Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? A párom nem képes...

Mit tegyek? A párom nem képes elszakadni a szüleitől. Pénz hatalom?

Figyelt kérdés

2 és fél éve járunk. nagyon jól megy köztünk minden. 1 évvel ezelőtt a szülei elkezdtek épülni egy társas házi lakást, hogy az majd ki lesz adva albérletbe.hozzá tenném a barátomék nagyon jól élnek anyagilag (ami engem sosem érdekelt!!) 1 hónapja folytak a tervek erről a lakásról amikor kitalálták, hogy eladják a hatalmas családi házukat épülnek egy kisebb családit ahol ketten élik nyugdíjas éveiket. és akkor a társasházi lakásba költözünk be a barátom és én. hatalmas volt a boldogság(nem vagyok az a bele élős típus mert bármikor közbe jöhet valami, de ez esettben sikerült nagyon bele élnem magam. szépen elterveztünk minden! álmodoztunk sokat hogy milyen jó lesz együtt élni... az én szüleim is ajánlottak fel pénzt hogy akkor az én részemről is legyen a lakásba valami.. persze nem fogadták el. 2 hónap elteltével megkérdezték a barátomat, hogy mi lesz a macskámmal... mondta hogy a cica is jön! (hiszen a macskám is szerepelt a közös kis tervünkben) közölték hogy a macska nem jöhet .. a szüleivel személyesen ezt nem hozzuk szóba mert senki nem akar vitát de én a barátomnak meg mondtam hogy így nem költözök oda hogy már most bele van szólva a dolgokba.. mind ennek ellenére a barátom beköltözik egyedül..nemtudom ki mennyire tudja bele élni magát a szituációba és ki mit szűrt le.. de én elárulva,csalódottnak, semmibe vettetnek éreztem magam.. a barátom nem értette és a mai napig sem érti hogy mért vagyok ettől szomorú és mért fáj.. megoldást egyedül én próbáltam meg keresni..(szüleimnek van egy panel lakása igaz albérlők laknak benne de meglehetett volna oldani hogy ketten beköltözzünk és ott senki nem szab feltételeket.. a barátomnak nem tetszett mindig volt valami kifogás..drága a panel, sokat kell lépcsőzni, nem akar panelban élni..) mindig én hozom szóba a dolgot és az a vége hogy folyton csak a szüleit védi... (nem arról van szó, megértem a szüleit sok pénzünk van a lakásba de a bútorokat mi vettük volna bele ha esetleg megrongált volna valamit a cica, (amit nem szokott mert itthon se teszi) akkor az az mi kárunk..) nem nekik kellett volna a macskával élni.. meg igazából nem is csak a macskáról van szó.. ha egy tárgyról lenne szó egy jelentéktelen dologról is nem várhatnak el tőlem ilyet mert az is én vagyok és hozzám tartozik. Lehet hogy a barátom nem akar velem együtt lakni? de akkor mér hagy szenvedni, hogy anyáékat választja? nekem nem kell a több százezres vagy épp milliós konyha meg stb... én csak vele szeretnék

élni... segítsetek! 22/L



2015. szept. 30. 22:13
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
91%

"már az elején sem fogadtak el tőled pénzt, amit a házba tehettél volna, hogy valamennyi közöd neked is lehessen hozzá. "


A fiu szulei helyeben en is igy csinaltam volna, nyilvan amig nem hazasok, addig jobb az ilyen tisztazatlan helyzeteket elkerulni.

2015. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
91%
21-es, nyilván a szülők a gyerekük érdekét fogják nézni, és nem egy 22 éves lányt. Itt konkrétan nem is azzal van a gond, hogy adhatott-e bele a kérdező pénzt vagy sem, hanem, hogy onnantól, hogy a fiúk beköltözött a házba, amit a szülők Neki vettek/építettek, akkor onnantól miért ők befolyásolják a gyereket, hogy a párja viheti-e magával a macskáját vagy sem? Ha bárki odaköltözik hozzá ezután, és a barátnő piros sötétítőt vesz a nappaliba, de a srác szüleinek nem tetszik, akkor leszedetik vele?
2015. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
62%
Persze, a gyerekük érdekeit nézik ezzel nincs is baj de ez nem normális hozzá állás. Miért ne vihetett volna a kérdező oda pl ágyat? Aztán ha szétmennek viszi magával, a párja szüleinek nem lenne gond másikat venni. Azért nem egy 16 éves éretlen kisfiúról beszélünk hogy a szülei ilyen mértékben lekorlátozzák. Persze nem csak ők a hibásak hanem maga a srác, amiért ezt hagyja meg nyilván kényelmes is neki a helyzet.
2015. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
97%

"te ugyan semmit nem fogsz itt rendezkedni, mert közöd sincs és ne is legyen ehhez a házhoz!"


Pontos megfogalmazás. Sajnos a pénz kifordítja az embert önmagából és fegyverré válik. Ez az én házam, én döntöm el hogy milyen legyen a stílusa, mi hol legyen. Ha nem tetszik, mész amerre látsz, hiszen az enyém az egész. Te voltaképpen nincstelen vagy.

Ezeket nem kell kimondani, ezt érzi az ember amikor más házába költözik. Az az 1/1 tulajdonjog gyilkos tud lenni, mindig ott van az emberben az érzés, hogy bármi történik közöttük, ő az utcára kerül egyik percről a másikra. A ház a másik félé, de a berendezés, a közösen vett bútorok értéke feleződik. Nőknél még nagyobb a kiszolgáltatottság amikor szülnek és otthon vannak, éppen nem olyan jó a szex mint korábban, megváltozott az alak és átrendeződtek a prioritások, és a ház ura megkívánja a kis titkárnőt. Magabiztos lehet, hiszen már pusztán a házzal és a csecsemővel sakkban tarthatja a nőt, belengetve hogy mennek az utcára pénz nélkül. Annyi ilyen eset van.

Soha nem szabad belemenni a készbe, csak kiszolgáltatja magát az ember. Inkább a 30 év hitel mint ez.

2015. okt. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
35%

Azért gondolkodjunk egy percig a fiú szüleinek a fejével.


- Fiam, itt van 25 millió, vettünk neked egy lakást. Fiunk jelenlegi BARÁTNŐJE(!) természetesen te is beköltözhetsz, csak annyit kérünk, hogy a macskádat, ami a mi szemünkben valamiért rossz dolog, ne vidd.

- Hát asszonyom, ha a macska nem mehet, akkor én sem!!!!

- Jó, akkor nem költözöl te sem...


Hadd ne ők rimánkodjanak a nagyságának, akit még csak el sem jegyzett a fiuk, hogy "de csillagom, kérlek költözz be, mi mindent megteszünk, hogy neked komfortos legyen az életed..."

2015. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
97%
Igen, de a lány írta, hogy a szülei adtak volna pénzt a lakásba, pont azért, hogyne ingyen lakás legyena s---ge alatt és, hogy ezt hozzá tudják vágni. Persze azt nem fogadták el, és a kérdező 22 évével még lehet elhsizi jófejségből, pedig nem, hanem , hogy ők irányítsanak. A kérdező felajánlotta, hogy az ő szülei lakásába is mehetnek, ahol most albérlők vannak, kvázi pénz forrás, de a lányuknak oda adnák. Szóval azért ne kezeljüka kérdezőt úgy, mint aki semmivel akarja valahova betennia seggét. Ha eljegyezte volna vagy elvette volna a srác az mennyivel is másabb? Miért az tuti örökké tart? Aki menni akar megy papírral is. Főleg ha a srác lakásába rész enincs, akkor 30 ezer és egy hónap és elvált. Ha a kérdezőnek gyereke lenne és nem macskája, akkor szeritnem a szülők meg is tiltották volna a fiuknak, hogy gyerekes nővel járjon. A kéredző nagyon okosan gondolkodik fiatal létére. Sokan meg itt rinyálnak már mikor gyerek van, hogy a szülő/ anyósék irányítanak, meg azt hitte majd a férje megváltozik ha baba lesz és nem anyuci lesz az első. Erre mindig vannak előjelek.
2015. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
57%

"Ha eljegyezte volna vagy elvette volna a srác az mennyivel is másabb?"


Annyival hogy az egy jogilag rendezett helyzet.

2015. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
26%

A külön tulajdonú lakást is lehet normálisan kezelni, ha az ember akarja, de azzal egyetértek, hogy ha a szülők nem kis pénzt fektetnek abba, hogy a fiuknak vegyenek egy lakást, akkor azt nem az aktuális barátnőhöz akarják igazítani.

A helyükben én sem engedtem volna, hogy a kislány pénzt adjon a lakáshoz, mert ha két év múlva szétmennek, akkor majd követeli a részét, amit akkor vagy épp ki tudsz fizetni vagy nem.

A macskát nem tudom megítélni, ott én nem szólnék bele, hogy a fiam és a barátnője akar-e macskát tartani, a lakásnak nem lesz semmi baja egy macskától.

A fiú... szintén nehéz megítélni, mert nem tudom, mik voltak a terveitek, mennyire komolyak, stb. Most komolyan mondja azt az anyjáéknak egy macska miatt, hogy nem kell a lakás, csináljatok vele, amit akartok, én inkább beköltözök egy mini panelba, mert nekem elveim vannak? Lehet, úgy volt vele, hogy a lány még változtathat a véleményén.


Egyébként néztétek már a másik oldalról is? Miért csak a fiú a hibás, hogy nem elég fontos neki a lány? Ezek szerint a lánynak is fontosabb a macska, minthogy a fiúval összeköltözzön. Miért csak az egyik fél engedjen? Lehet, hogy a fiú úgy van a macskával, hogy elfér, de ha választani kell, nem ahhoz fog ragaszkodni.

2015. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem a macskáról szól, hanem a dróton rángatott, töketlen párjáról.

A kapcsolatnak valószínűleg vége, te nem mész oda, ő már beköltözött.

2015. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
26%

"Egyébként néztétek már a másik oldalról is? Miért csak a fiú a hibás, hogy nem elég fontos neki a lány? Ezek szerint a lánynak is fontosabb a macska, minthogy a fiúval összeköltözzön. Miért csak az egyik fél engedjen? Lehet, hogy a fiú úgy van a macskával, hogy elfér, de ha választani kell, nem ahhoz fog ragaszkodni."



Tokeletesen igazad van.

2015. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!