Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóssal nagyon megromlott a...

Anyóssal nagyon megromlott a viszony. Nagyon messze lakik,300 km-re. Én nem mehetek hozzá, viszont azt elvárja, hogy a férjem elvigye hozzá. Én ezt nem akarom engedni. Megtehetem?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, a gyerek sem akar menni, de a férjem, meg anyja szerint azért, mert ellene nevelem. Ez nem így van, csak keveset találkoztak és nem alakult ki kötődés. A nagy távolság miatt csak úgy tudnának találkozni, hogy én napokig nem látom a fiam. Nekem ez büntetés, amire nem szolgáltam rá. Úgy gondolom, ha anyós látni akarja, jöjjön ide ő. Én nem kötök bele, ha ő viselkedik, én is. Most gyámüggyel,meg bírósággal fenyeget. Van esélye ellenem? Ja, a férjemmel még együtt vagyunk, bár az anyós kitartó aknamunkájának köszönhetően sokat veszekszünk,szóval lehet, hogy már nem sokáig..
2016. okt. 2. 09:15
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
85%

Sok ostoba anyós... attól, hogy a kérdező nő, és ezért anyós is lesz egyszer nem kell pont olyan setétnek lenni, mint akiről szó van, meg akik azt támogatják.

VANNAK értelmes anyósok is, tudom.

A férjed a kulcsszereplő nyilván, neki a családja mellett a helye, ha az anyja ebbe nem tud beletörődni, akkor majd felemeli a nagy seggít, aztán megy hozzátok.

Nem írtad, hogy mozgássérült, azért neki lehetetlen másképp látni az unokáját.

Perelni meg perelhet, amennyit akar, egyrészt ki nem sz_ja le, másrészt csak fel fog vetődni, hogy mi gátolja abban, hogy meglátogassa az unokáját?

2016. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
85%

Ha én annyira szeretném látni a 3 éves unokámat, akkor fognám magam és elmennék hozzá, mert egy ilyen kicsi gyereket nem fogok a saját kényelmem miatt rángatni.

Másrészt pedig a férjnek kellene a feleség mellé állni és megmondani a kedves mamának, hogy nyugodtan jöhet, nincs eltiltva a gyerektől, de ugyanakkor teljes mellszélességben kiállni a feleség mellett.

2016. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
Nem mozgássérült, sőt nagyon fiatalos, eljár bulizni is és saját autóval rendelkezik. Amúgy mi az a helikopter anya?
2016. okt. 2. 14:18
 34/54 anonim ***** válasza:
74%
Ha az anyós játszmázik, akkor neked ügyesebben kell. Végy erőt magadon, és hívd meg magatokhoz telefonon a férjed füle hallatára, kedvesen, bájosan. Valószínűleg nem fog elmenni, mert nálatok te vagy otthon.:-) Ezenkívül ahogy már írták, engedd el a gyereket a férjeddel. Ne rád haragudjon, ha a gyerek nem érzi jól magát, netán hisztizik, dühöngjön az anyjára - amúgy meg még jól is elsülhet a dolog, és neked s lesz egy kis szabadidőd. Ne mondd, hogy nem tudnál mit kezdeni magaddal egy család nélküli hétvégén.:-)
2016. okt. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 Snorri ***** válasza:
82%
Én nem hinném, hogy a gyámhatóság kötelezne egy 3 éves gyereket, hogy aludjon ott egy számára idegen helyen egyedül. Apa vele maradna végig? Mert akkor, és csakis akkor beleegyeznék, lássa anyós, hogy én nem vagyok akkora tapló, mint ő. Egy éjszaka. Tehát mondjuk szombat reggel mennek, vasárnap jönnek, ennyi.
2016. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
87%
Nagyszülői lathatas akkor van, ha a nagyszülőt akadályozzák abban h talalkozhasson az unokával! Itt erről szó sincs mert anyós mehetne az unokahoz! Igy majd max annyit mondanak a mamànak a gyámügynél vagy bíróságon h emelje meg szépen a seggecskéjét es látogassa meg az unokát! Kérdező! Anyosodhoz szard le, ha megy megy, ha nem akkor nem latja a gyereket! Rohadtul szeretheti a picit, ha 300km-t utaztatná...
2016. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
19%
300 km egy nap alatt megjárható oda-vissza... miért nem látod több napig?
2016. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
84%

Tennék egy utolsó próbát: mehetnek 1 éjszakára. Aztán jöhet anyós. Amíg ő nem jön, nem megy többet a gyerek sem. Ha ez működik, akkor így tovább: egyszer nála, egyszer nálatok.

A gyerek egyre nagyobb lesz, ki fog derülni hogy tényleg nem szereti a mamát vagy csak nem ismeri.


Ezt sem anyósom vagy a férjem kedvéért tenném, hanem csak a gyerekemnek adnám meg az esélyt egy normális kapcsolatra a nagyszülővel.

2016. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
52%

"Mert anyósom kijelentette, hogy be nem teszem a lábam a házába."


Ezt nem értem. Ha családilag fölpakoltok, elautóztok, megálltok anyósod házánál, akkor ő beengedi a férjedet, beengedi a gyerekedet, neked meg az utadba áll? És a férjed bentről integet, hogy viszlát, szívem?

Ugye ez nem túl életszerű?

Anyósod haragjában mondott egy csúnyát (hogy be nem teszed a lábad a házába), te meg dacból azóta is ehhez tartod magad.

Ebben a sztoriban két embert sajnálok: férjedet és a fiadat. A feszültség rajtuk csapódik le.

2016. okt. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
74%
Min vesztetek össze annyira, hogy nem enged be a házába és te is be vagy rendesen feszülve?
2016. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!