Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én fújom fel a dolgot, vagy...

Én fújom fel a dolgot, vagy jogosan vagyok mérges anyósomra?

Figyelt kérdés

Anyósommal eddig jó volt a kapcsolatunk, nem fog komoly vitánk. A hétvégén nála voltak a gyerekeink. Tegnap voltunk boltban, a nagy mondta hogy vegyünk mamának bort, mert elfogyott neki amikor nála voltak. Felhívtam anyósomat, aki mondta hogy igen, tényleg ivott 2-3 pohárral.


Nem értem, ha rá vannak bízva a gyerekek, miért iszik? Ha futni kell velük a kórházba, mit csinál? Nagyon haragszom rá. Elvileg jövő hétvégén is mennének a gyerekek, de én nem akarom engedni őket.


2014. nov. 5. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
39%

Na, még a végén az alkohol tényleg nélkülözhetetlen része lesz az életünknek.

Kedves kérdező! Én sem iszom, ha a gyerekeim velem vannak, és nem bíznám arra a gyerekeimet, aki a jelenlétunkben iszik.

Most megtudtam, hogy ez üldözendő gondolkodásmód, ezzel együtt maradok ennél a gyakorlatnál.

Nyomkodjátok nyugodtan a piros kezeket, hátha attól igazatok lesz.

2014. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
23%
Ja, és az alkoholos infúzió? Az most tényleg pont a témába vág.
2014. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
37%
#71 "Na, még a végén az alkohol tényleg nélkülözhetetlen része lesz az életünknek." - nem nélkülözhetetlen, de MIÉRT nélkülözzük, ha éppen nincs vele szemben egyetlen valós nyomós ok, érv se?
2014. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 SA_milady válasza:
26%
Kedves kérdező, akik azt írják, hogy túlreagálod, azok tuti szeszkóznak, másképp miért épp a te torkodnak esnének, mikor te itt a szenvedő alany vagy??? Megértem az aggódásodat, mert gyerekekről van szó! Mindenki tutira veszi, hogy csak 2-3 pohárral iszik az anyósod, de meglehet az is, hogy zugivó és csak ennyit ismer be. Amúgy nem igazán pozitív példa a gyerekek előtt az alkohol fogyasztása. Nem kellene előttük igyon. Mielőtt megvonnád tőle a gyerekeket, próbálj meggyőződni, meddig megy el az alkoholfogyasztásban. Esetleg konzultálj apóssal (ha van). A többi alkesz beszólásaival pedig ne törődj, nehogy magadra vedd, hallgass anyai ösztönödre, az majd megmondja, mit kell tenned.
2014. nov. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
36%

Szenvedő alany XD Ez jó. Am én is azt írtam még az elején ,hogy túlreagálja, tuti szeszkós vagyok ;)

Ti meg hisztis picsukák....

2014. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
42%

1. A kérdezö (meg pár hasonszörü emberke) igencsak túlreagál, valószínüleg a családjában elöforduló alkoholisták miatt.


2. A bort 1 dl-es pohárral szokás inni, tehát a 2-3 pohár ugyanennyi, azaz 2-3 dl-t jelent (és NEM fél litert), ami nem sok.


3. Arról sehol sem volt szó, hogy az anyós minden nap meginna ennyit, illetve egy üveggel egyszerre. Az, hyog kiürült, nem jelent semmit, nekünk (3 felnött)pl. max. hetente egyszer ürül ki a 7 dl-es üveg, de egyszer mindenképpen igen.


4. A kultúrált étkezésbe beletartozik ennyi alkoholtartalmú italok fogyasztása, ez még véletlen sem alkohlizmus. Ez nemcsak MO-on van így, hanem minden müveltebb országban, ez az asztali kultúra része.


5. Attól, hogy az kérdezö antialkoholista - akármilyen okból is-, nem várhatja el, nem teheti kötelezövé, hogy az egész világ az legyen a kedvéért.


6. Ennyi bor elfogyasztása nem korlátozza a szellemi képességeket, itélöképességet (ezért is van MO kivételével mindenhol megengedve ennyi alkohol fogyasztása után is az autóvezetés). Emiatt cirkuszolni tehát nem érdemes.


7. Ha a gyereknek valami baja lenne, akkor vagy apróság, amihez nem kell orvos, vagy ha igen, akkor sem célszerü egy ideges embernek szállítani, hanem vagy mentöt, vagy taxit hívni.

2014. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
0%

Én azt mondom 2-3 pohár nem olyan sok...

DE azért ez nem szép tőle

2014. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!