Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? A párom nem képes...

Mit tegyek? A párom nem képes elszakadni a szüleitől. Pénz hatalom?

Figyelt kérdés

2 és fél éve járunk. nagyon jól megy köztünk minden. 1 évvel ezelőtt a szülei elkezdtek épülni egy társas házi lakást, hogy az majd ki lesz adva albérletbe.hozzá tenném a barátomék nagyon jól élnek anyagilag (ami engem sosem érdekelt!!) 1 hónapja folytak a tervek erről a lakásról amikor kitalálták, hogy eladják a hatalmas családi házukat épülnek egy kisebb családit ahol ketten élik nyugdíjas éveiket. és akkor a társasházi lakásba költözünk be a barátom és én. hatalmas volt a boldogság(nem vagyok az a bele élős típus mert bármikor közbe jöhet valami, de ez esettben sikerült nagyon bele élnem magam. szépen elterveztünk minden! álmodoztunk sokat hogy milyen jó lesz együtt élni... az én szüleim is ajánlottak fel pénzt hogy akkor az én részemről is legyen a lakásba valami.. persze nem fogadták el. 2 hónap elteltével megkérdezték a barátomat, hogy mi lesz a macskámmal... mondta hogy a cica is jön! (hiszen a macskám is szerepelt a közös kis tervünkben) közölték hogy a macska nem jöhet .. a szüleivel személyesen ezt nem hozzuk szóba mert senki nem akar vitát de én a barátomnak meg mondtam hogy így nem költözök oda hogy már most bele van szólva a dolgokba.. mind ennek ellenére a barátom beköltözik egyedül..nemtudom ki mennyire tudja bele élni magát a szituációba és ki mit szűrt le.. de én elárulva,csalódottnak, semmibe vettetnek éreztem magam.. a barátom nem értette és a mai napig sem érti hogy mért vagyok ettől szomorú és mért fáj.. megoldást egyedül én próbáltam meg keresni..(szüleimnek van egy panel lakása igaz albérlők laknak benne de meglehetett volna oldani hogy ketten beköltözzünk és ott senki nem szab feltételeket.. a barátomnak nem tetszett mindig volt valami kifogás..drága a panel, sokat kell lépcsőzni, nem akar panelban élni..) mindig én hozom szóba a dolgot és az a vége hogy folyton csak a szüleit védi... (nem arról van szó, megértem a szüleit sok pénzünk van a lakásba de a bútorokat mi vettük volna bele ha esetleg megrongált volna valamit a cica, (amit nem szokott mert itthon se teszi) akkor az az mi kárunk..) nem nekik kellett volna a macskával élni.. meg igazából nem is csak a macskáról van szó.. ha egy tárgyról lenne szó egy jelentéktelen dologról is nem várhatnak el tőlem ilyet mert az is én vagyok és hozzám tartozik. Lehet hogy a barátom nem akar velem együtt lakni? de akkor mér hagy szenvedni, hogy anyáékat választja? nekem nem kell a több százezres vagy épp milliós konyha meg stb... én csak vele szeretnék

élni... segítsetek! 22/L



2015. szept. 30. 22:13
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Kérdező mi a véleményed arról amit pl a 40-es írt meg mások is?

Mert nem sokat reagáltál még.

De lehet hogy azért mert szerinted is van ennek valóságalapja?

2015. okt. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
33%
36-os.Írsz itt városi legendáról,meg a törvényekről melyek lehet hogy úgy vannak ahogy leírtad,de a valóság az nem erről szól barátom.Rengeteg olyan párt ismerek,ahova asszonyka betette a popóját vagyon nélkül,szült 1,2,3 gyereket,aztán a végén olyan nyeregbe érezte magát,hogy válásnál szinte kisemmizte a hapsit.Sok esetben a férfi mehet amerre akar,ami sokszor az utca.Ezért (is) joggal féltik a fiú szülei azt az ingatlant amiért keményen megdolgoztak.Le lehet pontozni,de én sem örülnék neki,ha a fiam összeállna egy jóval csóróbb lánnyal,mert mi van ha pár év múlva szakítanak vagy ha házasok elválnak és osztódik minden?Ezért is az a véleményem hogy a hasonló álljon össze és házasodjon a hasonlóval.Ja és a kisasszony még be sem költözött,de már hisztizik a macsek miatt.Az a legjobb ha nem lesz költözés.Jó ez a hozzáállás kérdező ha a macska nem mehet akkor te sem mész.Ráadásul talál a párod hasonlóan jó anyagi körülmények közt lévő lányt,aki tud helyesen írni és nem viszi a macskáját.Épülni pedig a betegek szoktak a betegségükből, házat pedig ÉPÍTENI szoktak és nem épülni.(Ez csak egy szerény megjegyzés).
2015. okt. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
72%
Egyet értek és részvétem. A macska csak egy kis szikra. A gyerek élvezi, hogy szüleitől kapott egy jó kis kéglit, esze ágában sem lesz a kényelem miatt balhézni a szülőkkel. Ezt jelzi az is, hogy semmit nem engedtek volna oda betelepíteni, sem macskát, sem bútort. Volt egy exem, aki hasonlóan nem állt ki mellettem, először csak kicsiben csinálta ezt, végül az anyuka beleszólt abba is, hogy milyen bútort vegyek saját magamnak (nem abba a lakásba, amiben pici fiával éltünk), mert elszórom a jövőbe fektetett pénzt. Itt a különbség az volt, hogy ők viszont kifejezetten elvárták volna, hogy én adjak bele a ház felújítási munkálataiba, és ezt rögtön már beköltözés előtt el is döntötték. A tulajdonjog és a haszonélvezeti jog is mellesleg apucié volt, csak hogy véletlenül se lehessen kisemmizni a fiút. Szóval ha együtt maradunk, akkor a házban végzett szépészeti kivitelezések hasznát én nem élveztem volna, csak amíg végig megyek rajta. De bármi szép változtatás volt a lakáson (legyen az terítő vagy egy bútor szebbé tétele)a szülők természetesen kezelték. Csak ugye az nem volt az ínyükre, amikor a spórolt pénzükből, nem épp a fiuk lakását szépítgettem, mert másra költöm a spórolt pénzem (saját lakás szépítésére). Egy-két ilyen húzása volt a srácnak, és elképedtem. Mikor azt is megmondta a nő, hogy milyen cipőt kéne hordanom és hasonlók, párom még mindig mellette állt. Kell nekem egy ilyen ember?
2015. okt. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem tudom mivel érdemeltem ki a 0%-ot azért,amiért leírtam az őszinte véleményemet?!Bírom nagyon ezen az oldalon,hogy sokan nem a tényleges véleményüket írják le,hanem azt,amit a kérdező hallani akar.Burkoltan arra akartam kilyukadni,hogy a pénz domináló egy kapcsolatban és a srácnak is marha kényelmes így.Ha a lányt választotta volna,akkor a lány által biztosított panelba költözött volna,de az valamiért nem jó,ugye?Mindenesetre kérdező azért írd meg 2-3 év múlva hogy hol tart a kapcsolatotok,mi újság veletek?

Egyébként meg itt nem arról van szó,hogy a lánynak nincs semmije,hiszen a szülők biztosítanak a lánynak is egy lakást,hanem arról,hogy jómód és jómód között is különbség van.S lehet hogy a fiú szüleinek ez nem felel meg.Kérdező,ha igazán szeretne a párod akkor MELLETTED kiállna és választaná a szerényebb életet és nem a szülők által nyújtott kényelmet.

42-es vagyok

2015. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező, bár már több mint 1 hónapos a kérdésed, azért még válaszolok, hátha még fennáll a problémád.

Volt régen egy olyan párkapcsolatom, mint amit írtál. Csak ott a kutyusomról volt szó. Akkori párom kapott egy lakást szüleitől, és ott teljesen a szülők diktáltak. "Ide kutyát nem hozhatsz." Akkori párom ezt a lehető legteljesebben elfogadta. Sajnos rossz döntést hoztam. A szüleimre bíztam a kiskutyám, és akkori páromhoz költöztem. Nagyon megbántam ezt a döntést.

Utána jött "amikor a húgod felmegy hozzád, a barátnődnek ott semmi helye". És igen, amikor a húga jött, nekem mennem kellett.

Szerencsére rájöttem, hogy ez így nem élet, és nem kapcsolat, és váltottam. Illetve ott hagytam őt.


A mostani párom, akivel együtt tervezzük az egész életünket nem ilyen. Ő tényleg szeret engem. Bár előttem sosem élt együtt lakásban állattal, náluk tényleg az volt a szabály, hogy kutyának kint a helye, de tudta, hogy én a kutyámmal vagyok, nélküle nem. És így szeretett meg minket. Sőt, mára imádja a kiskutyámat ő is.

Mai ésszel ilyen feltételekkel az előző párommal nem költöztem volna össze. De az időt nem lehet visszaforgatni.


Szerintem párodnak nem vagy elég fontos. Mindig előrébb lesznek a szülei, mint te. Keress olyat, aki szeret és elfogad téged úgy, ahogy vagy, macskástól, panellakásostól.

2015. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!