Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Felborult az életünk, mit...

Felborult az életünk, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Augusztus végén anyósjelölt megkapta azt a házat, amiben mi is élünk a párommal. Egészen október végéig csend volt, akkor viszont elkezdte szorgalmazni, hogy fizessünk az ittlakásért (mindenféle írásbeli megállapodás /szerződés nélkül), és kaptunk fizetésre felszólító levelet, miszerint ha november utolsó napjáig nem lesz a számláján a pénz, akkor bírósági pert varr a nyakunkba. Ezelőtt mindig mondogatta, ne aggódjak, szeret, nem fog kirakni, most (mivel épp nincs munkám az iskola mellett, eddig fizetgettem, de nem neki, hanem pl, elmentem a számlákat befizetni) ha november 30.-ig nem kaparok elő a föld alól is pénzt neki, akkor kirak. Az utcára kb, mert máshova nem tudok menni, és ha találok is munkát, úgy, hogy heti 3 napot tudok dolgozni, nem lesz meg az összeg. Anyukámhoz tudnék menni, de akkor annyi a tanulmányaimnak, értelemszerűen albérletre meg nincs pénzem, és nem tud senki segíteni. Tényleg csak az marad, hogy visszamegyek anyámhoz? Ott tényleg nem tudok tanulni, de dolgozni sem. Nem tudom, mihez kezdjek.


20L



2015. nov. 18. 11:29
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
87%
Szobát nem tudsz bérelni? Igaz nem Pesten (nem tudom hol laksz)de ket nagy varosban ahol eddig megfordultam lehetett találni25- 30 alatt szobát . Ha eddig fizettél rezsit akkor azt is bírnád nem? Amùgy nekem sem tetszik.a pasid mi az hogy nem áll melletted ès nem együtt próbáljátok megoldani?
2015. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
81%

Miért csak te gondolkodsz az elköltözésen? A "párod" nem menne veled? Személy szerint csak neked kellene fizetni az ottlakásért?

Ha együtt éltek, akkor csak együtt is viselitek az anyagi részét, nem?

Ha lakhatásért pénzt kér az anyósjelölt, annak van hivatalos formája, amit postáz nektek és ti eldöntitek, fizetitek-e, vagy nem és akkor valóban fel is út-le is út.

2015. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
42%

Suliban nem lehet halasztani? Gyors bentlakásos munkát kéne keresned h összeszedd magad anyagilag és egy év múlva folytatni.

Ami eszembe jutott még: idősápolás ottlakással? Napközben ápolod, este meg suli, amikor a családja is tud vele foglalkozni. Ha csak ellátást és kisebb összeget kérsz érte, szerintem sokan belemennének, mert egy hivatásos ápoló nagyon sokba kerül.

2015. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Tudom sajnos, hogy a párom nem jönne velem egyáltalán. Nem azért, mert nem szeret, hanem mert nem lenne rá pénze, hogy fizessen egy albérletet. Pedig sokkal jobban ellennénk külön, távol az anyjától. Páromnak ez az utolsó sulis éve, utána talán jönne velem, addig nem. Viszont én biztos ki leszek rakva, és lehet, hogy nem is várom meg, hiába szeretem a páromat.
2015. nov. 18. 12:39
 25/42 anonim ***** válasza:
64%

"mivel a párom a fia, ezért kiröhögnék, ha feljelentené, vagy valami."


Ez hülyeség, hacsak nem kiskorú a párod, nyugodtan kiteheti az anyja.


"Most legyek már kitartott mert 3 hete nincs munkám:D"


Akkor TEGNAP milyen munkßaból nem engedtek haza hozzá, amikor rosszul lett?!?!?!?

2015. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
96%
A párod nem tud adni 20-30 ezer forintot az anyjának hogy befogja a száját?? He nem tud, akkor keresned kell egy pénzesebb hapsit és megoldódnak a problémáid.
2015. nov. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 tetro ***** válasza:
100%
Annyi ponton keveredett a kérdezö önellenmondásba hogy ki kell mondanom ez kamu
2015. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
25! Az egy másik kérdés :D
2015. nov. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
97%
Én is összezavarodtam. Jól értem amit írsz? "pedig szeretem" ? A pasit, aki tojik rá mi lesz veled és ahogy írtad se nem költözik Veled, se ki nem áll érted? Ne haragúdj, de akkor megérdemled. Most komolyan. nincs pénze albérletre? Istenemre nem értem mi a fenéből életetek eddig. ha mindent Te fizettél és a másik ház számláit is(ez alapon értelmezhetetelne, de akkor az ottani számlák ellenértéke mehetne lakbérre teszem azt), akkor hogy alópikulába nem teli külön életre? " ház számlái az oké, de külön albérlet nem megy? Valami nagyon nem stimmel evvel a sztorival Kérdező, pedig elhiheted, alapon segítőkész ember vagyok, nem feltételezek senkiről rosszat, de valami bűzlik Dániában...
2015. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
73%

Van róla bármilyen papírod, csekkszelvény, átutalási bizonylat, valami arról, hogy eddig mennyit fizettél számlákra az anyósnak? Esetleg tanú, aki ki is áll melletted? Nem eszik olyan forrón a kását, szerződés nélkül egy kanyit nem fizetnék senkinek, ha pedig szerződést írtok, abba bele kell foglalni, hogy eddig mennyi pénzt kapott tőletek, és beszámítani a bérleti díjba, amit követel. Ráadásul ez adóköteles jövedelem, amit viszont nyilván nem fizetett, bátran meg lehet fenyegetni, hogy te meg felnyomod a NAV-nál, adócsalás miatt. Ha ő így, akkor te is úgy, ne hagyd magad besz@ratni.

Ha hivatalos levelet kaptál tőle, azt először is tedd el, hogy meglegyen, másodszor szedd össze, mennyi pénzt kapott tőled, és válaszolj hivatalosan, írásban, hogy a követelése megalapozatlan, ezt a díjat már kifizetted, sőt, a következő x hónapot is, addig jogod van ott lakni, továbbiakról pedig csak szerződés alapján tárgyalsz. Innentől kezdve semmit ne fizess úgy, hogy nincs írásban nyoma, legjobb, ha az ő számlájára utalsz bankon keresztül, az bármikor előszedhető.

2015. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!