Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóssal nagyon megromlott a...

Anyóssal nagyon megromlott a viszony. Nagyon messze lakik,300 km-re. Én nem mehetek hozzá, viszont azt elvárja, hogy a férjem elvigye hozzá. Én ezt nem akarom engedni. Megtehetem?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, a gyerek sem akar menni, de a férjem, meg anyja szerint azért, mert ellene nevelem. Ez nem így van, csak keveset találkoztak és nem alakult ki kötődés. A nagy távolság miatt csak úgy tudnának találkozni, hogy én napokig nem látom a fiam. Nekem ez büntetés, amire nem szolgáltam rá. Úgy gondolom, ha anyós látni akarja, jöjjön ide ő. Én nem kötök bele, ha ő viselkedik, én is. Most gyámüggyel,meg bírósággal fenyeget. Van esélye ellenem? Ja, a férjemmel még együtt vagyunk, bár az anyós kitartó aknamunkájának köszönhetően sokat veszekszünk,szóval lehet, hogy már nem sokáig..
2016. okt. 2. 09:15
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
38%
Figyelj, én megértelek, èn is utálom anyóst, ő is engem. De a 2.5 éves fiúnkat imádja, mièrt ne engednèm el hozzá? Plusz ne mondd nekem, hogy nem jön jól egy 3 éves mellett egy kis "énidő" és nyugalom otthon...?!?
2016. okt. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell hozzá pereskedni. A nagyszülői kapcsolattartást a gyámhivatal rendeli el. Egyszerű közigazgatási eljárás.

Általában havi 1-2 ALKALOM! (Igen, jól olvasod, nem órát írtam, hanem alkalmat!) Ha ennyire messze lakik a nagyszülő, ez havi 1-2 napot jelent.

Az így elrendelt kapcsolattartásra a nagyszülő otthonában kerül sor Manapság igen divatos, vagy hogyan fogalmazzak, sokan igénylik.

2016. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire nem akarsz a gyerek nélkül lenni pár napot (1,2 még oké, de többet én sem szeretnèk), akkor menjetek együtt, és szálljatok meg egy panzióban. Apa elviszi a gyereket a mamához, neked lesz 2-3 szabad óràd, majd visszamennek hozzád. De ekkor ugye a férjed sem alszik a nagyinál, és te sem szakadsz el napokra a családtól. Meg kirándultok is.
2016. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
84%

Vannak emberek akikkel nem lehet birni.

Mi összevesztünk anyóssal,éljük az életünket de multkor párom unokahuga és öccse még köszönni se köszönt. Nemrég sikerült velük beszélni és a kislány elárulta h a mama (anyósom) mondott nekik valamit amiért semmibe vettek minket. Azt elnézem h a felnőtteknek elhord minket de egy gyereknek mondani aki fel se fogja a felnőttek dolgait,ezek után ne csodálkozzon ha a leendő unokáját nem engedjükmajd a közelébe,ezek után kinézem belőle h az ő fejét is telebeszélné majd olyan dolgokkal.azt már meg se mertem kérdezni a lánytól h mit mondott a kedves mama neki rólunk.

2016. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
90%
22-es, miért lenne a nagyszülői láthatás a nagyszülőnél? Ez megállapodás kérdése, általában a gyerek lakhelye szokott lenni.
2016. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
24%

#25


Anélkül, hogy az anyós-meny konfliktushoz hozzá akarnék szólni, (mindkét fél meghallgatása nélkül!) elmondanám, hogy ez a gyakorlatban hogy is zajlik.

Mivel evidens, hogy a nagyszülő azért kéri a gyámhatóságtól a láthatást, mert megromlott a viszony, ezért nem kötelezhető arra, hogy odamenjen.

Viszont a fia hajlandó elvinni a gyereket, ezért ha a nagyszülő otthona megfelelő, a találkozás helyszínéül azt fogják kijelölni.

Ha esetleg ez valamiért nem megoldható (de miért is ne lenne az?) akkor a gyámhatóság helységét jelölik ki a találkozás helyszínéül.

2016. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
82%
300 km távolság (oda-vissza 600 km) éppen elég indok arra, hogy ne a gyereket rángassák.
2016. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
19%
25-ös. Azért, mert a hatóság által elrendelt nagyszülői láthatást már akkor szokták kérni, amikor elmérgesedik a viszony a sülőkkel. Te el tudod képzelni, hogy valaki azt kérvényezi, hogy ezek után a szülők házában kerüljön sor a láthatásra?
2016. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen felesleges azonban azt boncolgatni, hogy a pici gyereket merre rángathatják.

Azzal kellene foglalkoznia az anyának és a nagymamának is, hogy ne kerüljön sor erre.


A megbékélés egyszerűen intelligencia kérdése!!!


Felelős szülő nem teszi ki ilyesminek a gyerekét és igyekszik a láthatást biztosítani. Különösen akkor, ha a másik szülő is ezt akarja.

Mert mint tudjuk : a konfliktusokhoz mindig KETTŐ ember kell.

2016. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
23%
27-es. Igen, majd megkapja a teljes hétvégét, mert hosszú az utazás.
2016. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!