Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? A párom nem képes...

Mit tegyek? A párom nem képes elszakadni a szüleitől. Pénz hatalom?

Figyelt kérdés

2 és fél éve járunk. nagyon jól megy köztünk minden. 1 évvel ezelőtt a szülei elkezdtek épülni egy társas házi lakást, hogy az majd ki lesz adva albérletbe.hozzá tenném a barátomék nagyon jól élnek anyagilag (ami engem sosem érdekelt!!) 1 hónapja folytak a tervek erről a lakásról amikor kitalálták, hogy eladják a hatalmas családi házukat épülnek egy kisebb családit ahol ketten élik nyugdíjas éveiket. és akkor a társasházi lakásba költözünk be a barátom és én. hatalmas volt a boldogság(nem vagyok az a bele élős típus mert bármikor közbe jöhet valami, de ez esettben sikerült nagyon bele élnem magam. szépen elterveztünk minden! álmodoztunk sokat hogy milyen jó lesz együtt élni... az én szüleim is ajánlottak fel pénzt hogy akkor az én részemről is legyen a lakásba valami.. persze nem fogadták el. 2 hónap elteltével megkérdezték a barátomat, hogy mi lesz a macskámmal... mondta hogy a cica is jön! (hiszen a macskám is szerepelt a közös kis tervünkben) közölték hogy a macska nem jöhet .. a szüleivel személyesen ezt nem hozzuk szóba mert senki nem akar vitát de én a barátomnak meg mondtam hogy így nem költözök oda hogy már most bele van szólva a dolgokba.. mind ennek ellenére a barátom beköltözik egyedül..nemtudom ki mennyire tudja bele élni magát a szituációba és ki mit szűrt le.. de én elárulva,csalódottnak, semmibe vettetnek éreztem magam.. a barátom nem értette és a mai napig sem érti hogy mért vagyok ettől szomorú és mért fáj.. megoldást egyedül én próbáltam meg keresni..(szüleimnek van egy panel lakása igaz albérlők laknak benne de meglehetett volna oldani hogy ketten beköltözzünk és ott senki nem szab feltételeket.. a barátomnak nem tetszett mindig volt valami kifogás..drága a panel, sokat kell lépcsőzni, nem akar panelban élni..) mindig én hozom szóba a dolgot és az a vége hogy folyton csak a szüleit védi... (nem arról van szó, megértem a szüleit sok pénzünk van a lakásba de a bútorokat mi vettük volna bele ha esetleg megrongált volna valamit a cica, (amit nem szokott mert itthon se teszi) akkor az az mi kárunk..) nem nekik kellett volna a macskával élni.. meg igazából nem is csak a macskáról van szó.. ha egy tárgyról lenne szó egy jelentéktelen dologról is nem várhatnak el tőlem ilyet mert az is én vagyok és hozzám tartozik. Lehet hogy a barátom nem akar velem együtt lakni? de akkor mér hagy szenvedni, hogy anyáékat választja? nekem nem kell a több százezres vagy épp milliós konyha meg stb... én csak vele szeretnék

élni... segítsetek! 22/L



2015. szept. 30. 22:13
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Igen a barátom abszlolút kerüli a vitát a szüleivel és velem is! Ezzel nincs is gond mert én sem szeretném ha veszekedés lenne! Csak ha kiállna értem!! Vagy lenne velem őszinte mert ezzel a témával kapcsolatba mindig terel, támad és nem tudom hogy pontosan mit is szeretne.. Eddig csak barátokkal és család tagokkal beszéltem ki ezt a dolgot de gondoltam hogy elfogultak ès csak azért adnak nekem igazat, így ezt a lehetőséget választottam és köszönöm nektek sokat segitettetek:) helyes írási hibákért elnézést csak annyi gondolat jár a fejembe hogy ilyenkor gyorsan leakarok írni mindent..:D csak tudjàtok sok pasi azért sír hogy minden nőnek csak a pénz számít.. Erre találok egy számomra tökéletes pár, szuper a kapcsolatunk ès egy ilyen akadályba ütközök és fogalmam sincs hogy mit tegyek?! Nem érdekel a pénz! Szeretném ha közösen érnénk el dolgokat és épitenénk az életünket.. Ez enyire nehéz?! :(
2015. okt. 1. 12:27
 32/45 anonim ***** válasza:
72%

Azért azt jó lenne tudni, hogy van-e valami gondjuk konktrétan a háziállatokkal, vagy csak úgy bele akarnak szólni az életetekbe. A szülők ismerete nélkül ezt nehéz két mondatból eldönteni.

Az sem mindegy, hogy nektek adják a lakást, vagy csak benne lakhattok valameddig. Ha az utóbbi, akkor miért ne lenne joguk eldönteni, hogy akarnak-e háziállatot (mint ahogy egy főbérlő is megszabhatja ezt)?


Sok részlet hiányzik ebből a történetből, mert most csak annyit mondtál, hogy a macska miatt nem veszett össze a szüleivel a barátod, és ebből már mindenki szerint az következik, hogy egy gyáva féreg, akit dróton rángatnak a szülei, a szülők meg gátlástalan zsarnokok, mert nem az aktuális 22 éves barátnő kívánsága szerint alakítják a dolgokat.


A fiú szemszögéből nézve engem éppen bántana, hogy a szüleim adnak nekünk egy jó lehetőséget, ami semmibe nem kerül, a barátnőm meg az elvein rinyál... mert ez egyelőre annak tűnik, hogy egyetlen esetből levontad a következtetést, hogy majd mindenbe beleszólnak.


Sokan itt nem veszik figyelembe, hogy akinek van valamije, az igenis szeretné megvédeni (feltételezem, ők is megdolgoztak azért, hogy lakást tudjanak építeni a fiuknak). Sajnos a válások és szakítások nagyon csúnyán tudnak végződni, én megértem a szülőket, hogy szeretnék az anyagiakat bebiztosítani.

2015. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
97%
Nem csak esküvővel keletkezik közös vagyon,( mondjuk azzal is csak a házasság után szerzett vagyon lesz közös, az előtte lévő soha). Élletársi viszonnyal is, csak nem 50-50%, hanem szerzés arányában, egyszerűbben a fizetésetek arányában kb. Ha ettől fél a párod vagy a szülők, (mert a macska nyilván ürügy, abból ne engedj) ami tisztázza a vagyoni dolgokat. Nézd fájdalmas, de a párod még nem nőtt fel egy komoly kapcsolathoz, neki valójában párkapcsolatra van igénye, de nem együtt élésre. Lehet jobb lesz ha külön laktok, aztán meglátjátok, hogy kibírja-e ezt a kapcsolat vagy nem. Nagyon fiatalok vagytok, manapság egy kb 25-30 körüli srácnak nem ép az az álma, hogy együtt éljen valakivel, (aki nem az anyja) és nősüljön. Tényleg lakik inkább kicsit szabadon, egyedül. És ezt is meg lehet érteni. Tudom ezt most 22 évesen, szerelmesen nehéz.
2015. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Csináljatok szerződést akart lenni, ami tisztázza a vaygoni dolgokat.
2015. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
95%

Ha tényleg jó a kapcsolatotok akkor ne hagyd hogy egy ilyen dolog miatt legyen gond, valahogy próbáljátok megbeszélni.

Viszont sok konfliktuskerülő ember kényelemből marad egy kapcsolatban, akkor is ha már nem annyira szeretne, és szakítani vagy erről beszélni pedig nem fognak.

De majd idővel úgyis kiderül hogy ő igazából hogy is érez vagy hogy leplezi e ezeket az érzéseit..


A szüleivel mennyire vagy jóban?

Ha a párod nagyon a szüleit védi az sosem jó, hisz akkor a te érdekeid háttérbe szorulnak.

Próbáld megértetni a pároddal hogy te mit is szeretnél, közös életet, de nem úgy hogy a szülei 'dirigálnak' már az elején, de ha a párod még nem lakott a szülei nélkül túl sokáig akkor biztos hogy függ még tőlük..

2015. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
A fiú lakása soha nem lesz a lányé, ha összeházasodnak sem. Házasságelőtti vagyon külön vagyon, az sem 5, sem 15 év után nem lesz közös, az csak városi legenda ingatlannál. Még ha a házasságelőtti vagyont eladná fiú és utána abból közösen vennének egy nagyobbat az sem lenne a lányé fele- fele arányban, ha felesége akkor sem. Alapesetben. Akkor szerezne a lány tulajdoni hányadod, ha értéknővelő beruházást végeznek rajta közösen, pl. hozzáépít egy szobát, beépíti a tetőteret. Igen akkor lenne tulajdoni hányada függetlenül attól kinek a nevén van. Az is városi legenda, hogy attól van pusztán tulajdno jog, hogy kinek a nevén van valami. Életársként is ugyan úgy szerezhet tulajdon jogot a vagyonból, csak a %-a más.
2015. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
48%
Nem lesz az övé, de lakhatási jogról hallottál már? Komoly milliókat jelent egy válásnál, és nincs köze a tulajdonhoz.
2015. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem szakítani akar akkor az is lehetne amit egyik előző írt hogy külön éltek még egy darabig.

Mert hidd el az neked sem lenne jó ha ennyire rábízod magad egy olyan emberre aki még nincs kész a komolyabb elköteleződésre.

Már ha az összeköltözést elköteleződésnek vesszük, mert sokaknak az már annak számít, de mások pedig szeretnek együtt lakni barátnővel, baráttal.

2015. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshasználati jog van, de az sem minden szíre-szóra. Az tény sok férfi megszívja, pl. hogy a nőnek semmije, a pasi keres annyit, hogy vesznek fel hitelt házasság után, tudja is fizetni. Közben asszonyka nem hozott semmit a házasságba, szül vagy keveset keres. Vállnak, a közös tulajdonban meg asszony marad a gyerkőccel, ő meg mehet ahova akar. A legszebb mikor a férfié a ház 1:1-ben de asszony maradhat bent a gyerekkel és nem megosztható. Amúgy meg aki elkötelezi magát, ha élettárs, ha házasság, az egy jogi kötelezettséget vállal. Elvileg tudja mit csinál és nem csak a rózsaszín köd vezérli. Az a a baj, hogy sokan úgy házasodnak, hogy az a cél csupán, hogy ellehessen mondani, hogy engem is elvettek, lagzis képeket mutogatni még évek múlva is, meg majd mi aztán nem válunk, mi tuti nem. Meg mi az, hogy házassági szerződés még fel vannak háborodva. Hát akkor a válásnál meg ne legyen. Azzal nincsenek is tisztában, hogy a házasság az egy (vagyon)jogi dolog és azzal mit vállaltak, mik a jogaik pro-kontra. Erre mondta egy ügyvéd haverom, nem baj, a jogász, ügyvéd is ember, annak is élni kell valamiből és legtöbbször a buta emberből él.
2015. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
96%

"Miért csak a fiú a hibás, hogy nem elég fontos neki a lány? Ezek szerint a lánynak is fontosabb a macska, minthogy a fiúval összeköltözzön. Miért csak az egyik fél engedjen? Lehet, hogy a fiú úgy van a macskával, hogy elfér, de ha választani kell, nem ahhoz fog ragaszkodni."


Azért, mert a fiúnak egészen addig esze ágában sem volt összeköltözni vele, míg nem ő kapott egy lakást. Addig volt kifogás mindenre, még arra is, ha a lány szülei raktak volna alájuk egy lakást. Mindenfélét kitalált, csak hogy ne kelljen vele együttélni. Ez a macska dolog nem a macskáról szól, hanem arról, hogy most megint esze ágában sincs egy picit is erőltetni, hogy együtt lakhassanak. Sőt én 100%-ig biztos vagyok abban, hogy ezt a saját lakást nem akarta volna saját maga miatt visszautasítani, nem azzal van a baj, hogy a szülei nélkül külön éljen, hanem azzal volt a baja végig, hogy a csajjal. Most meg hát kellemetlen lett volna mondani, hogy de figyeljél már ide, lehet valahol nem is bánnám, ha nem költöznél velem. Viszont a macska kapóra jött és most marha boldog, hogy neki ezt nem kellett mondani, hanem mindenféle kellemetlen jelenetek nélkül elintéződött a dolog és nem fog beköltözni vele.

2015. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!