Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a rossz? Rosszul...

Logisz kérdése:

Én vagyok a rossz? Rosszul látom a helyzetet? Költözzünk vagy ne?

Figyelt kérdés
15 éve vagyunk együtt a párommal. Van két gyerekünk. Nem igazán jöttem ki az anyósommal, ezért elköltöztünk albérletbe. Akkor, ott kezdtünk rendbe jönni anyagilag. Dolgoztunk, a lányok oviba jártak. Idejét éreztük saját lakásnak. Az anyósom felajánlotta a házat (ami igazából már a fia nevén volt és lakatlan), hogy lakjunk ott, mert ő elköltözik. Kifizettük a tartozásait is. Nehezen, de belementem, mondván megbánjuk. Most visszajött hozzánk, szó nélkül, nem tudni meddig. Egy szobába neveljem fel a gyerekeimet, mert ő nem hajlandó eltartani magát? Költözni szeretnék, de ugye erre a házra sok pénzt és munkát fordítottunk. De belefáradtam, hogy mi fizetünk mindent. Nem érdemlünk meg egy külön házat? Nyugodt családi környezetet? Mit tegyünk?

2015. márc. 4. 10:32
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
77%
Álljatok elé és mondjátok neki, hogy 1 szobában 4en lakni már nem egészséges, ezért úgy döntöttetek, hogy a házat eladjátok, vagy éppen keresitek a megoldást mert ez így nem lehet tovább. Kezdjen el gondolkozni, hogyan lesz az élete tovább.
2015. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Költőnő? ***** válasza:
19%
utolsó+1
2015. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
4%

"Álljatok elé és mondjátok neki, hogy 1 szobában 4en lakni már nem egészséges, ezért úgy döntöttetek, hogy a házat eladjátok"


Szerintem ezt ne. Ne mondjátok, hogy eladjátok a házat. Ez kb. azt jelenti, hogy de jó, nagyobbat vesztek, hogy még jobban elférjek? Nem. Mondjátok meg, hogy nem egészséges, ezért a gyerekek visszakapják a szobájukat, neki meg lesz esetleg egy ágya és jónapot, ha nem tetszik mehet máshova.

2015. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
50%
Miert nem megy a testverehez? Kepes nezni,hogy nyomorogtok egy szobaban....Kozoljetek vele,hogy hamarosan koltoztok,mert hazat kell vennetek,mert nem fertek el..
2015. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
52%
De mégis miért kéne nekik eladni a házat meg elköltözni amiatt, hogy nem férnek el? Elférnek, csak voltak olyan hülyék, hogy az egyik szobát teljes egészében átengedték a vénasszonynak.
2015. márc. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
61%
De kis sunyi elköltözik hogy nyomjátok bele a nagy pénzt a házba utána vissza jön :D
2015. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerűen közöljétek vele, hogy nem fértek el, életvitelszerűen nem tudjátok őt tovább vendégül látni, és legyen szíves gondoskodjon más lakhatási formáról a saját maga számára, mert a hétvégén a gyerekeket visszaköltöztetitek a saját szobájukba, és neki is kényelmetlen lesz így. Nem erre rendezkedettek be, amikor elment. Túl sok pénzetek áll abban a házban, hogy csak úgy otthagyjátok, így viszont nem lehet élni, egy szobában nyomorogva,. az meg eszedbe ne jusson, hogy ott hagyjátok, ti meg elkötöztök, mert olyan hátralékokat fog fölhalmozni, hogy életed végéig fizethetitek.
2015. márc. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes módon arra nem válaszol a kérdező, hogy anyóst is kifizették-e, vagy csak a testvért. Mert ugye egyáltalán nem mindegy.
2015. márc. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
56%
38. Így van. Azért az mégsem lehetett reális elképzelés, hogy a két testvér elosztozik az anyjuk házán, neki meg nem marad semmije, lakjon ahol akar. Miért menne a testvéréhez, vagy bárkihez? Aki ekkora baromságot ír, az odaköltözne a testvére nyakára, vagy magához költöztetné őt?! Ilyen szituból nem lehet jó kijönni, mert igenis vagy gondoskodni kell anyuka lakhatásáról a 2 testvérnek, ha már szépen elosztoztak a házán, vagy aki a házába maradt, biztosítson neki ott továbbra is lakhatást. Ezt talán nem ártott volna tisztázni az osztozkodás előtt. Mondjuk most már talán a legjobb megoldás, ha anyagilag felérik, hogy vegyenek másikat maguknak, a mama meg lakjon a házában. A halála után így már csak az övüké lesz.
2015. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
49%

Ha jól értem, anyósnak olyan sok tartozása volt, hogy annak az átvállalásával fizették ki őt, tehát azon felül nem kapott pénzt. Viszont annó úgy állapodtak meg, hogy anyós elköltözik onnan, megoldja másként a lakhatását. Most pedig ahogy írja, "visszajött hozzánk, szó nélkül".


Szerintem üljetek le és beszéljétek át a dolgot, ez így nem jó valószínűleg neki sem.

2015. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!