Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én fújom fel a dolgot, vagy...

Én fújom fel a dolgot, vagy jogosan vagyok mérges anyósomra?

Figyelt kérdés

Anyósommal eddig jó volt a kapcsolatunk, nem fog komoly vitánk. A hétvégén nála voltak a gyerekeink. Tegnap voltunk boltban, a nagy mondta hogy vegyünk mamának bort, mert elfogyott neki amikor nála voltak. Felhívtam anyósomat, aki mondta hogy igen, tényleg ivott 2-3 pohárral.


Nem értem, ha rá vannak bízva a gyerekek, miért iszik? Ha futni kell velük a kórházba, mit csinál? Nagyon haragszom rá. Elvileg jövő hétvégén is mennének a gyerekek, de én nem akarom engedni őket.


2014. nov. 5. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
53%
Ez a totális absztinens hozzáállás fog a kamaszkori, egyetem alatti hányásig piáláshoz vezetni. Ha a gyerek otthon megtanulja (úgy hogy látja, nem úgy, hogy megkóstolja, mielőtt valaki félreérti) az egészséges, mértékletes alkoholfogyasztási kultúrát, akkor kisebb lesz az esély, hogy elveszti a fejét. És 2-3 deci még bőven belefér ebbe a kategóriába.
2014. nov. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
29%
Borzasztó mennyien látjátok helyesnek gyermek mellet inni.Gyerekek mellet nem lehet inni! Én és férjem sem teszem,soha.napi 2-3 pohár bor pedig már alkoholizmus csak nézzetek utána!Azért mert ez vidéken elfogadott dolog egyáltalán nem normális.Én sem bíznám rá a gyerekemet.A kérdező gondolkodik helyesen!És igenis egy szülő nagyszülő mindig álljon készen borzasztó az ha a gyermek sose számíthat a szüleire mert "drágám én ma már ittam egy pohár bort"
2014. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
33%
Végig olvastam és tényleg elszomorító hogy az alkoholizmus ennyire normális.Aki meg nem beszél csúnyán nem dohányzik nem iszik az nem normális sőt sajnálva is van mert így nem lehet élni.Nem iszok,nem dohányzok,nem beszélek csúnyán ja és ettől teljesen jól érzem magam és boldog vagyok.Kérdező meg ha megkérdez egy szakembert neki fog igazat adni.
2014. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
50%

Nézd #52, akkor ti gondoljátok így, más meg gondolja máshogy... A WHO pl így gondolja:

"Az alkohol rendszeres fogyasztása akkor minősül betegségnek, ha az alkoholizmus testi, lelki és szociális tünetei már kimutathatóak. Az alkoholistát a hozzászokás és a függőség jellemzi, és ezenkívül az ivási szokásai is jellegzetesen átalakulnak. A testi függőséget a toleranciafokozódás (egyre nagyobb mennyiségek ivása ugyanolyan hatás eléréséhez), és az alkohol hiányában vagy a szokottnál kevesebb mennyiségű alkohol fogyasztásakor jelentkező megvonási tünetek jellemzik."

Valóban volt egy olyan elborult sötét korszaka a pszichiátriának - amerikai felvetésre, mi másra - ami már a rendszeres napi 1 üveg sört vagy az ezzel ekvivalens 2-3 dl bort is alkoholizmusnak tartotta, de szerencsére ez a fajta végletes idiotizmus már a múlté egy jó ideje. Ha jól rémlik, ma úgy szól a kotta, hogy férfinél heti 20 üveg, nőnél heti 15 üveg sör vagy ezzel azonos alkoholtartalmú más ital esetén beszélünk "nagyivóról" - ami hajlamosít az alkoholizmusra - és ennek a duplája esetén mondhatjuk már alkoholistának az illetőt... vagy akkor, ha alkohol hiányára jellegzetes elvonási tünetekkel reagál. Tehát aki megiszik naponta rendszeresen egy szokásos 7,5 decis bort az egy alkoholizmusra veszélyeztetett nagyivó, aki kettőt, az már valszeg alkoholista... aki meg 2-3 dl-t, annak meg kedves egészségére.

Ezzel a fajta elvakult maximalizmussal csak azt lehet elérni, hogy egyre kevesebben fognak a gyerekvállalás mellett dönteni, semmi egyebet...

2014. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
30%

Kedves 50-es ! Idézzél helyesen, ha már idézel. 2-3 pohár bor, az már bizony 1/2 liter körül van.

Hisztis pi@a lennék? Lehet, de inkább vagyok az, mintsem normálisnak tartanám a gyerekek melletti piálást.

Akarhogy szépítgetitek, a nagyi piált a gyerekek mellett.

Nem egy pohárka bor volt, hanem több. De persze ez teljesen normális 2 gyerek mellett. És igen, ha valaki minden nap iszik alkoholt, az bizony alkoholista.

2014. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
24%
Nem értem, miért 2-3 dl- ról beszéltek, amikor 2-3 pohárról van szó.
2014. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
71%

"Végig olvastam és tényleg elszomorító hogy az alkoholizmus ennyire normális."


Senki nem beszélt alkoholizmusról. Inkább annak kellene szakember aki 2-3 pohár bor elfogyasztásából már alkoholizmusra asszociál.

2014. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
64%

56-os nem tudom ti mekkora pohárba mennyi bort szoktatok tölteni, de kulturáltan valahogy így szokás és ez egy deci:


[link]

2014. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
74%
Hol írta a kérdező, hogy NAPONTA ivott 2-3 pohár bort?
2014. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
47%

"Nem értem, ha rá vannak bízva a gyerekek, miért iszik? Nagyon haragszom rá."


Kérdező!

Az a legnagyobb baj, hogy álszent vagy!

Mert ugye csak nem akarod elhitetni velünk, hogy amíg fel nem nőnek a gyerekek, addig te egyetlen kortyot sem fogsz inni?!

Se szülinapon, se névnapon, se szilveszter éjfélkor...stb...

2014. nov. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!