Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Felborult az életünk, mit...

Felborult az életünk, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Augusztus végén anyósjelölt megkapta azt a házat, amiben mi is élünk a párommal. Egészen október végéig csend volt, akkor viszont elkezdte szorgalmazni, hogy fizessünk az ittlakásért (mindenféle írásbeli megállapodás /szerződés nélkül), és kaptunk fizetésre felszólító levelet, miszerint ha november utolsó napjáig nem lesz a számláján a pénz, akkor bírósági pert varr a nyakunkba. Ezelőtt mindig mondogatta, ne aggódjak, szeret, nem fog kirakni, most (mivel épp nincs munkám az iskola mellett, eddig fizetgettem, de nem neki, hanem pl, elmentem a számlákat befizetni) ha november 30.-ig nem kaparok elő a föld alól is pénzt neki, akkor kirak. Az utcára kb, mert máshova nem tudok menni, és ha találok is munkát, úgy, hogy heti 3 napot tudok dolgozni, nem lesz meg az összeg. Anyukámhoz tudnék menni, de akkor annyi a tanulmányaimnak, értelemszerűen albérletre meg nincs pénzem, és nem tud senki segíteni. Tényleg csak az marad, hogy visszamegyek anyámhoz? Ott tényleg nem tudok tanulni, de dolgozni sem. Nem tudom, mihez kezdjek.


20L



2015. nov. 18. 11:29
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
95%
"A páromat nem érdekli a dolog, nem hozza lázba, hogy esetleg eltüntet az anyja, nem fog megvédeni." minek vagy ilyennel együtt,kényszerből,vagy mi ?
2015. nov. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
95%

Miért jó, hogy ilyen párod van?

Továbbra sem értem, hogy miért kéne anyósnak téged segítenie.

Gondolom, eleve gondja van azzal, hogy te vagy a fiának a barátnője.

Különben tőle is kérne pénzt, meg őt is ki akarná rakni, nem?

Meg gondolom, a párodnak is van valami gondja veled, különben megvédene.

De neked ez miért jó?

2015. nov. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként nyugodtan le lehet pontozni, de ez a hapsi nem a "párod", csak eltart, gondolom kényelmes vagy neki.
2015. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
93%

1. A "párod" nem a párod, csak azért tart, mert neki kényelmes egy ingyen nö.


2. Az anyjának - amennyiben tényleg ö a kizárólagos tulajdonos -, jogában áll bérleti díjat kérni és nemfizetés esetén ktenni téged.


3. Megoldásként keresnék egy szobát valahol, akár más emberrel közösen is, amít nem tudsz valamennyi pénzt tartalékolni.


4. A tanulást esetleg egy szemeszterre/tanvére szünteteltesd és közben dolgozz maximálisan, hogy legyen kellö anyagi háttered.

2015. nov. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
91%
Parodat nem erdekli a dolog ,ha kirak az anyja stb ?! Az azert durva .....-.-
2015. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
És nem is a párom tart el, van félretett pénzem, ami segít ezt átvészelni. És de, a páromat is ki akarja rakni, ugyanúgy bírósági perrel fenyegeti, mint engem, de mivel a párom a fia, ezért kiröhögnék, ha feljelentené, vagy valami. Most legyek már kitartott mert 3 hete nincs munkám:D
2015. nov. 18. 11:49
 17/42 anonim ***** válasza:
98%
Így már értelek. Kedves kérdező, akkor nem ez a Te legnagyobb problémád. A párodat nem érdekli mi lesz Veled? Az hogy a fenébe lehetséges? Miért maradnál akkor vele? Az nem párkapcsolat, hogy az egyik fél konkrétan le*arja mi van a másikkal! Ha más miatt nem is, ez miatt mindeképpen lépned kellene, az, hogy anyós kényszerít erre rá végül, mellékes. Nem egyszerű nyilván. Hidd el, lehet munka mellett is tanulni, jómagam is azért költöztem el anno 18 évesen otthonról, hogy lehetőségem legyen, levelezőn diplomáztam le, 3 műszakos munka mellett. Most 40 vagyok, férjjel, 2 gyerekkel, tudom, ez nem vígasztal, de nem rakétatervezés újrakezdeni, avagy egyáltalán elkezdeni lábra állni, csak persze segítség nélkül nagyon nehéz. Semmiképp sem lehetetlen. Esti iskola mellett biztosan tudsz valami munkát vállalni. Kitartás, ezt a díszpintyet pedig sürgősen hagyd ott a fenébe, ha csak ennyire érdekled!
2015. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
81%

De ha van pénzed, akkor miért nem fizetsz? Vagy miért nem mész albérletbe a cirkuszolás helyett? Hiányzik neked a folyamatos idegeskedés meg veszekedés?

Egyébként meg attól, hogy a fia, simán kirakhatja a házból, ha ő az egyedüli tulaj, senki nem fogja kiröhögni.

2015. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Utolsó, azért annyi pénzem nincs. Azért nem fizetek, mert anyósnak van egy lánya is, akit gyűlöl, és tudom, hogy a pénzt arra szánná, hogy a lányát tönkretegye. Gondolkodom a lehetőségeimen, de nem sok jóval kecsegtetnek. A környéken akartam maradni a suli miatt, de egy 50-60 ezres kauciót nem tudok kifizetni, nagyon messzire meg nem akarok menni innen.
2015. nov. 18. 12:08
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
banyek ha az ottani számláit is ti álljátok, akkor közlitek, jó mama fizetünk ezért a házért, de akkor az ottani számláit nem fogjuk állni. Amúgy összeállsz egy egyetemistával egy lakásban és máris tudsz a városban tanulni, dolgozni pedig bejársz a mcd0naldsba vagy hasonlóba, mert ott még rugalmasak.
2015. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!