Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a rossz? Rosszul...

Logisz kérdése:

Én vagyok a rossz? Rosszul látom a helyzetet? Költözzünk vagy ne?

Figyelt kérdés
15 éve vagyunk együtt a párommal. Van két gyerekünk. Nem igazán jöttem ki az anyósommal, ezért elköltöztünk albérletbe. Akkor, ott kezdtünk rendbe jönni anyagilag. Dolgoztunk, a lányok oviba jártak. Idejét éreztük saját lakásnak. Az anyósom felajánlotta a házat (ami igazából már a fia nevén volt és lakatlan), hogy lakjunk ott, mert ő elköltözik. Kifizettük a tartozásait is. Nehezen, de belementem, mondván megbánjuk. Most visszajött hozzánk, szó nélkül, nem tudni meddig. Egy szobába neveljem fel a gyerekeimet, mert ő nem hajlandó eltartani magát? Költözni szeretnék, de ugye erre a házra sok pénzt és munkát fordítottunk. De belefáradtam, hogy mi fizetünk mindent. Nem érdemlünk meg egy külön házat? Nyugodt családi környezetet? Mit tegyünk?

2015. márc. 4. 10:32
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
91%
Most akkor ban köze jogilag, vagy más módon a házhoz amiben laktok, vagy nincs? Mert ha mondjuk az övé volt, a párodnak csak úgymond az ölébe hullott, akkor jobban érthető anyós. De ha nincs, a párod a saját jövedelméből vette, akkor nem csak jogilag, hanem teljesen a tiétek. Nem költözhet anyós oda csak úgy a nyakatokra. Egyébként most hol alszik, mert gondolom a 2 szoba be van rendezve, egyik a gyerekeknek, a másik nektek.
2015. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Ha azt mondja, hogy ha vissza akar jönni, eszembe sincs ide költöznöm. De előtte leültünk megbeszélni és ő mondta, hogy nem akar ide vissza jönni, elmegy inkább a tesójához lakni, ha ott útban lesz. Kevés lett a hely a gyerekek miatt, ezért mennie kellett. Így jött ide. Tudhatta, hogy nem akarunk vele közösködni, nyíltan megmondtuk neki, meg hát nem véletlen mentünk el az albérletbe sem. Ő soha semmivel sem segített minket, még mikor úgy költöztünk el, hogy egy kávéra való cukrunk sem volt, akkor sem. Nem látogatott, nem jött, csak ha kellett neki valami. Akkor én miért legyek a jó és segítsek neki? A gyerekeim elől veszi el a pénzünk.
2015. márc. 4. 11:08
 13/42 A kérdező kommentje:
Jogilag nincs köze hozzá, de az övé volt, itt élt. Egyik szobába lakik ő, a gyerekekébe, a másikba mi négyen. Ami persze igencsak kicsi...
2015. márc. 4. 11:13
 14/42 anonim ***** válasza:
88%

Ja, hát basszus, akkor menjetek ti albérletbe, vagy vegyetek sajátot. A ház úgy a párodé, hogy az anyjának, akinek volt, most nincs háza, mert neki adta (nagy marhaság volt tőle, miért nem örökölte majdan?)

Ami anyóstól nem volt fair, hogy azt mondta ő nem akar ott élni, így t beköltöztetek. Most meg mégis odaköltözne annak ellenére, hogy tudja nem akartok vele élni, és a ház sem elég nagy így már. Sajnos erre ráfaragtatok, nagyon csúnya húzás volt anyósodtól, de így tényleg nektek kellene megoldanotok a lakhatásotokat.

2015. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
91%

Ezek szerint a másik fia nem is örököl a házból az anyja halála után? Csak a férjed nevére van íratva?


Megértem, hogy idegesít anyós, de szerintem nem azért íratta a fia nevére, hogy ő máris a saját tulajdonának érezze. Felelőtlenek voltatok, amikor pénzt öltetek bele. Én a helyetekben elköltöznék, mert a mama nem fog. Gondolom nincs pénze, albérletet nem tud fizetni. Mondjuk jó kérdés, ha ti elköltöztök, ki fogja a ház rezsijét állni, de az már legyen az ő gondja.

2015. márc. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Fele-fele arányban örököltek, de mi kifizettük neki. Nem tudom, hogy felelőtlenség e ha adsz a saját anyád szavára (párom szemszögéből nézve)? Ha neked megígérné, hogy ez meg ez lesz, nem hinnél neki? A legnagyobb bűnünk, hogy bíztunk benne, ami persze utólag nézve kár volt!

(A rezsit meg oldja meg a nyugdíjából, egy főre nem milliós összeg! A miénket sem fizeti senki.)

2015. márc. 4. 11:42
 17/42 anonim ***** válasza:
86%
Ja, hogy ti ki is fizettétek a fél házat? Azt írtad, hogy anyós tartozásait fizettétek ki. Ebbe mégis hogy mertetek belemenni? Hiszen a másik fele a tesó nevén van.
2015. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Nem, csak volt. Kifizettük a tesót, most a mi nevünkön van a ház 100%-ban. Ezután mivel volt elmaradása az anyósomnak (szennyvíz, szemét, kommunális adó), ezt is rendeztük.
2015. márc. 4. 11:49
 19/42 anonim ***** válasza:
75%
És mit csinált anyósod a fél ház árával? Ha mindenkit kifizettetek, akkor teljes egészében a ti tulajdonotok a ház. Anyósnak meg kell mondani, hogy el fogjátok adni, van fél éve, hogy albérletet keressen, vagy visszaköltözzön a másik fiához.
2015. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
69%
Hát ez esetben semmi köze a házhoz, mindent kifizettetek ha jól értem! Hová lett az a pénz amit kapott érte? Abból nem tudna albérletbe menni, vagy lakást venni? Sajnos itt a férjednek kéne határozottan fellépni, ami nem lesz könnyű. Én nem mennék el ha kifizettem, de tudatnám a férjemmel, hogy rá fog menni a házasságunk ha anyós marad, muszáj lesz megoldani. Nyugdíjából nem jön ki egy kis albérlet?
2015. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!