Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? A párom nem képes...

Mit tegyek? A párom nem képes elszakadni a szüleitől. Pénz hatalom?

Figyelt kérdés

2 és fél éve járunk. nagyon jól megy köztünk minden. 1 évvel ezelőtt a szülei elkezdtek épülni egy társas házi lakást, hogy az majd ki lesz adva albérletbe.hozzá tenném a barátomék nagyon jól élnek anyagilag (ami engem sosem érdekelt!!) 1 hónapja folytak a tervek erről a lakásról amikor kitalálták, hogy eladják a hatalmas családi házukat épülnek egy kisebb családit ahol ketten élik nyugdíjas éveiket. és akkor a társasházi lakásba költözünk be a barátom és én. hatalmas volt a boldogság(nem vagyok az a bele élős típus mert bármikor közbe jöhet valami, de ez esettben sikerült nagyon bele élnem magam. szépen elterveztünk minden! álmodoztunk sokat hogy milyen jó lesz együtt élni... az én szüleim is ajánlottak fel pénzt hogy akkor az én részemről is legyen a lakásba valami.. persze nem fogadták el. 2 hónap elteltével megkérdezték a barátomat, hogy mi lesz a macskámmal... mondta hogy a cica is jön! (hiszen a macskám is szerepelt a közös kis tervünkben) közölték hogy a macska nem jöhet .. a szüleivel személyesen ezt nem hozzuk szóba mert senki nem akar vitát de én a barátomnak meg mondtam hogy így nem költözök oda hogy már most bele van szólva a dolgokba.. mind ennek ellenére a barátom beköltözik egyedül..nemtudom ki mennyire tudja bele élni magát a szituációba és ki mit szűrt le.. de én elárulva,csalódottnak, semmibe vettetnek éreztem magam.. a barátom nem értette és a mai napig sem érti hogy mért vagyok ettől szomorú és mért fáj.. megoldást egyedül én próbáltam meg keresni..(szüleimnek van egy panel lakása igaz albérlők laknak benne de meglehetett volna oldani hogy ketten beköltözzünk és ott senki nem szab feltételeket.. a barátomnak nem tetszett mindig volt valami kifogás..drága a panel, sokat kell lépcsőzni, nem akar panelban élni..) mindig én hozom szóba a dolgot és az a vége hogy folyton csak a szüleit védi... (nem arról van szó, megértem a szüleit sok pénzünk van a lakásba de a bútorokat mi vettük volna bele ha esetleg megrongált volna valamit a cica, (amit nem szokott mert itthon se teszi) akkor az az mi kárunk..) nem nekik kellett volna a macskával élni.. meg igazából nem is csak a macskáról van szó.. ha egy tárgyról lenne szó egy jelentéktelen dologról is nem várhatnak el tőlem ilyet mert az is én vagyok és hozzám tartozik. Lehet hogy a barátom nem akar velem együtt lakni? de akkor mér hagy szenvedni, hogy anyáékat választja? nekem nem kell a több százezres vagy épp milliós konyha meg stb... én csak vele szeretnék

élni... segítsetek! 22/L



2015. szept. 30. 22:13
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, ezt nem neked írtam, hanem a 8-asra reagálva..

De attól még lehet hogy vége lesz a kapcsolatodnak, de ne sírj utána, lesz jobb is. Ha neked fontos az anyagi biztonság akkor biztos találsz olyat aki meg tudja ezt adni, de úgy hogy tiszteletben tart téged is.

Bár nem nagyon írtál részleteket szóval azt nem tudom hogy helyre tudjátok e hozni a dolgot.

2015. okt. 1. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
50%

8-as Amúgy meg mi az hogy butácska? Lehet hogy remek anya lesz, jól főz, vagy ilyesmi... Nagyon sok pasinak fontosak ezek a tulajdonságok is, nem mindenki vevő a ku.r.vákra.

Neked más a zsánered az oké, az sem baj, ha a ku.r.vák vagy ha becsicskulnál egy gazdag nőnek egy lakásért, de a kérdés nem erről szólt, a hozzászólásod nem oldja meg a vázolt problémát..

2015. okt. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
98%
A barátod még véletlenül se akart alárendelt szerepbe kerülni hogy a szüleid lakásába költözzön,és gondolom a társasházi lakás jobban is néz ki.A szülei is csak azért nem akartak tőletek pénzt elfogadni,hogy még véletlenül se legyen semmi közöd a lakáshoz.Ezek után te azt gondoltad milyen jó lesz ha együtt beköltöztök.Semmi nem lett volna jó.Nagy eséllyel mindig is éreztette volna veled a barátod,hogy az az ő lakása,szüleiről nem beszélve,neked kuss lett volna ott.Még pénzt se rakhattál volna bele hogy egy picit a magadénak is érezd.A barátodnak időközben fény gyúlt az agyában : " Milyen buli hogy lesz egy saját lakásom,ki akar ide plusz nyűgöt egy barátnő személyében aki lehet csak osztaná itt az észt,mikor semmi köze hozzá,így legalább az én lakásomban azt fogok csinálni amit én akarok.",stb.Érti ő miért fáj ez neked,de nem fogja megmondani az igazságot,hogy ő most örül ennek a helyzetnek.Megmondom őszintén,én ugyanígy gondolkodtam fiatalon,önző voltam,"az én házam,az én váram" szemlélettel.A 3.X-et elhagyva kezdtem megváltozni ezen a téren gondolkodásban.Felesleges erőltetned ezt a kapcsolatot.
2015. okt. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
90%
Sajnálom, hogy így alakult. De szerintem te is látod, mi a helyzet, de reménykedsz, hogy nem úgy van, ahogy látod. Hidd el, ha beköltözöl, akkor ott vége az önálló életnek, mindenbe bele fognak szólni. Először csak kis dolgokba, aztán abba is később, hogy neveljétek a gyereket, ha lesz. Szerintem te megtettél mindent, más lehetőséget is felvázoltál a párodnak, de úgy tűnik, hogy neki fontosabb az a másik lakás, nem pedig az, hogy függetlenül éljetek szülők nélkül. Kitartás.
2015. okt. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon jól tetted, hogy elsőre azt mondtad, hogy ha a macska nem akkor Te sem. Az elején kell a sarkadra állni és látod akkor kiderülnek a dolgok. Ráadásul a Te szüleidnek is van lakása ahova mehetnétek külön, ha nem is olyan extra. Ne hagyd , hogy azt éreztessék Te mennyire kevesebb Vagy náluk. Írtad, hogy a szüleid is adtak volna bele pénzt, illetve az ő lakásukba is költözhettek, szóval a Te családod sem annyira szegény. Sajnos úgy néz ki a párod családja a pénzükkel mutatják ki, hogy ők írányítanak vagy ilyesmi. Az baj,a párod nem is érti Te ettől miért Vagy szomorú. Az a helyzet vagy elfogadod, hogy ő nem akar még együtt élni, nem kész rá. Sajnos Ő nem annyira szerelmes Beléd, mint Te őbelé. Kifogásokat keres és ezt már sajnos Te is érzed.
2015. okt. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
16%

Arra meg nem gondoltal hogy a baratod nem akar a macskaval egyutt lakni?


Amugy meg mi segitsunk? Ha mar most nem megy a kommunikacio koztetek, akkor ennek a parkapcsolatnak amugy sincs jovoje.

2015. okt. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó,kedvelem, mikor valaki ide írja, hogy a kérdező miért itt var választ.... Ööö...mert ez egy olyan fórum, amit erre találtak ki? Talán?

Kérdező: legtöbben leírtak a lényeget, én is vittem volna a macskaimat ( kettő van), nem azért, mert fontosabbak, mint a párom, hanem mert azzal, hogy lettek nekem, felelősséget vállaltam értük.

A parodrol annyira eszembe jut egy exem, aki ugyanígy viselkedett, kézi vezérléssel irányította anyuka. Nem sokat voltunk együtt.

2015. okt. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
97%
Személy szerint nem mennék bele olyan kapcsolatba, ahol a másik fél pénze uralja az egész kapcsolatot. Az ilyen helyzet csak kiszolgáltatottságot eredményez, neki lesz háza, neked semmid. Hidd el, ezek a dolgok az esetleges későbbi veszekedések során elő fognak kerülni, a pénzt lehet a legjobban a másik orra alá dörgölni. Erre még rátesz egy lapáttal a zsarnokoskodó anyós és após, az összes káros befolyással együtt. Csak úgy tudnám elképzelni a kettőtök kapcsolatát, ha jó messzire költöztök a szülőktől albérletbe, majd EGYÜTT megteremtitek a közös ház alapjait.
2015. okt. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
94%

figyelj, nem vagy fontos. ennyi.

vagy elfogadod vagy elhagyod.

2015. okt. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
95%

Sokat elárul, hogy már az elején sem fogadtak el tőled pénzt, amit a házba tehettél volna, hogy valamennyi közöd neked is lehessen hozzá. Ez már eleve arra utalt, hogy "te ugyan semmit nem fogsz itt rendezkedni, mert közöd sincs és ne is legyen ehhez a házhoz!"

Jobb, hogy most derültek ki ezek a dolgok, még ha a háziállatod révén is, de ha már így indítanak, hogy ami elvileg a fiúk háza, oda ŐK (?) nem engednek macskát, semmi jót nem ígér. Elmondom Neked, hogy oda te egy szöget nem verhettél volna be, és nem válaszhattál volna bele bútort sem, még ha közösen vettétek volna a pároddal, mert ha anyunak és apunak nem tetszik akkor dobhatod ki..na meg, hogy minek vettél oda bármit is, amikor közöd sincs hozzá? Tehát inkább hagyd a fenébe a srácot, és keress egy normális pasit, aki kiáll érted, és nem anyu-apu rángatja zsinóron..

2015. okt. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!