiszínezték kicsit.

2014. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
86%

"És igen, ha elfogyott a bor, akkor nyilván megitta az egész üveggel. Meg nem csak ivott egy pohárral, ha a gyerek így emlékszik rá, hogy a mamának bort kell venni."


Abszolúte ezt a logikai szintet vártam. PONTOSAN.

Hűtőről, mint olyanról, hallottál már? Én is szoktam iszogatni a legjobb barátnőmmel, de mivel ő kólával issza, lassan fogy. A maradékot szépen hűtőbe teszem és apránként elpuszítom.

A gyerek nyilván apró kis zseni, de arra nem gondoltál, hogy esetleg a mama jegyezte meg mellette hogy venni kell és arra kapta fel a kis buksiját?

Nyikván több esze lesz, mint neked. Talán az apjától örökölte?

2014. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
79%

Hozzátenném azért, gond egy szál se.

Ilyen mentalitással téged nyilván mindenki imádni fog anyósként :))

2014. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!