Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én fújom fel a dolgot, vagy...

Én fújom fel a dolgot, vagy jogosan vagyok mérges anyósomra?

Figyelt kérdés

Anyósommal eddig jó volt a kapcsolatunk, nem fog komoly vitánk. A hétvégén nála voltak a gyerekeink. Tegnap voltunk boltban, a nagy mondta hogy vegyünk mamának bort, mert elfogyott neki amikor nála voltak. Felhívtam anyósomat, aki mondta hogy igen, tényleg ivott 2-3 pohárral.


Nem értem, ha rá vannak bízva a gyerekek, miért iszik? Ha futni kell velük a kórházba, mit csinál? Nagyon haragszom rá. Elvileg jövő hétvégén is mennének a gyerekek, de én nem akarom engedni őket.


2014. nov. 5. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
61%

"Ha futni kell velük a kórházba, mit csinál?"


Mert amúgy te ott állsz futásra készen állandóan a futócipődben...

2014. nov. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
37%
60as lehet hogy álszentek vagyunk de én bizony nem iszok sem szülinapkor sem névnapkor sem soha.Kamaszként ittam egyszer szilveszterkor majd egy esküvőn.Azóta semmi.Elég gáz hogy ezt már el sem lehet hinni. :-)
2014. nov. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
47%

Egyébként mi sem iszunk a vőlegényemmel, csak nagyon ritkán, de akkor is 1-2 pohárral csak. Utoljára talán nyáron ittunk amikor anyukám születésnapja volt és kertipartit tarottak. De akkor is 1-2 pohár bor mellett beszélgettünk, és azt is több óra alatt fogyasztottuk el.

Nekem sosem jutna ilyen eszembe, hogy hazaérek a munkából és bontok magamnak egy üveg bort. Vagy, hogy este megigyunk pár pohárral a párommal, "mert csak, miért ne" alapon. Utoljára ketten amikor felbontottunk egy üveg bort, akkor Karácsonykor volt, és a vacsorához ittunk 1-1 dl-t. Van, hogy amikor átmegyünk napközben a párom szüleihez, érzem az apukáján, hogy ivott, és mondjuk du 3 van, engem már irritál a dolog. Mondjuk ott nem tudom, hogy napi szinten megissza-e a magáét vagy alkalomszerűen, de szerintem se igyunk már csak úgy fél üveg borokat, főleg ha gyerekre vigyázunk.

Azért kiváncsi lennék, hogy néhány hozzászóló mit szólna, ha akár családtag, vagy akár bébiszitter vigyázna a gyerekeire, és amikor hazaérnek közölnék a gyerekek, hogy ja, a bébiszitter megivott 5 dl bort, úgyhogy szegénynek venni kell majd mert elfogyott neki...én hülyét kapnék!

2014. nov. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
30%
Nincs álszentkedés, nem is baj ha iszik a mami, megihat szerintem 2 litert is, és ezzel anyuka is így van hogy megihatja a fél hordót is, de ne akkor amikor a gyerekekre felügyel!!!
2014. nov. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
22%
#63 " hogy ja, a bébiszitter megivott 5 dl bort," - mennyi idő alatt? Ha egy óra alatt, akkor hümmögnék, ha egy fél-egész nap alatt, akkor az egészségére kívánnám...
2014. nov. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
39%
A kérdező valahol írta, hogy az anyósának gond van a vérnyomásával. A vörösbor köztudottan segít beállítani a vérnyomást. Én 20 hetes terhes vagyok, és alacsony a vérnyomásom, a védőnőm azt ajánlotta, igíak meg 2-3 naponta másfél deci vörösbort, a babának semmi baja sem lesz tőle. Az más kérdés, hogy én akkor sem iszom terhesen alkoholt, de elméletileg egy keveset lehetne. Ha terhesen sem okoz gondot, akkor ugyan mi baja lenne a 3 és 8 éves gyerekeknek attól, hogy a nagyanyjuk megiszik 2-3 pohárral? És ahogy valaki írta is, 2-3 pohár nem több 2-3 decinél, a borospoharat ugyanis nem töltjük tele. Ezt még a nagy, harcos antialkoholistáknak és ősanyáknak is illene tudniuk, hozzátartozik az alapműveltséghez. Kérdező, nem az a baj, hogy te sosem iszol a gyerekek jelenlétében, hanem az, hogy ezt az idióta hozzáállást másokra (például szegény anyósodra) is megpróbálod ráerőltetni, mert a nagy, elvakult gyűlöletedben az alkohol iránt annyira tudatlan vagy, hogy fogalmad sincs róla, hogy 2-3 pohár bor az hány deci, és hogy 2-3 deci bortól nem lehet berúgni.
2014. nov. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
38%

Antialkoholista? Ősanya? Alapműveltség? Hát, akkor igyál, kedves kismama, hiszen szabad.

Az ismerettségi körömben bizony nem iszunk hétköznap még bort sem. Nem vagyok antialkoholista, és laza szülőnek számítok, de a borozgatást kihagyom, amíg picik a gyerekeim. Utána sem valószínű, hogy csak úgy megiszok 2-3 pohár bort.

Ettől vagyok rossz, és ősanya, meg mittudomén? Hát fordított világban élunk.

Kedves utolsó: majd a szülésed közben kínáld meg a szlészndet, és orvosodat borral, hiszen az csak egészséges.

2014. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
50%

Az alkohol hatásaitól eltekintve a lényeg, hogy eltér a kérdező és anyósa véleménye:

Kérdező megkéri valami könnyen betarthatóra anyóst, amíg a gyerekek nála vannak. Ugyanolyan kérés, mint mondjuk, hogy ne adjon nekik csokit ebéd előtt.

Ha anyós ennyit nem képes megtenni, akkor bizony van gyanú az alkoholizmusra.

Még ha a kérdező is a világ legbosszantóbb antialkoholista menye, akkor is ez nem egy betarthatatlan kérés. Ráadásul mint írta, nem szól bele semmibe, hogy mit ad nekik vagy mikor fekteti le őket. Egy ilyen apróságot nehogy már ne tegyen meg. Szomszédnak is megtenném, ha vigyázok a gyerekeire.

2014. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
38%

"ja, a bébiszitter megivott 5 dl bort, úgyhogy szegénynek venni kell majd mert elfogyott neki...én hülyét kapnék!"


Ha két óra alatt fogyna el, bosszantana. De így keletkeznek a legendák, ahogy ez a hozzászóló is ferdít.


Hol írta a kérdező, hogy 2-3 óra alatt fogyott el ennyi? Azt írta, hogy:


A hétvégén voltak nála a gyerekek. Ez lehetett egy ottalvós hétvége, 2 nap, 1 éjszaka.


Közel 36 óra alatt elfogyott 3 pohár bor. Nahát, alkoholista!!!

2014. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
27%

#67 "Antialkoholista? Ősanya? Alapműveltség? Hát, akkor igyál, kedves kismama, hiszen szabad.

Az ismerettségi körömben bizony nem iszunk hétköznap még bort sem. " - és, erre most okvetlen fel kellene néznünk mint követendő példa??? Vagy szerinted is tiszteletre méltó magánügy?

(amikor a lányom született, az exem is ivott vagy egy fél pohár pezsgőt... a szülőszobán, a szülőágyon, az orvosa jelenlétében, másfél-két órával a szülés előtt... azt szólta, hogy "egészségetekre" - mielőtt újra kellene éleszteni ez után az infó után, elárulom, hogy az alkoholos infúzió(!!!) szülészeti gyógyszer is, a görcstevékenység visszafogására:) - szóval szörnyen ártalmas lehetett, nélküle mondjuk vagy 10-15 perccel hamarabb szül meg:))) Sokkal több alkohol fogyott a szülészeteken, mint valaha is gondoltad volna, legfeljebb nem Tokaji Furmint hanem Saletanol formájában, és a fenyegető koraszülés leállításának legegyszerűbb ősi módszere otthon még ma is a térd-könyök helyzetben elfogyasztott két feles:)))

2014. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!