Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a rossz? Rosszul...

Logisz kérdése:

Én vagyok a rossz? Rosszul látom a helyzetet? Költözzünk vagy ne?

Figyelt kérdés
15 éve vagyunk együtt a párommal. Van két gyerekünk. Nem igazán jöttem ki az anyósommal, ezért elköltöztünk albérletbe. Akkor, ott kezdtünk rendbe jönni anyagilag. Dolgoztunk, a lányok oviba jártak. Idejét éreztük saját lakásnak. Az anyósom felajánlotta a házat (ami igazából már a fia nevén volt és lakatlan), hogy lakjunk ott, mert ő elköltözik. Kifizettük a tartozásait is. Nehezen, de belementem, mondván megbánjuk. Most visszajött hozzánk, szó nélkül, nem tudni meddig. Egy szobába neveljem fel a gyerekeimet, mert ő nem hajlandó eltartani magát? Költözni szeretnék, de ugye erre a házra sok pénzt és munkát fordítottunk. De belefáradtam, hogy mi fizetünk mindent. Nem érdemlünk meg egy külön házat? Nyugodt családi környezetet? Mit tegyünk?

2015. márc. 4. 10:32
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy vennénk egy másikat, ez úgyis kicsi és bővíteni kellene. Van lakástakarékunk, ami most jár le (mert szerencsére azt még nem költöttük rá a házra), igényelnénk a szocpolt a kér gyerekre, meg vennénk fel valamennyi hitelt, sok nem is kellene. Ezt a házat meg "ráhagynánk", lakjon benne. Akkor meglenne mindenkinek a sajátja. Mert hát miért várjam el a bátyustól, hogy vegye a nyakára ha én sem tenném? Később, meg ha úgy alakul eladnánk vagy kiadnánk albérletbe a házat...
2015. márc. 4. 12:03
 22/42 anonim ***** válasza:
69%
Ráhagyjátok akkor egy csomó tartozást fog nemtel felhalmozni. Csak ölnétek a pénzt a házba.
2015. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
64%
Nem rossz ötlet, csak azt nem tudom, ha 100 %-ban egy ingatlan a férjed nevén van, járnak-e a kedvezmények lakásvásárlás esetén.
2015. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Megpróbálnánk ellenőrizni, felügyelni...

De már nincs jobb ötletem.

Kell a nyugalom a családnak, mert erre mi fázunk rá! A gyerekek is érzik, hogy nincs minden rendben...nem hülyék. Szeretem a férjemet, de ez hosszú távon szétválaszt minket!


A külön szobákról nem is beszélve, két gyerekre kellene a hely.

2015. márc. 4. 12:09
 25/42 anonim ***** válasza:
11%

Nyilván neked van igazad, de ha az anyósnak haszonélvezeti joga van - és feltètelezem van - akkor nem tudjátok sehogysem kirakni onnét, max. Józan ésszel rávenni a költözésre, de erre ugye nem sok az esély.

Mondjuk elege nem értem hogy gondoltátok, hogy egy 4 fős családnak elég 2 szoba, és miért öltétek ebbe a pénzt, de a ti dolgotok.

A házat eladnám, vennék hitel segítségével egy nagyobbat, és az anyósnak egy olcsó garzont, 1 főre nem kell neki több, ha úgysem tudja magát eltartani.

2015. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem üljetek le, és beszéljétek megvele.

Amúgy én is inkább vennék egy garzont, és előre fizetős mérőórát rakatnék rá.

Azzal nem tud tartozást halmozni.

2015. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
51%

Nem írhattad volna ki a kérdésedet normálisan, teljes magyarázattal?! Mindig közbeírsz egy-egy aprócska, nem figyelmen kívül hagyható tényt, ami változtat a nézeten.


Én azt értettem, így már az utolsó kommented után, hogy anyós a párodra íratta a házát, ti kifizettétek a testvérét, vagyis az ő öröksége letudva. Ami nem egyértelmű számomra, hogy anyósnak is fizettetek e. Nem számlatartozásra gondolok, hanem a házából, hogy saját otthonra tehessen szert. Mert ilyen esetekben vagy így működik, vagy marad az anyóssal lakás, megoldani, hogy neki is legyen legalább egy saját szobája.

Amúgy jól ráfaragtatok ki erre, elment egy csomó pénzetek, és nyugalmatok még sincs. De ezt nem is értem, hogy gondoltátok mindannyian, hogy anyósod földönfutó lesz, mert a gyerekeinek már életében kell az örökségük? Ilyen nincs.

2015. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
70%
Ha ez a ház a férjed nevén van, nem vagytok szocpolra jogosultak.
2015. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
34%

De miért kellett volna anyósnak íratni ide-oda? Az én apai nagyanyám sem kapott semmit a házból mikor nagyapám meghalt, mivel a ház nagyapám szüleié volt, és nagyanyámnak soha semmi köze nem volt hozzá, így az ő kihagyásával azonnal a gyerekei örökölték. A kérdezőéknél meg a másik testvért kifizették belőle, de hát szegény anyukának kell hol lakni (Nagyanyám is abban a házban lakik, se tulajdona, se haszonélvezete, de a gyerekei nem rakják ki azért.)


Ebben nincs semmi érdekes, ez teljesen természetes, sokszor van, hogy a házasság előtt az egyik fél hoz egy házat/lakást, vagy később az egyik fél örökségből lesz ház/lakás, ami az ő különvagyona, és a másiknak semmi köze hozzá, se amígy amaz él, se utána.


De kérdező, én azt nem értem, hogy ha az egyik gyerekétől azért jött el, mert a gyerekek miatt nincs hely, akkor nálatok hogy fér el? Két szobára két gyerekkel vagytok. Én biztos nem nyomorognék egy szobában miatta. A fenét. A gyerekeket visszaköltöztetni szépen a másik szobába, és ha a maminak nem tetszik a kisebb hely, akkor szedje a sátorfáját, vagy tegyen ki egy ágyat magának a konyhába, mint régen csinálták az öregek. Komolyan én ezt nem is értem, örülhetne, hogy egy sarkot kap, ti meg vagytok olyan hülyék, hogy két gyerekeket benyomorítjátok magatokhoz, mint a cigányoknál, anyós meg magában van külön szobában? Hát akkor már inkább a mamával lakjanak a szobában, az legalább már házaséletet se akar élni basszus...

2015. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
40%
Éreztesd vele hogy nem itt lakik, mielőtt megszokja :D
2015. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!